dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Przyłącz prądu do altanki

    Witam serdecznie,

    mam uprzejmą prośbą o pomoc w temacie związanym z przełączem prądu do altanki (jedyna planowana zabudowa na działce). Tydzień temu złożyłam wniosek o przyłączenie nowego obiektu (altanki) do Energa. Nie otrzymałam jeszcze warunków, a już dzisiaj zastałam przed moją działką skrzynkę.

    Nie ukrywam, że dość mocno mnie to zaskoczyło, bo przygotowywałam się na kilkumiesięczne oczekiwanie. No i zaczęły się pytania co powinniśmy dalej zrobić. Jak powinno wyglądać w takim razie przyłącze po naszej stronie na samej działce przy takim rodzaju zabudowy jak altana? Na co powinniśmy się przygotować.

    Dziękuję za pomoc,
    Agnieszka

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda na to, że Energa już wcześniej zaczęła elektryfikować ten teren, a "skrzynki" pewnie powstały też w sąsiedztwie. Należy czekać na warunki przyłączenia, a potem może nawet wspomniane kilka miesięcy na podłączenie napięcia, mimo że złącze jest już posadowione.
    Chyba że jest to szafa kablowa bez miejsca na licznik, nieprzeznaczona dla danej działki, tylko dla rozgałęzienia sieci, to jeszcze trzeba czekać na złącze kablowo-pomiarowe.
    Po otrzymaniu warunków można wkopać odpowiedni kabel, wykonać swoją instalację (rozdzielnica budowlana, instalacja w altanie itp.), zgłosić gotowość do podłączenia, spełnić kolejne formalności. Przynajmniej w Enei tak jest. Być może są jakieś instrukcje na portalu lub infolinii Energi.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję - czyli możliwe, że przedwcześnie się ucieszyłam. To jest kompleks działek i dzisiaj zostały postawione w ramach niego 2 takie skrzynki - w tym ta właśnie na mojej działce. Będę jutro dzwonić na infolinię Energa i dopytam w takim razie o szczegóły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony