dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Długie działanie suszarki oraz wentylator nie kręci się

    Witam,

    Kupiłam ostatnio suszarkę Bosch WTX87K40PL i w celu sprawdzenia suszarki wrzuciłam jeden wilgotny t-shirt na 40 minut z programem usuwania zagnieceń oraz dosuszaniem. I mam w związku z tym pytanie (dla tych co już obcowali z takim sprzętem
    - Program chodził prawie 2h (przez 1,5h była na zegarze 1 minuta), nie wiem ile by chodził dalej, ale wyłączyłam - czy to jest jakiś błąd działania suszarki?
    - Podczas suszenia, wentylator w kratce wentylacyjnej na dole suszarki się nie kręcił - czy to jest normalne?
    Pomieszczenie mam dobrze wentylowane, suszarka stoi na pralce, skropliny mam podłączone do odpływu.

    Potem jeszcze raz taki sam test, tylko bez programu usuwania zagnieceń oraz dosuszania i program się zakończył prawidłowo po 40 minutach.
    Ale wentylator w kratce nadal się nie kręcił.

    Czy ten wentylator włącza się automatycznie, powinien się cały czas kręcić? Czy ktoś mógłby sprawdzić to dla mnie?

    Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi/sugestie

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jeśli suszarka miała włączony program przeciw zagnieceniom na 120 min to co w tym dziwnego?Możesz stopniować to tak samo jak stopień dosuszenia ubrań.Wentylator w suszarce nie "chodzi" cały czas i to jest normalne przy suszarce z pompą ciepła a tak poza tym to zajrzyj do instrukcji wiem ,że jest troszkę obszerna ,ale jak ludzie chcieli suszarkę z multum funkcji tak producent im zaserwował a teraz kłopot bo tylko 2-3 programy się używa i chciało by się tylko włączyć i zapomnieć
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    a tak poza tym to zajrzyj do instrukcji
    Pierwsze co, to była instrukcja od dechy do dechy. Nie ma w niej nic na temat wentylatora. Dwa, nie piszą że przy ochronie zagnieceń czas zatrzymuje się na 1 minucie i trwa w tym stanie - skąd mam wiedzieć co się dzieje. Mogła by suszarka dać znać że skończyła suszenie.

    Dzieki za odpowiedź, uspokoiło mnie to, bo już chciałam dzwonić do Boscha.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Ogólnie suszarka też mogła dostać głupawki przy jednej koszulce.Ja takie pojedyncze rzeczy ustawiam na program ciepłe powietrze który ma sztywny czas pracy 20,30 i tak dalej
    bez pomiaru wilgotności bo przy pojedynczych ubraniach wyciągało się wilgotne. Także śmiało ładuj do pełna suszarka nie wybuchnie.Najlepiej wg.instrukcji czyścić filtry z kłaczków za każdym razem aby nie dostawały się do wymiennika mimo ,że posiada system samoczyszczący.Po zakończeniu pracy daje sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu.Mam trochę inny model ale z tej samej firmy suszy już prawie 3 lata.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 01-06-2021 o 21:07
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za wskazówki, przetestuję w takim razie z większym załadunkiem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał katelot Zobacz post
    Pierwsze co, to była instrukcja od dechy do dechy.
    Serio?

    Redukcja zagnieceń 60'Redukcja zagnieceń 120'Po zakończeniu programu suszenia bęben obraca się w regularnych odstępach czasu, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Automatyczną funkcję ochrony przed zagnieceniami można aktywować lub dezaktywować na 60 minut (za pomocą Redukcja zagnieceń 60' ) lub na 120 minut (za pomocą Redukcja zagnieceń 120' ).

    W innych suszarkach bywa:
    Ubrania bez zagnieceń
    Jeśli nie masz czasu wyjąć prania z suszarki natychmiast po zakończeniu cyklu suszenia, z pomocą przyjdzie Ci specjalna funkcja, która chroni garderobę przed powstawaniem zagnieceń. Bęben suszarki regularnie się obraca, co 30 min wdmuchując zimne powietrze, aż do czasu, kiedy będziesz mógł wyjąć pranie.

    Czyli kręci się aż wyłączysz.

    I nie prostuje prania, tylko zapobiega pognieceniu jak zostawisz na dłużej w bębnie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-06-2021 o 10:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony