dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja rozplanowanie

    Witam wszystkich, po wielu dniach przemyśleń i czytania, głównie dzięki użytkownikom forum, zdecydowałem się na rekuperację . Jestem w trakcie budowy domu i strop jest już szalowany. W związku z tym mam kilka pytań i prosiłbym o radę:

    Dom parterowy, poddasze nieużytkowe. Planuje zrobić to w ten sposób, że przewody będą poprowadzone w ocieplonej wylewce na stropie, natomiast centralne chciałbym umieścić w kotłowni.

    - prosiłbym o ocenę rozmieszczenia otworów w stropie. Zdjęcie bez rozmieszczenia przewodów pokazuje jaki będzie dokładny rozkład pomieszczeń, czyli ściana skreślona na czerwono będzie zlikwidowana i będzie to wspólne pomieszczenie na pralnie, kotłownie, oraz we wnęce będzie spiżarnia. Zlikwidowana będzie ścianka działowa w kuchni, gdzie miała znajdować się spiżarnia.
    - W jaki sposób zrobić otwory w stropie? Na anemostaty rura fi 160, najlepiej w jakiej odległości od okna? Przewody do skrzynek rozdzielczych według tego projektu są fi 200, a więc otwory 250? W jakiej odległości od ściany najlepiej je zrobić?
    - przy kominku mam wolny komin wentylacyjny. Czy mógłby wpiąć do niego okap?

    Z góry dziękuję za radę.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku123.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	456768   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	456769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku12.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	456770  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jesteś pewien, ze chcesz tyle samo rurek do wszystkich 3 pokojów? (zgaduję, że w jednym dwoje dorosłych w pozostałych dzieci), dwójka dorosłych potrzebuje więcej powietrza. Chyba, ze funkcje pokojów inne.
    A ta jedna rurka do WC wystarczy? Niby tak, bo nie ma funkcji mycia, ale do zastanowienia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jesteś pewien, ze chcesz tyle samo rurek do wszystkich 3 pokojów? (zgaduję, że w jednym dwoje dorosłych w pozostałych dzieci), dwójka dorosłych potrzebuje więcej powietrza. Chyba, ze funkcje pokojów inne.
    A ta jedna rurka do WC wystarczy? Niby tak, bo nie ma funkcji mycia, ale do zastanowienia.

    Zastanawiam się, te pokoje ogółem są bardzo małe. Nasza sypialnia poniżej 10 m2, pokoje około 11, więc wydawało mi się to rozsądne rozwiązanie. Z resztą pokoji zgadza się, obok sypialni tam gdzie jest wyciąg będzie garderoba, małe pokoje dla dzieci ale zaraz po wybudowaniu będą używane do innych celów.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejwilk Zobacz post
    Zastanawiam się, te pokoje ogółem są bardzo małe. Nasza sypialnia poniżej 10 m2, pokoje około 11, więc wydawało mi się to rozsądne rozwiązanie.
    Wentylacja jest dla ludzi nie dla metrów kwadratowych.
    Abstrahując od przeznaczenia pokoi i twojego przypadku - dwa dorosłe płuca jeśli rano maja się obudzić w przyjemnej atmosferze bez nadmiaru CO2 to potrzebują więcej powietrza niż jedno małe płuco
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony