dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentu pod ogrodzenie z kamienia typu "mur"

    Witam. W ostatnich dniach zalałem fundamant z gruszki pod ogrodzenie z piaskowaca o kształcie jak w temacie. Szerokość fundamentu ok 45cm. Docelowo ogrodzenie będzie miało szerokość ok 30cm i wysokośc max 1,4m. Pytanie, czym zaizolować powierzchnię fundamentu? Po budowie został mi dysperbit. Czy wystarczy tylko dysperbit, np 2 wasrstwy czy należy jeszcze dać dodatkowo np folię albo papę? Cienką papę też mam jak coś.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli gładki jest fundament bez zadziorów to 2x folia fundamentowa albo dobra izolacja mineralna np.Schomburg Aquafin lub Ceresit (chyba z grupy CR).

  3. #3

    Domyślnie

    ok dzięki za info. Na fundamencie są zadziory, ponieważ wyszedłem z założenie, że pod nieregularny kamień nie ma co gładzić. Póki co powierzchnię betonową wysmarowałem 2x dysperbitem.

  4. #4

    Domyślnie

    KOlego! najpierw pytasz a potem robisz po swojemu.
    Czytałeś zastosowanie dysperbitu i tam faktycznie pisało, że nadaje się na poziome izolacje fundamentów?
    Powiem tak, pewnie lepsze to niż nic.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    KOlego! najpierw pytasz a potem robisz po swojemu.
    Czytałeś zastosowanie dysperbitu i tam faktycznie pisało, że nadaje się na poziome izolacje fundamentów?
    Powiem tak, pewnie lepsze to niż nic.
    A co proponujesz na beton z zadziorami?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    A co proponujesz na beton z zadziorami?
    Nie ma chyba nic lepszego niż Simplast Primer, przynajmniej dla kogoś kto chce to zrobić sam i by było dobrze.
    Czy to pod papę na fundament czy na taką właśnie izolację która w sposób ciągły narażona jest na podciąganie kapilarne a przy tym jest nierówna ...z zadziorami.
    Mam, sam robiłem pod ogrodzenie c cegły klinkierowej i mogę polecić. Dwie warstwy wystarczyły by zabezpieczyć powierzchnię.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Wystające zadziory przeszlifować szlifierką z tarczą garnkową na gwint M14. Tarcza 30zł i 15minut pracy.
    Mazidło lub folia -już wg własnego uznania.

  8. #8

    Domyślnie

    No i nie czarujmy się piaskowiec i tak będzie chłonął wodę deszczową, no chyba że co kilka lat impregnowany razem ze spoinami . A przy fundamencie będą glony Bo przy gruncie wyższa wilgotność i mniejsza operacja Słońca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony