dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil12345

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-000
    Posty
    7

    Domyślnie Podjazd na gliniastym terenie

    Dzień dobry, przejrzałem kilka tematów dotyczących podobnego tematu, i pozwolę sobie zadać pytanie dotyczące konkretnie mojego problemu.

    W najbliższym czasie planuje rozpocząć budowę domu na gliniastym terenie ( niestety przynajmniej 3 metry w głąb sama glina). Potrzebuje utwardzic w jakiś sposób podjazd, aby ciężki sprzęt nie grząsł. Oczywiście w późniejszym stadium chciałbym wykorzystać to jako podbudowę do finalnego podjazdu ( kostka, żwir).

    Planuje wybrać prostokąt 4x15 metrów z humusu ( około 30-40cm), położyć na to geowłóknine 200g, a następnie wysypac przekrusz betonowy(ewentualnie na końcu zageścić, ale tak jak mówię na razie zależy mi na utwardzeniu dla ciężkiego sprzętu," na ładnie" będę robił później).

    W dwóch miejscach pod tym przekruszem będzie potem trzeba przeprowadzić instalacje wodną oraz elektryczną, ale nacięcie w jednym miejscu paska geowłókniny nie powinno chyba spowodować katastrofy?

    Z góry dziękuję za opinie czy mój plan ma sens, czy też co można by wykonać lepiej. oczywiście nie za miliony monet


    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze piszesz, ale od razu położyłbym pod włokniną na odpowiedniej głebokości przepusty z grubej rury osłonowej żebyś tego nie musiał potem rozgrzebywać. Takie rury kupisz w sklepie z ciężką hydruliką. Tylko oznacz sobie te rury żebyś potem wiedział gdzie są.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam identyczną sytuację. Koparkowy wybrał hummus (wyszło między 30 a 40cm) i zasypałem to grubym kruszywem. Betoniarki przyjeżdżając pięknie ubijają podjazd. Gdy ciężki sprzęt zniknie to dosypię drobnego kruszywa a na koniec będę wykładał kostką. U siebie podnoszę teren o ok. 20cm więc teraz kruszywo zrobiłem na równo z poziomem gruntu. Zamiast kruszywa na czas budowy możesz zastosować spokojnie gruz (o ile jest czysty). Pojazdy budowlane sobie poradzą.

  4. #4

    Domyślnie

    spokojnie zrób jak napisałeś i zda to egzamin. Nacięcie geowłókniny nic nie zaszkodzi. Rozwiązanie sprawdzisz po pierwszych opadach, ale jak dla mnie możesz spać spokojnie.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamil12345

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady. Podjazd wykorytowany, rozłożona geowłóknina 200g ( po wczorajszych ulewach jest wilgotna, natomiast woda nie stoi) jutro przyjeżdża 40 ton przekruszu). Póki co nie planuje zagęszczania, cięzkie pojazdy same to ubiją, a ja będę miał już utwardzone pod piasek + kostka / żwir na koniec budowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210613-WA0002.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	457134

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, ciężkie pojazdy ubiją, ale na pewno nie równomiernie.
    Pojawią się koleiny w tych miejscach, w których koła ciężkich pojazdów znajdą się najczęściej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony