dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Julka@90

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    1

    Domyślnie Schody wejściowe do budynku

    Cześć,
    Stoje przed poważną decyzją dot. ustalenia poziomu wejścia do budynku. W projekcie do drzwi wejściowych prowadzą 2 schodki o wysokości 15 cm, mam możliwość obniżenia tego poziomu do 10/11 cm = 1 schodek. Bardzo mi na tym zależy żeby maksymalnie to wejście obniżyć. Obawiam się, że schodek może być za niski i na dłuższą metę uciążliwy w użytkowaniu. Czy macie podobne doświadczenia/ rady jak to "ugryźć". Może macie podobne doświadczenia, chętnie poznam każą opinie.
    Różnica poziomu działki na końcach wynosi prawie 80 cm stąd też pomysł na obniżenie ponieważ nie chciałabym żeby na taras prowadziło 5 schodów.

  2. #2

    Domyślnie

    My zrezygnowaliśmy całkowicie ze schodów - zarówno przy drzwiach wejściowych jak i od strony tarasu. Wszystko będzie na zasadzie podjazdów - świetne rozwiązanie (dzieci mogą swobodnie biegać bez ryzyka, że nie zauważą schodka, podjazd wózkiem dziecięcym nie stanowi problemu a i dla osób niepełnosprawnych mniej kłopotu).

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli byłby to jeden schodek (co odradzam) to powinien być w kontrastowym kolorze, żeby się ktoś nie zgubił zębów.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julka@90 Zobacz post
    Cześć,
    Stoje przed poważną decyzją dot. ustalenia poziomu wejścia do budynku. W projekcie do drzwi wejściowych prowadzą 2 schodki o wysokości 15 cm, mam możliwość obniżenia tego poziomu do 10/11 cm = 1 schodek. Bardzo mi na tym zależy żeby maksymalnie to wejście obniżyć. Obawiam się, że schodek może być za niski i na dłuższą metę uciążliwy w użytkowaniu. Czy macie podobne doświadczenia/ rady jak to "ugryźć". Może macie podobne doświadczenia, chętnie poznam każą opinie.
    Różnica poziomu działki na końcach wynosi prawie 80 cm stąd też pomysł na obniżenie ponieważ nie chciałabym żeby na taras prowadziło 5 schodów.
    Jak rozumiem to do jest w budowie więc na schody poczekaj aż zrobisz wylewki posadzek w domu, wtedy wszystko się okaże. Aby zniwelować tą różnice zawsze jest możliwość podsypania domu tak aby różnica była jak najmniej odczuwalna.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona_na_budowie Zobacz post
    My zrezygnowaliśmy całkowicie ze schodów - zarówno przy drzwiach wejściowych jak i od strony tarasu. Wszystko będzie na zasadzie podjazdów - świetne rozwiązanie (dzieci mogą swobodnie biegać bez ryzyka, że nie zauważą schodka, podjazd wózkiem dziecięcym nie stanowi problemu a i dla osób niepełnosprawnych mniej kłopotu).
    Tylko trzeba bardzo uważać zimą na oblodzenie podjazdów, by nie stały się zjazdami, bo można znaleźć się w grupie ludzi, dla których miało być mniej kłopotu.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Tylko trzeba bardzo uważać zimą na oblodzenie podjazdów, by nie stały się zjazdami, bo można znaleźć się w grupie ludzi, dla których miało być mniej kłopotu.
    Nic z tych rzeczy. Przetestowaliśmy już takie rozwiązanie przy niejednym domu. Zresztą w przypadku oblodzeń to i na schodkach równie łatwo o wypadek. Mój komentarz to jedynie sugestia. A w temacie co jest dla kogo lepsze to i tak każdy sam ostatecznie decyduje.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeden to chyba zły pomysł. Jak już to dwa. Chodzenie po "pochyłości" uważam za nie wygodne i właśnie tam łatwo się przewrócić. Ale każdy robi "pod siebie" ;P Ważne aby zgrać poziomy. Ja mam przed domem 3 stopnie i jest ok. Płyta granitowa płomieniowana sprawdza się wyśmienicie i ładnie wygląda. No i nic nie odpadnie jak kafle i inne wynalazki Sąsiedzi mają schody wejściowe z kostki, mi to nie pasi (zrobili tak głównie z powodu "bo płytki odpadną").
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony