dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dodatkowa rozdzielnica - rozbudowa domu

    Robię małą rozbudowę domu, niestety kabel przyłączeniowy jest w tej chwili zakopany pod ziemią gdzie będzie miała znajdować się dobudowa. W związku z tym w grę wydaje mi się wchodzi kilka opcji prośba o pomoc jak uważacie ?
    1. mufa i oprowadzenia kabla naokoło dobudówki tak aby wszedł potem do obecnej rozdzielnicy w domu
    2. zrobienie dodatkowej rozdzielnicy na ścianie dobudowy do której podpiąć można by było obecny kabel i w niej może jakieś zabezpieczenia (czy to ma sens) i następnie z niej poprowadzony by był nowy kabel do starej rozdzielnicy wewnątrz już pomieszczenia (pomieszczenie przez które będzie szedł ten kabel to garaż)
    3. Podpięcie nowego kabla na całej długości raczej problematyczne bardzo bo idzie on przez dwie działki sąsiadów, aa dodatkowo nie jest stary (10 letni )

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Opcja nr 2 wydaje się najbardziej rozsądna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał barkroli Zobacz post
    Robię małą rozbudowę domu, niestety kabel przyłączeniowy jest w tej chwili zakopany pod ziemią gdzie będzie miała znajdować się dobudowa. W związku z tym w grę wydaje mi się wchodzi kilka opcji prośba o pomoc jak uważacie ?
    1. mufa i oprowadzenia kabla naokoło dobudówki tak aby wszedł potem do obecnej rozdzielnicy w domu
    2. zrobienie dodatkowej rozdzielnicy na ścianie dobudowy do której podpiąć można by było obecny kabel i w niej może jakieś zabezpieczenia (czy to ma sens) i następnie z niej poprowadzony by był nowy kabel do starej rozdzielnicy wewnątrz już pomieszczenia (pomieszczenie przez które będzie szedł ten kabel to garaż)
    3. Podpięcie nowego kabla na całej długości raczej problematyczne bardzo bo idzie on przez dwie działki sąsiadów, aa dodatkowo nie jest stary (10 letni )
    Ten przewód zakopany pod przyszłą dobudówkę idzie on z przyłącza?Która rozdzielnica będzie główna, ta w dobudówce czy ta w domu.

  4. #4

    Domyślnie

    To zalezy od tego jak to zrobic postanowimy, dlatego sie zastanawialem ktora opcje wybrac.
    Tez wydaje mi sie ta druga najrozsadniejsza wtedy w dobudowce glowna rozdzielnica by byla

  5. #5

    Domyślnie

    Dlatego pytałem co to za przewód który jest zakopany pod przybudówka.
    Skoro to jest główny zasilający to tak, główna rozdzielnica w przybudówce.
    W starym domu jaka masz instalację, na miedzi czy na alu? Gdyby na alu to warto przy tek okazji ja wymienić na miedź i druga sprawa gdyby była na miedzi ale jeszcze wykonana po staremu bez wydzielonych obwodów to tez warto to skorygować i wykonać instalację podzielona na obwody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony