dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zadajesz pytanie:
    Czy polskie prawo przewiduje w przepisach jakąś rękojmie czy gwarancje na ułożenie kostki ?
    Więc rozumiem, że chcesz uzyskać poradę.
    Wskazałem Tobie gdzie ją uzyskać, bo tutaj, jak widzisz, niektórzy mylą gwarancję z rękojmią.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zadajesz pytanie:


    Więc rozumiem, że chcesz uzyskać poradę.
    Wskazałem Tobie gdzie ją uzyskać, bo tutaj, jak widzisz, niektórzy mylą gwarancję z rękojmią.
    Jesteś tak ograniczony w swoim rozumowaniu i tylko Twoje się tu liczy. ile razy mam pisać i udowadniać? Acha, Tobie nie da rady nic udowodnić bo zawsze twoje musi być na wierzchu, tak samo jak zadanie, ostatnie w każdym temacie należy do Ciebie.
    Gdzie pisałem że gwarancja i rękojmia to to samo?? Więc nie kłam ohydnie i nie oczerniaj innych ludzi,Panie NAJLEPSZY DORADCO NA TYM FORUM.
    Odpuść sobie te wyśmiewne posty pod adresem innych, nie tylko pod moim.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Powiatowy Rzecznik Konsumenta.
    Dlaczego jeszcze się nie skonsultowałeś ?
    I co mu powie ów rzecznik?? jak autor tematu nie umowy z wykonawcą a i fakturę ma tylko na połowę prac od wykonawcy w celu nie zapłacenia większego podatku, jest tak samo umoczony jak wykonawca bo wiedział o oszustwie wykonawcy a pomimo tego na to się zgodził.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jesteś tak ograniczony w swoim rozumowaniu i tylko Twoje się tu liczy. ile razy mam pisać i udowadniać? Acha, Tobie nie da rady nic udowodnić bo zawsze twoje musi być na wierzchu, tak samo jak zadanie, ostatnie w każdym temacie należy do Ciebie.
    Gdzie pisałem że gwarancja i rękojmia to to samo?? Więc nie kłam ohydnie i nie oczerniaj innych ludzi,Panie NAJLEPSZY DORADCO NA TYM FORUM.
    Odpuść sobie te wyśmiewne posty pod adresem innych, nie tylko pod moim.
    Pisałeś, że rękojmia może być udzielona na dowolny okres czasu - że to producent określa jej czas
    producenci samochodów między innymi udzielają tak wydłużonej rękojmi.
    (kompletny absurd, bo rękojmi nie udziela producent tylko sprzedawca co linkowałem, a czas jej trwania określa prawo).
    Ale brniesz dalej:
    Jeżeli ja jako producent udzielam 5 letniej rękojmi
    Co dowodzi, że kompletnie nie wiesz, o czym piszesz.
    Pisałeś o producentach samochodów udzielających rękojmi na dłuższy, niż dwa lata okres czasu.
    Kiedy poprosiłem o linka do tej oferty, jakoś dziwnie zamilkłeś...

    Więc, skoro nie masz cohones, żeby przyznać, że pisałeś bzdury, miej choć trochę wstydu i po prostu zamilcz.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-06-2021 o 23:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    I co mu powie ów rzecznik?? .
    Na pewno więcej, niż Ty.
    Umowa może być zawarta w formie ustnej, a jeśli na fakturze nie uwzględniono ilości m2 (o połowę mniejszej, niż faktyczna), to ma po prostu usługę po atrakcyjnej cenie.

    Poza tym - może nie doczytałeś, ale sugerowałem rozwiązanie polubowne.
    Domniemuję, iż do takowego nie doszło, więc sugeruję, aby sprawę oddać specjaliście.
    Bo na forach, to (jak wyżej widać) różne kwiatki można znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-06-2021 o 23:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26

    Domyślnie

    Chrzanisz jak mały Kazio po dużym piwie. Minimalny czas trwania rękojmi określa prawo które mówi ze trwa dwa lata a nikt nie może udzielić rękojmi krócej niż dwa lata bo łamie prawo, natomiast może udzielić dłużej skoro producent ma takie kaprycho i nikt mu tego nie zabroni.
    Rzecz tak samo dotyczy gwarancji, ustawowo wg prawa bodajże jakiegoś unijnego okres gwarancji jest na dwa lata ale producenci udzielają na dłuższe okresy gwarancję.
    Ale oczywiście Ty masz taka moc ustawodawcza że wszystkim w Polsce zabronisz udzielania rękojmi dłużej niż dwa lata i tak samo gwarancji. Chłopie, ja już Ci nic nie będę wklejał, jak jesteś tak obcykany w przepisach to sobie sam znajdź w necie a nie udajesz jakieś ułomnego co nie może nic sam znaleźć.

    Usługa po atrakcyjnej cenie, normalnie upadłem. Słyszałem o osobach które zakupiły samochód za granica po atrakcyjnej cenie ale UC wyprostował im ta cenę, tak samo jak osoby które kupiły w kraju samochód po atrakcyjnej cenie, US sprowadził ich na ziemie naliczając swoją
    Autor tematu musi iść do sądu i udowodnić że ów wykonawca robił u niego a rzecznik nie jest od tego Panie Najlepszy Doradco.
    Polubownie to autor tematu już pisał na początku że nie może dogadać się z wykonawca a Ty się chwalisz że mu to podpowiedziałeś sorki że mu zasugerowałeś, faktycznie pomocna porada i rozwiązanie problemu tylko z czytaniem mały problem.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chrzanisz jak mały Kazio po dużym piwie. Minimalny czas trwania rękojmi określa prawo które mówi ze trwa dwa lata a nikt nie może udzielić rękojmi krócej niż dwa lata bo łamie prawo, natomiast może udzielić dłużej skoro producent ma takie kaprycho i nikt mu tego nie zabroni.
    Rzecz tak samo dotyczy gwarancji, ustawowo wg prawa bodajże jakiegoś unijnego okres gwarancji jest na dwa lata ale producenci udzielają na dłuższe okresy gwarancję.
    Nadal dajesz pokaz swojej indolencji.
    Po pierwsze - j przyjmij to wreszcie do wiadomości - rękojmia obowiązuje SPRZEDAWCĘ, a nie PRODUCENTA
    GWARANCJI udziela producent, on określa jej długość j zasady (np obowiązkowe przeglądy).
    Jest ona najczęściej pisemna i określa jej warunki.
    Czy widziałeś pisemną rękojmię?

    Po drugie - czas trwania RĘKOJMI określa prawo, nie producent (sprzedawca).
    Czy możesz znaleźć przykład RĘKOJMI udzielonej przez PRODUCENTA, która by była dłuższa, niż 2 lata ?
    Podaj linka, chętnie się dokształce

    Z tego, co piszesz wynika kompletnie mylisz te pojęcia.
    Zresztą sam piszesz
    Rzecz tak samo dotyczy gwarancji,
    Otóż nie, nie "tak samo". To zupełnie inne narzędzia.

    W tym wątku wdziałasz na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem".
    To jeszcze mały ból, jednak najgorsze jest to, że kiedy podaje Ci się błędy w Twoim rozumowaniu przybiersz postawę "nikt mnie n ie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarna"
    A to już żałosne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    Te inne sposoby są karalne i ich omówienie tutaj również

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to już żałosne.
    Żałosne to jest Twoje przypieprzanie się o kropkę nad i. Nie ja tu pierwszy wspomniałem o rękojmi to raz, a dwa w wyniku twojej dywersji potrafisz tak człowieka z tropu zbić że potem wychodzą pewne nieścisłości. Co do przyznania się do błędu, nie raz mi się ot zdarzyło, nawet ostatnio gdy z Tobą dyskutowałem i co to dało? jeszcze w dwóch postach po moim przyznaniu się do błędu, wytykałeś tą pomyłkę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Te inne sposoby są karalne i ich omówienie tutaj również
    Które sposoby masz na myśli?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Żałosne to jest Twoje przypieprzanie się o kropkę nad i. Nie ja tu pierwszy wspomniałem o rękojmi to raz, a dwa w wyniku twojej dywersji potrafisz tak człowieka z tropu zbić że potem wychodzą pewne nieścisłości. ę.
    Oczywiście, że nie Ty pierwszy spomniałeś o rękojmi, tylko Ty napisałeś o niej bzdury, co skorygowałem
    Tak Ciebie zbiłem z tropu, że przez ostatnie 2-3 strony upierasz się, źe rękojmi udziela producent i że może udzielać jej dłuższej, niż ustawowy czas.

    Przykładów oczywiście brak.
    Daj już spokój i dla własnego dobra nie ciągnij tego dalej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście, że nie Ty pierwszy spomniałeś o rękojmi, tylko Ty napisałeś o niej bzdury, co skorygowałem
    Tak Ciebie zbiłem z tropu, że przez ostatnie 2-3 strony upierasz się, źe rękojmi udziela producent i że może udzielać jej dłuższej, niż ustawowy czas.

    Przykładów oczywiście brak.
    Daj już spokój i dla własnego dobra nie ciągnij tego dalej...
    Co do rękojmi zbił mnie autor tematu bo on wspomniał że wytyczał że wykonawca udziela rękojmi, fakt udziela producent ale i tez udziela sprzedawca, cytat z Twojego linka a wystarczy czytać co się wkleja
    Czas trwania gwarancja i rękojmi

    Ile trwa gwarancja określa gwarant, czyli ten, kto jej udziela (producent lub sprzedawca). Rok, dwa, więcej – to on decyduje. Często oferuje się pewien okres gwarancji z możliwością przedłużenia go za dodatkową opłatą. Czasem nawet dożywotnio!

    W przypadku rękojmi okres ten regulują przepisy Kodeksu Cywilnego – są to 2 lata (lub 5 lat w przypadku nieruchomości). Przy sprzedaży towaru używanego sprzedawca jest odpowiedzialny za wady przez co najmniej rok od wydania towaru
    I czy nie pisze wyraźnie że sprzedawca może udzielić rękojmi na rok w przypadku używanego towaru??
    I w kto rym miejscu myliłem gwarancje z rękojmią?? I spór dotyczył bardziej nie kto, tylko na jaki okres udziela się rękojmi. To że producent udzieli na 5 czy 6 lat rękojmi jest nieprawdą?? Nie może udzielić na taki okres??
    Więc kto tu doradza aby doradzać, sorki nie znam się ale napiszę, na pewno nie ja, a każdą dyskusje można poprowadzić bardziej merytorycznie niż wypisywać odpowiedzi półsłówkami bez doprecyzowania jak to masz zazwyczaj robisz np w takim stylu
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak?
    Coś nowego
    Więc podsumowując na podstawie powyższego rękojmi może udzielić zarówno producent jak i sprzedawca. Zaprzeczysz?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czlowieku, czy Ty trollujesz, czy faktycznie kompletnie nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze? .
    Przecież od kilku postów tĺukę ci do głowy, że producent NIE UDZIELA RĘKOJMI.
    Rękojmi udziela SPRZEDAWCA I TRWA ONA 2 LATA (5 w przypadku obiektów budowlanych)

    To Ty zacząłeś pisać jakieś bzdety io o wydłużonej rękojmi udzielanej przez producentów samochodów.
    Oczywiście szczegółów nie przytoczyłeś.

    I czy nie pisze wyraźnie że sprzedawca może udzielić rękojmi na rok w przypadku używanego towaru??
    A jakie to , ma znaczene dla autora wątku ???

    że producent udzieli na 5 czy 6 lat rękojmi jest nieprawdą?? Nie może udzielić na taki okres??
    PRODUCENT NIE UDZIELA RĘKOJMI !!
    5 lat rękojmi obowiązuje TYLKO w przypadku obiektów budowlanych.
    NIe ma 6 lat rękojmi. Ile razy mam Ci pisać, żeby podał przykład ? No przecież w moim linku jest napisane wyraźnie:
    "W przypadku rękojmi okres ten regulują przepisy Kodeksu Cywilnego – są to 2 lata (lub 5 lat w przypadku nieruchomości)."
    2, albo 5 lat (rok w przypadku używek) i tyle. Nie ma rękojmi, trwającej trzy lata, nie ma na 8 lat
    Zakoduj to sobie

    Więc podsumowując na podstawie powyższego rękojmi może udzielić zarówno producent jak i sprzedawca

    Nie nie i jeszcze raz nie !
    Chłopie, czy Ty nie potrafisz przeczytać kilku zdań ze zrozumieniem?
    Gdzie w ww cytatach masz napisane cokolwiek, o rękojmi udzielanej przez producenta ?

    Z Wikipedii:
    Rękojmia – ustawowa, czasami obligatoryjna odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne rzeczy sprzedanej
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-06-2021 o 22:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    Sorry, odpisuję po czym pojawia się ta poj... reklama styropianu, wszystko się kasuje i odpisuje raz jeszcze w pośpiechu aby ponownie nie musiał pisać i wszystko się kiełbasi. Szlag mnie trafia z tym pisaniem po kilka razy jednego i tego samego w pośpiechu.
    Ok, kończymy temat bo naprawdę juz mi się nie chce pisać jednego i tego samego po kilka razy.
    Jak działanie forum u mnie wróci do normalności to wtedy na spokojnie może coś napiszę.

  15. #35
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Witam

    Mam problem z kostka brukowa Tzn. Po roku czasu kostka zaczęła się masowo zapadać. Zgłaszałem to wykonawcy niestety on bagatelizuje sprawę. Obecnie jest już 1,5 roku od ułożenia kostki i kostka wygląda coraz gorzej. Niestety nie mam umowy z wykonawcą. Posiadam jedynie fakturę na ułożenie kostki i świadków. Czy jest jakaś szansa wyegzekwować od wykonawcy naprawienie kostki ?
    Proszę o pomoc.
    Bez umowy to możesz sobie jedynie odmówić zdrowaśkę, żeby mniej zapadało się.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony