dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie klimatyzacja w domu

    witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Od ładnych kilku lat zamierzam wpakowac klimę do domu ale jakoś na tyle tyłków nam nie przygrzało żebym był zmuszony do takiej decyzji

    Ale gdybym robił to tylko klimę kanałową, raz, że mam już kanały do wykorzystania po DGP a dwa, że nie zdzierżyłbym widoku jednostek wewnetrznych

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?
    Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.
    Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.
    Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?
    No , czasami jest naprawdę gorąco , już nie mówiąc o poddaszu , jak po kilku dniowych upałach nagrzany jest cały dach... zaproponowano mi dwa rodzaje jeden z firmy Hisense drugi z Sevra ani o jednym ani o drugim nie słyszałem split jak najbardziej tylko nie wiadomo czy wyjdą skropliny grawitacyjnie , nie chce montować dodatkowych pompek.... w każdym razie czy firmy typu Hisense i Sevra so w miarę ok ?

  5. #5
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam

    Przy takiej ilości klimatyzatorów o jakich Pan pisze, uważam że warto rozważyć urządzenie typu multisplit, które może mieć kilka urządzeń wewnętrznych i jedno zewnętrzne. Poniżej link do odpowiedniej zakładki z materiałami dotyczącymi klimatyzatorów Bosch:https://www.bosch-thermotechnology.c...cja-1221722-c/


    Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

  6. #6

    Domyślnie

    Arturo A można wykorzystać kanały DGP do klimatyzacji? Też mam takowe kanały wyprowadzone. Rozmawiałem z Panem od kominków, który montowal cały system, że nie można ich wykorzystać w tym celu. Co ze skroplinami?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kanały klimatyzacji muszą być izolowane aby zapobiec kondensacji.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #8
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Arturo A można wykorzystać kanały DGP do klimatyzacji? Też mam takowe kanały wyprowadzone. Rozmawiałem z Panem od kominków, który montowal cały system, że nie można ich wykorzystać w tym celu. Co ze skroplinami?
    Rzadko kiedy robię coś zgodnie z normą zatem nie odpowiem Ci precyzyjnie czy "nie cudzołóż" jest odpowiednie
    Aczkolwiek jak będę wpinal klimę kanałową to tylko pod kanały DGP

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Kanały klimatyzacji muszą być izolowane aby zapobiec kondensacji.
    Kanały DGP są, a przynajmniej powinny być,najbardziej odizolowanymi kanałami przepływu powietrza w domu.
    Tak jest u mnie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 10-06-2021 o 00:11

  9. #9

    Domyślnie

    Kanały mam izolowane, więc formalnie może by to zdało egzamin.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alejajestemala

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-153
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?
    Masz może rzuty domu aby można było zaproponować najbardziej optymalny montaż klimatyzacji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony