dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Exclamation Woda - po zagotowaniu to biały płyn.

    Witajcie,

    po zagotowaniu wody w czajniku elektrycznym i przelaniu do szklanki woda nie jest przezroczysta tylko to biały płyn. Nie wiem co to jest. W załączeniu zdjęcie.

    Po przeczyszczeniu czajnika woda jest bardziej przezroczysta. Unosi się jedynie wiele małych drobinek.
    Jednak po dwóch dniach woda znów jest matowa.

    Jaka może być tego przyczyna?
    Czy to kwestia "twardej" wody, rur, oczyszczania kanalizacji w mieście? Gdzie to zgłosić? Co z tym zrobić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_01.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	456793  
    Ostatnio edytowane przez Taj ; 29-05-2021 o 21:01

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cóś wincyj? Miasto, stary czy nowy budynek, coś było grzebane w rurach? Kanalizacja na pewno do tego nic nie ma. Nie ta strona obiegu wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taj Zobacz post
    Witajcie,

    po zagotowaniu wody w czajniku elektrycznym i przelaniu do szklanki woda nie jest przezroczysta tylko to biały płyn. Nie wiem co to jest. W załączeniu zdjęcie.

    Po przeczyszczeniu czajnika woda jest bardziej przezroczysta. Unosi się jedynie wiele małych drobinek.
    Jednak po dwóch dniach woda znów jest matowa.

    Jaka może być tego przyczyna?
    Czy to kwestia "twardej" wody, rur, oczyszczania kanalizacji w mieście? Gdzie to zgłosić? Co z tym zrobić?
    Może to być wina czajnika, po zastosowaniu jakiegoś odkamieniacza zaszła jakaś reakcja. próbowałeś z inna woda albo w innym czajniku przegotować ta wodę?
    Czajnik ma grzałkę spiralę czy wbudowana w dno czajnika?

  4. #4

    Domyślnie

    W mieście na innej dzielnicy to nie występuje.
    Nie wiem jak u sąsiadów.
    Budynek stary, ale też nie starodawna kamienica.
    Z mojej strony nic nie było grzebane w rurach, nie wiem czy nie grzebali ze spółdzielni, etc.

    Jest stosowana soda i kwasek cytrynowy do odkamieniania.
    Grzałka wbudowana jest w dno czajnika.
    Przegotowałem wodę na kuchence w garnku - efekt podobny, choć jest trochę lepiej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Tydzień czy miesiąc wcześniej nie było takiego zjawiska?

  6. #6

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć. Nie przyglądałem się temu. Jednak wydaje mi się, że jest od dłuższego czasu. Na pewno ponad miesiąc.

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie powinieneś zgłosić to do SANEPID-u..

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Czy woda się klaruje po odstawieniu na chwilę?
    Robi się osad na dnie?

  9. #9

    Domyślnie

    miałem podobny problem. Zgłaszałem do wodociągów, to mnie zbywali że wszystkie badania są ok i coś u mnie może być z rurami. Założyłem filtry i problem zniknął, ale musze wymieniać co 2 tygodnie bo jest szlam. Także filtry to jakieś rozwiązanie, ale kosztowne i upierdliwe.

  10. #10

    Domyślnie

    Próbka wody do sanepidu . A propos widziałęm jak w poniemiecką rurę wwiercali rurę z tworzywa . Ta żeliwna poniemiecka to cała średnica była w kamieniu z początkowej średnicy czynna była może 4%. Może gdzieś w okolicy wymieniali ,była awaria i osady ruszono

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawek Zobacz post
    miałem podobny problem. Zgłaszałem do wodociągów, to mnie zbywali że wszystkie badania są ok i coś u mnie może być z rurami. Założyłem filtry i problem zniknął, ale musze wymieniać co 2 tygodnie bo jest szlam. Także filtry to jakieś rozwiązanie, ale kosztowne i upierdliwe.
    Po założeniu filtra woda jest ok, ale otrzymałem odpowiedź od Miejskich Wodociągów:

    W związku z otrzymaniem informacji o złej jakości wody pracownicy laboratorium dokonali kontroli jakości wody. Analiza fizyko – chemiczna próbek wody z lokali nie wykazała przekroczeń dopuszczalnych wartości analizowanych parametrów. Z wywiadu z osobą zgłaszającą problem ustalono, iż próbki wody z załączonych przez klienta zdjęć to woda po przegotowaniu. Efekt matowej i mętnej wody jest naturalnym stanem wody poddanej obróbce termicznej (gotowanie), w trakcie której w wyniku odgazowania dwutlenku węgla wytrąca się węglan wapnia stanowiący twardość wody, i jednocześnie jego osad unosi się w toni wodnej.

    Tylko, że jakoś gdy woda jest przefiltrowana to nic po przegotowaniu się z nią nie dzieje. Również kiedyś się nic nie działo. Wodociągi zepchnęły temat? Mam dalej drążyć sprawę? Co radzicie?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taj Zobacz post
    Po założeniu filtra woda jest ok, ale otrzymałem odpowiedź od Miejskich Wodociągów:

    W związku z otrzymaniem informacji o złej jakości wody pracownicy laboratorium dokonali kontroli jakości wody. Analiza fizyko – chemiczna próbek wody z lokali nie wykazała przekroczeń dopuszczalnych wartości analizowanych parametrów. Z wywiadu z osobą zgłaszającą problem ustalono, iż próbki wody z załączonych przez klienta zdjęć to woda po przegotowaniu. Efekt matowej i mętnej wody jest naturalnym stanem wody poddanej obróbce termicznej (gotowanie), w trakcie której w wyniku odgazowania dwutlenku węgla wytrąca się węglan wapnia stanowiący twardość wody, i jednocześnie jego osad unosi się w toni wodnej.

    Tylko, że jakoś gdy woda jest przefiltrowana to nic po przegotowaniu się z nią nie dzieje. Również kiedyś się nic nie działo. Wodociągi zepchnęły temat? Mam dalej drążyć sprawę? Co radzicie?
    Proponujemy zbadać wodę pobraną bezpośrednio z kranu, jeśli masz wątpliwości co do jej jakości.

    Jeśli woda przefiltrowana (np. przez dzbanek ze standardowym wkładem) wygląda lepiej, niż surowa po przegotowaniu, to jest to rzeczywiście problem z wysoką twardością.

    https://youtu.be/otVBJNMDv30
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony