dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    No to pozostaje mi udać się do konstruktora
    Który odeśle Cię do psychiatry. Dom budujesz czy altanę?
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 30-05-2021 o 01:56
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To tak jak Morawiecki, ma podkładkę od "płatnych specjalistów",ale przez to nie uniknie kary, podobnie jak Ty, jak Ci się strop zawali na dynie,która jest pusta wg mnie nota bene...

    Oni mają ubezpieczenie OC za błędy ale mimo to pójdą siedzieć jak stwierdzi się, że przyczyną Twojej śmierci było złe zaprojektowanie konstrukcji.
    Patrz, hala w Kato.

    "26 czerwca 2006 policja zatrzymała trzech projektantów zawalonej hali Jacka J., Szczepana K. i Andrzeja W. Dwóm pierwszym postawiono zarzut umyślnego doprowadzenia do katastrofy budowlanej. Trzeciemu podejrzanemu postawiono zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy"
    Po katastrofie w Katowicach w całym kraju zaczęto odśnieżać dachy sklepów wielkopowierzchniowych - tak na wszelki wypadek. Wszystkie są źle zaprojektowane czy śnieg zaczął być ciężki? W naszym kraju zawsze musi być odpowiedzialny, najlepiej ten, co nie ma pleców
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #23
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Po katastrofie w Katowicach w całym kraju zaczęto odśnieżać dachy sklepów wielkopowierzchniowych - tak na wszelki wypadek. Wszystkie są źle zaprojektowane czy śnieg zaczął być ciężki? W naszym kraju zawsze musi być odpowiedzialny, najlepiej ten, co nie ma pleców
    Tak na wszelki wypadek, bo śnieg na dachu hali w Kato był podobny jak na halach obok, w tym u mnie w Gliwicach.
    Ale wszystkie inne hale obok wytrzymały jego napor poza tą jedną, ch...o zaprojektowaną,która na zapałkach była podparta.
    Co dowiodlo śledztwo i zarzuty wobec projektantów tej hali.

    Nie wnikam w powody złego projektu ale może było tak, że Naczelnik mówił,masz tak zrobić bo inaczej będziesz nikim i zero kasy.
    No i gość/goście się przestraszyli i wydali od razu na siebie wyrok,myśląc, że się im/jemu upiecze
    A tu zdziwko,zarzuty i odsiadka
    I to czeka też Pinokia
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 30-05-2021 o 01:13

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Z tego co czytałem, mega upraszczając ta hala to był projekt na Włochy który ktoś tu adaptował nie zmieniając obciążeń, to projekt, a do tego doszły kolejne obcinki na wykonawstwie - odchudzoną biedną na nasze warunki konstrukcję. I brakło współczynników bezpieczeństwa.

  5. #25

    Domyślnie

    Nawet ci co się podjęli zaprojektują ci słupy z ramami, a ściany jako wypełnienie. Dla sztywności budynku muszą być ściany 18 , w środku jako podpora stropu można zaprojektować jako 12, tak że nie wiem czy będziesz zadowolony ze słupów wystających ze ściany

  6. #26

    Domyślnie

    I to można pominąć jeśli żelbetowy szkielet nośny zaprojektujemy jako żelbet strunobetonowy to mniejsza powierzchniak przekroju słupów będzie w dodatku jeśli będa wykonane w formie kątownika . Tylko koszt znacznie większy bo raczej wytwórnia wchodzi w grę . Na budowie sprężyć dobrze jest cięzko. Za to po co silka za osłonę starczy sam styropian

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    Że tak powiem, zaproponowałem zlecenie na projekt kilku architektom/konstruktorom, 20%z nich zgodziło się, 50% wydziwiali i odmowili, 30% z miejsca powiedziało nie.
    Ważne, że jest 20%
    Czyli jaki morał z tego wynika? Że 80% projektantów jest kumatych i posiada rozum.
    Ten wynik nie dał Ci nic do myślenia?

  8. #28

    Domyślnie

    Pyrka96
    Zabierasz się za projekt od d... strony. Wymyślasz z grubości ściany i nie wiesz, jakie to inne konsekwencje finansowe na budowie pociągnie później. A pociąga zawsze. Jedna zmiana na budowie ma często jakieś konsekwencje na późniejszych etapach. Tu np wybór cienkiej ściany spowoduje np zakaz bruzdowania pod instalacje. Itd, itp.

    Ja jestem na etapie zalanego stropu i do tej pory koszt silikatow (buduje nośne z 18cm, dzialowe z 12cm) do całkowitych kosztów budowy to mniej niż 7%.
    Stąd wniosek, że kombinatoryka z gruboscia sciany ma maly wplyw na calkowie koszty budowy.

  9. #29

    Domyślnie

    Bo jak to mówią, - tanie mięso psy jedzą.

  10. #30

    Domyślnie

    Zależy mi na cienkiej scianie, nie na zaoszczędzeniu kilku tyś na nich.
    Widzę, że wywołałem dużo emocji u Was, ale niektórzy, aż przegieli.
    Założyłem tutaj konto, żeby wysuwać propozycje i je przedyskutować, ewentualnie uzyskać jakąś pomoc.
    Zauważyłem, że ekspertów jest tutaj naprawdę mało, zamiast konstruktywnej argumentacji otrzymałem wyzwiska.
    Dzięki, myślę, że więcej nie trzeba się wypowiadać.

  11. #31

    Domyślnie

    Ale kto Cie zwyzywał?? To że coś chcesz nie oznacza że dostaniesz. Nawet z pełnej cegły nikt nie murował ściany konstrukcyjnej zewnętrznej a Ty chcesz mieć cienkie mury, po co i dlaczego?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    Zależy mi na cienkiej scianie, nie na zaoszczędzeniu kilku tyś na nich.
    Widzę, że wywołałem dużo emocji u Was, ale niektórzy, aż przegieli.
    Założyłem tutaj konto, żeby wysuwać propozycje i je przedyskutować, ewentualnie uzyskać jakąś pomoc.
    Zauważyłem, że ekspertów jest tutaj naprawdę mało, zamiast konstruktywnej argumentacji otrzymałem wyzwiska.
    Dzięki, myślę, że więcej nie trzeba się wypowiadać.
    Chcesz mieć cienką ścianą konstrukcyjną, OK możesz chcieć ale to nie znaczy że dostaniesz. Możesz napisać coś więcej dlaczego ma być cienka, co to za ściana w jakimś budynku -jakim jaka wysoka itd. Już wiesz że nie da się jej wymurować. Cienkie są płyty prefabrykowane może to Cie zainteresuje.

    Umiejętność zadania pytani jest często kluczem do otrzymania konkretnych odpowiedzi a obrażanie się na cały świat bo nie dostałeś takich odpowiedzi jak oczekujesz. No cóż można i tak.

  13. #33

    Domyślnie

    Dostałeś odpowiedź tak cienkich ścian nośnych się nie buduje. Warunkiem tak cieniej ściany jest istnienie szkieletu drewnianego jak w ścianie szachulcowej- mur pruski. Albo żelbetowej konstrukcji nośnej, Przy strunobetonie uda się słupy ukryć w twojej ściance działowej przy zachowaniu powierzchni przekroju. Ale będziesz musiał ocieplać wełną skalną aby zachować znośną dźwiękochłonność bo styropian nawet ten akustyczny nie poradzi . Rezygnujesz z 6 cm odpowiednika piaskowca. No chyba że lubisz słyszeć szelest łap skradającego się lisa do kurnika o kilometr od miejsca twego snu(?)

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    Co oznacza robili wstręty? Krzywili się, czy, źle zaprojektowali, czy oba, czy coś innego?

    Co do archiego i konstruktora to jeżeli dowiodę, że się da, że jest bezpiecznie, to jak mi nie zrobi jak będę chciał to nie zarobi.

    Wracając do pustek w silikatach na kable to ponoć nie działa, także pod tynkiem lub bruzdy, w moim przypadku bruzdy w wewnętrznych.
    Na jakiej podstawie "dowiedziesz" że się da?
    Na podstawie własnej wiedzy, doświadczenia i praktyki czy na podstawie opinii z FM?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35

    Domyślnie

    Jak się uprzesz to Ci zrobią (jeśli normy pozwalają bo tego nie wiem), ale:
    - otrzymasz słup żelbetowy co 3 metry (jak wspomniano powyżej),
    - zapłacisz jak za złoto za sam projekt, bo projektant nie będzie ryzykował za standardową cenę,

    Chcesz węższe ściany to pokombinuj z ociepleniem - cieńsze a lepsze.

    Znam przypadek, że inwestor uparł się na strop gęstożebrowy mimo, że nie za bardzo były na niego możliwości. Uparł się i dostał, ale żebro rozdzielcze szło co kształtkę .

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Spoko, nie chcę takich cienkich ścian już.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    Spoko, nie chcę takich cienkich ścian już.
    Pochwal się, dlaczego nie chcesz już takich ścian?
    Czyżby konstruktor lub architekt przedstawili konkretne argumenty przeciw?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrka96 Zobacz post
    Spoko, nie chcę takich cienkich ścian już.
    Ok, a jakie wybrałeś i z jakiego materiału?

  19. #39

    Domyślnie

    Szczerze pisząc, to nie ma to dla mnie już takiego znaczenia, wezmę co będzie tańsze, wszystko ma wady i zalety.
    Na razie obstawiam silka 18 lub gazobeton 24, ale nie będę mieć problemu, jak będzie coś innego jak wcześniej wspomniałem - za dużo czasu idzie na rozkminianie z czego jest najlepsza ściana

  20. #40

    Domyślnie

    @Lukasz, decyzję podjąłem bez kontrargumentów. Jeszcze się nie buduję, to też nikt mi tego dosłownie nie zabronił, ale pomyśleć przed budową można.
    12 wydaje się po prostu za cienka.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony