dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Multitool Oscylacyjny - Erbauer czy wyższa półka

    Szanowni,

    kupiłem multitool oscylacyjny Erbaera model EMT300-QC (300W) z 6 przystawkami za 427zl

    https://www.castorama.pl/erbauer-nar...d-1093695.html


    Po zakupie poczytałem mieszane opinie o Erbauerze i zastanawiam się czy nie oddać i kupić np.

    Boscha Pro GOP 30-28 w cenie ok. 515 zł


    https://www.morele.net/bosch-narzedz...edium=referral
    https://www.bosch-professional.com/p...-28-0601237001


    Zastosownie amatorskie - domowo/remontowo/warsztatowe.
    Ważę koszt części vs. jakość sprzętu vs. ilość przystawek w zestawie.

    Będę wdzięczny za opinie jeżeli mieliście doświadczenia z tymi narzędziami lub jeżeli polecacie inny model/firmę.
    Ostatnio edytowane przez Keramzytt ; 02-06-2021 o 12:31

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Używam dwóch modeli zielonego PMF Boscha i niebieskiego GOP 18V
    Trudno mi napisać i porównać do innych bo innych nie miałem, ale sieciowa przydaje się do prac przy warsztacie , akumulatorowa wszędzie tam gdzie się pracuje poza domem i na drabinie.
    Wszystko zależy od brzeszczotów jakie kupisz no i jakie pasują do Twojego sprzętu. Ostatnio kupiłem zestaw 6 pil brzeszczotów PMF GOP STARLOCK w promocyjnej cenie i napiszę, że jestem mega zadowolony.
    Najlepiej jest sprawdzić wycinając w desce calowej otwór prostokątny pod gniazdko elektryczne - jeśli zrobisz to bez najmniejszego problemu, nie będzie cię męczyć, szarpać, drżeć i wszystkie krawędzie będą gładkie wzdłuż narysowanych linii, a samo urządzenie nie będzie gorące od pracy - sprawdzi się.
    Ważna jest też możliwość i szybkość zmiany kąta narzędzia ja np trzymając korpus ręką w jednej pozycji drugą mogę zmieniać mocowanie narzędzia to ważne gdy dostęp jest np utrudniony, a do wymiany nie potrzeba jeszcze jakiegoś klucza.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuę za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na szlifierkę kątową.

  4. #4

    Domyślnie

    Szlifierka a urządzenie wielofunkcyjne to dwa odmienne narzędzia o innej zasadzie działania.
    I nie można porównywać narzędzi z linii profesjonalnych do z linii amatorskiej jak to zrobiłeś w przypadku Erbauera i Boscha. Ten pierwszy do zastosowania amatorskiego spokojnie wystarczy., a jak masz nadwyżkę kasy to oczywiście, zakup Boscha jest ok.
    Wg mnie jedno i drugie narzędzie jest potrzebne w domowym warsztacie z tym że najpierw powinna znaleźć się dobra wiertarka, wkrętarka, szlifierka kątowa i urządzenie wielofunkcyjne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony