dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Trawa , glina skarpy

    Witam zwracam się do was z pewnym problemem.
    Na mojej działce na wsi byl spad i wczoraj znajomy wyrównał mi teren stworzył "lotnisko". Po zebraniu ziemi okazało się że jest glina i teraz jest tam mokro(wczoraj padało zaraz po skończonej pracy) i wszystko się zapada i klei .

    Teraz chciałbym tam utworzyć trawnik teren ma 160m2 ale sama glina jest tylko na 1/4 działki kolejne 1/4 to jest glina zmieszana ziemia i polowa to sama ziemia. Czy ktoś poradzi jak ogarnąć ten temat tak aby tam nic nie pływało po deszczu i w miarę rosło?.

    Skarpa jest jak narazie chroniona agrowloknina aby deszcz nie spłukiwał mi tej ziemi ale docelowo bym chciał ja czymś obsadzić i wzmocnić.

    Jeśli coś źle opisałem to przepraszam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przede wszystkim należy nawieźć tam ziemi - dobrej, czarnej, kompostowej bez gliny (która zresztą i tak będzie potrzebna) i wszystko wymieszać glebogryzarką aby ujednolicić podłoże. W tej chwili popełniłeś jeden błąd nie znając składu pozwoliłeś sobie rozgarnąć grunt na jakim trawa nie będzie rosła.
    Przygotowanie podłoża do posiania trawy też nie jest łatwe, ale wszystko się da - nie od razu, ale im lepiej przygotujesz podłoże tym lepiej będzie Ci trawa rosła i będzie z nią mniejszy problem w utrzymaniem w dobrej jakości.
    Dobry trawnik to naprawdę wiele pracy włożonej w przygotowanie podłoża.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    No niestety mój błąd z tą ziemia ale jak dobrze pamiętam to od zawsze tam był problem z ziemia bo rosły tam tylko chwasty i pokrzywy. Nawet babcia tam Oborniki wysypywała aby coś rosło i nic zawsze lipa byla.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    staszek-

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Pcim
    Kod pocztowy
    56-485
    Posty
    23

    Domyślnie

    najlepiej jakbyś nawiózł ziemi ale jak już będziesz nawozić ziemie warto zwrócić uwagę na to jaka to będzie ziemia, mówisz, że często stoi woda, to najlepiej wyrównać tak teren żeby gdzieś spływała, jeśli się nie da to warto rozważyć zrobienie warstwy drenażu ze żwiru bądź keramzytu, rozwiązanie niestety droższe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Drenaz to podstawa. Nawiezc zwiru i przesianego kompostu. Zaorac

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony