dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Projekt domu parterówka z poddaszem do adaptacji dach dwuspadowy czy kopertowy

    Stoję przed wyborem projektu domku.

    Moje wymagania:

    - Prosta konstrukcja bez wykuszy, lukarn, garażu, piwnic
    - Dach sam nie wiem, każdy typ ma wady i zalety i dopuszczam obydwa z przewagą na dwuspadowy
    - Jeśli dach dwuspadowy to brak okien dachowych
    - Potrzebuję najpierw wprowadzić się na parter do 2 sypialni(ok 12m2 i ok 10m2), salonu z kuchnią we wnęce i łazienki mieszczącej wannę z szybą na prysznic, wc, umywalkę.
    - Poddasze ma być do adaptacji w przyszłości. Z tym, że na poddaszu planuję nietypowo tylko 2 sypialnie bez łazienki no i niewielki hall więc poddasze nie musi być duże. Pokoje po 14m2 użytkowej wystarczające. Przez pierwsze 6-8lat mieszkania strop na poddaszu ocieplę rozkładając wełnę na podłodze potem wyląduję ona pomiędzy krokwiami i tu pytanie czy tak można, co się z tym wiąże.
    - Schody loftowe w salonie albo w hallu ale koniecznie z wejściem od strony hallu
    - Mały hall razem z salonem, jedynie miejsce na kanapę i TV jakoś na uboczu nie na ścianie ze schodami, z kuchnią
    - Ewentualne balkony jedynie francuskie
    - Możliwie proste fundamenty ale domyślam się że przy parterówce ok 10x10 to chyba nie będzie możliwe. Musi być jakaś ściana nośna.

    Problem jest w działce, zniwelowany teren gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na lokalizację budynku w gruncie rodzimym. Wjazd(a raczej zjazd od drogi powyżej poziomu zero) będzie od północy, od wschodu skarpa pod drogą lokalną więc tu chyba bez okien i dom przytulony do skarpy albo właśnie nie i zrobić wejście od wschodu?, od południa ogród, od zachodu nasyp ok 4m i spory spadek terenu z widokiem więc wskazane jest jakieś duże okno tarasowe. W załączeniu schemat działki z wymiarami. Jeśli dach dwuspadowy to kalenica północ - południe

    W załączeniu parter domu o którym myślę, który z grubsza zgadza się z powyższymi wymaganiami. Dach kopertowy, a to się będzie wiązać z koniecznością wybicia okien w dachu przy adaptacji poddasza. Wady to schody z zabiegiem nie od strony hallu i drugi pokój trochę mały bo 8m2. Zaletą jest szybka prosta budowa, prosta do wykonania samodzielnie elewacja, dobrze dopasowany do mojej działki. Architekt ma mi przesłać przekrój aby stwierdzić wymiary pokoi. Dach zostanie podniesiony na dwóch cegłach bez zmiany kąta. Widziałem w terenie i wygląda po prostu ładnie ale ten nie miał podniesionego dachu.

    Może coś tutaj doradzicie, skrytykujecie, może ktoś budował z takimi wytycznymi, może mogę liczyć na jakiś rzut parteru.

    W załączeniu schemat układu działki z wrysowanym budynkiem.

    https://we.tl/t-5L10bBdn7a
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat działki-1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	3,8 KB
ID:	456856   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter-1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	456857  
    Ostatnio edytowane przez nierusztomoje ; 02-06-2021 o 11:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony