dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Malowanie gładzi, gruntowanie, farba podkładowa, co i jak, pomóżcie? :)

    Czesc,
    polozylem na istniejacym starym tynku dwie warstwi gładzi polimerowej Smig A2, przeszlifowalem i trzeba by to teraz pomalować. Tyle że pomóżcie dobrzy ludzie.
    Docelowo ma iśc farba lateksowa Dekoral Kuchnia Łazienka. Producent w nocie technicznej pisze "Do wyrównania chłonności podłoża stosuj Grunt lateksowy marki Dekoral." I ok, Grunt lateksowy też mam.Tyle że już zgłupialem i nie wiem czy głądź wystarczy że omiotę i odkurzę czy też mam ją jeszcze dodatkowo gruntować jakimś gruntem budowlanym - bo producent pisze że: "Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) zagruntuj gruntem Aquagrunt koncentrat marki Dekoral." Mam gładź polimerową i już sam nie wiem. Jeden grunt, drugi grunt i dopiero farba?

    Co poradzicie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Nigdy nie stosowałem na gładzie niczego więcej niż farba gruntująca, obojętnie czy na starych czy nowych tynkach i żadnych problemów nie było.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony