dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Układanie styropianu na chudziaku

    Chciałbym zapytać czy to normalne czy może muszę coś z tym robić. Zacząłem układać styropian pod wylewkę na chudziaku. Chudziak został zaizolowany papą. Papa jest na zakładkę, więc wiadomo miejscami występuje grubszy pasek (papa na papie) ok 10-15 cm. i przez to jak chodzę po ułożonym styropianie to on się ugina (EPS 100), ze względu na te nierówności papy i pewnie również samego chudziaka (różnica między min a max to 3cm). Pytanie, czy może tak zostać i jak przyjdzie wylewka (cementowa) to dociśnie styropian i będzie dobrze? Czy jednak pierwsza warstwę styropianu jakoś frezować aby się styropian nie uginał?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Niektórzy tak to zostawiają ja się bawię w docinanie pierwszej warstwy styropianu, na szerokość zakładki papy np pod ścianami szlifuję lub ścinam tyle ile jest różnicy wysokości tak aby było w miarę równo. A na to idzie druga warstwa styropianu,

    Zabawy i roboty z tym sporo ale chcę mieć w miarę równo żeby wylewka nie pływała .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja się bawiłem nożem termicznym przy zgrzewach papy.
    Tam, gdzie masz dołek czy górkę o większej powierzchni - to wylewka dociśnie i będzie w tym miejscu najwyżej grubsza czy cieńsza o ten centymetr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony