dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pianka zamknięto komórkowa PUR a płyty PIR - lambda starzeniowa

    Witam,

    Próboję wybrać najlepszą opcję na ocieplenie podłogi na gruncie. Niestety mam możliwość dania tylko 9-10 cm warstwy izolacji. Do tego chudziak jest dość nierówny.

    Wobec tego rozważałem pokrycie pianką PUR zamkniętokomórkową o lambdzie początkowej 0,020-0,022 (Purios H) – z wykonawcą tej firmy już wstępnie rozmawiałem. Lub jedną warstwą najlepszego XPS i plyty pir. Ponieważ chudziak jest nierówny to wolałbym użycie pianki. Odpadłyby koszty robocizny, docinki, mostki cielne itp. Wiadomo, że koszt tego jest spory - 14 zł za 1cm/m2, ale nie mam wyjścia jeśli chcę to dobrze ocieplić pod podłogówkę.
    Doczytałem jednak, że taka pianka PUR się starzeje i jej lambda się z czasem pogarsza. Od producenta uzyskałem 'Deklarację Własności Użytkowych' i według niej wynika, że przy braku okładzin szczelnych dyfuzyjnie lambda starzeniowa przy 9cm to 0,027 a więc już nie tak super.

    Zastanawiam się jak to jest z płytami PIR. Czy one się nie starzeją podobnie i lambda też nie spada? Z tego co wiem to są to podobne materiały. Gwarancja i lambda starzeniowa przy piance PUR jest na 25 lat. Zastanawiam się co się może dziać później. Izolacji podłogi raczej się nie wymienia do końca użytkowania budynku więc dobrze żeby był to materiał na 100 lat.PUR
    No i czy jest jakiś materiał który można by zastosować jako okładzinę szczelną dyfuzyjnie, tak aby spowolnić proces starzenia?

    Dziękuję za wszelkie porady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie wiem jak tam u Ciebie z kasą, ale może szkło piankowe? Wiem że to drogie ale skoro masz takie dylematy.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    płyty PIR będą tracić podobnie parametry izolacyjne o ile nie są zamknięte dyfuzyjnie okładzinami gazoszczelnymi jak: folie i forniry popularnie zwane folia Alu oraz okładziny stalowe czyli płyty warstwowe. Po prawdzie lambda pianki natryskowej zamknięto-komórkowej jest związana z grubością. Zjawisko wymiany gazów izolujących zachodzi w warstwach zewnętrznych do grubości ok 2cm, stąd jest bardziej istotne dla warstw cienkich (4-6 cm)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony