dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chłopie, ogarnij się i nie wywołuj burzy w szklance wody. Napisałeś post pierwszy w tym temacie #15 a ja przyznałem racje i przeprosiłem kolegów w poście #13.
    W poście #15 odpowiadałem na post #11 w kontekście tego, co napisałeś w #7 #5 i #2 - gdzie wykazałeś się kilkakrotnie brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

    Zazwyczaj jak odpowiadam, to nie czytam dalszych postów niż ten, na który odpowiadam (za to śledzę wcześniejsze).

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    gdzie wykazałeś się kilkakrotnie brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.
    Co potwierdzasz swoją argumentacją - przywołujesz co napisałeś po poście, na którym odpowiadałem, chociaż sam cytujesz:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To napisałeś po poście, na którynodpowiadałem
    na który odpowiadałem. To, że przed moim postem coś napisałeś nie ma nic do tego, co napisałem. Ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem to, na co odpowiadasz.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W poście #15 odpowiadałem na post #11 w kontekście tego, co napisałeś w #7 #5 i #2 - gdzie wykazałeś się kilkakrotnie brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

    Zazwyczaj jak odpowiadam, to nie czytam dalszych postów niż ten, na który odpowiadam (za to śledzę wcześniejsze).
    Więc gratuluje zabierania głosu w temacie nie czytając go w całości to raz a dwa jest takie coś jak edycja swojego postu i można dopisać to czy tamto, jaki problem? Ale czepiać się byle czego co już zostało wyjaśnione to owszem I liga z Ciebie.
    I wyjaśniłem dlaczego tak twierdziłem i nie miało to nic wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem , ot ciężki przypadek z Tobą prowadzić logiczną polemikę.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Więc gratuluje zabierania głosu w temacie nie czytając go w całości
    A Ty przeczytałeś do końca, zanim odpowiedziałeś?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja przeczytałem dalej i nawet jeszcze dalej. Koniec tej burzy bo szkoda mi moich paluszków i klawiatury na puste pisanie o niczym.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja przeczytałem dalej i nawet jeszcze dalej. Koniec tej burzy bo szkoda mi moich paluszków i klawiatury na puste pisanie o niczym.
    To dodaj mnie do ignorowanych

    Jakoś w #11 #7 #5 i #2 a również i dalszych pisałeś z zadowoleniem o niczym.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał matix1505 Zobacz post
    Witam,
    mam ścianę murowaną z cegły na stojąco, co czwartą warstwę jest przewiązana z drugą taką samą ścianą (między ścianami jest pustka o szerkości jednej cegły). Spoiny zresztą też są kruche. Na tej ścianie miały zawisnąć meble kuchenne, lecz nie wzbudza ona mojego zaufania i chciałbym ją jakoś wzmocnić. Myślałem żeby ją otynkować i w tynku zatopić siatkę a później jeszcze przykręcić do tej ściany płytę osb i dopiero meble. Co myślicie o takim rozwiązaniu, będzie wystarczająco stabilnie ?

    Mam do czynienia z murem, który jest podobnie wykonany. Niestety nie jest stabilny - wystarczy go dobrze pchnąć i ...


    Możesz sam ocenić, czy będzie to stało na miejscu po prostu popychając ścianę w kilku miejscach i na kilku wysokościach.

    Druga sprawa: nie wiadomo, jakiej jakości jest zaprawa - kruszy się? jest "piaskowa" czy twarda jak kamień? Łatwo się odspaja czy jest przyklejona do tego silikatu? Jeśli całość stoi tylko dzięki grawitacji, to osobiście bym ściankę rozebrał, ale wiadomo, że to spora robota, bo trzeba jeszcze nową postawić.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #28

    Domyślnie

    Najlepiej mocować szafki przez szynę,
    U siebie mam szafkę z papierami waga jakieś 80 - 100 kg na ścianie z bk 6 cm na dwa kołki i podpórki na dole z kątownika 2 sztuki

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mam do czynienia z murem, który jest podobnie wykonany. Niestety nie jest stabilny - wystarczy go dobrze pchnąć i ...


    Możesz sam ocenić, czy będzie to stało na miejscu po prostu popychając ścianę w kilku miejscach i na kilku wysokościach.

    Druga sprawa: nie wiadomo, jakiej jakości jest zaprawa - kruszy się? jest "piaskowa" czy twarda jak kamień? Łatwo się odspaja czy jest przyklejona do tego silikatu? Jeśli całość stoi tylko dzięki grawitacji, to osobiście bym ściankę rozebrał, ale wiadomo, że to spora robota, bo trzeba jeszcze nową postawić.
    Dom poniemiecki, więc ściana pewnie też - stoi już z 80lat, postoi jeszcze z 20.
    Mieszkałem w takich ścianach: szafki na szyny i nie było problemu, plazma 42 na stelażu też dała radę.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Dom poniemiecki, więc ściana pewnie też - stoi już z 80lat, postoi jeszcze z 20.
    Mieszkałem w takich ścianach: szafki na szyny i nie było problemu, plazma 42 na stelażu też dała radę.
    Jako dziecko spędzałem co roku wakacje w takim poniemieckim domu. Kilka lat temu przejazdem odwiedziłem ten dom i zobaczyłem: pękające ściany w wielu miejscach, fundament miał pęknięcia, w które można było wlożyć palec, wieńca brak, więc i dachowi się dostało. Mieszkańcy do powolnego wysiedlenia (wysiedlają sie na tamten świat, nowi nie chcą w tym mieszkać). Nic nie jest wieczne
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #31

    Domyślnie

    Cale Sempolno we Wrocławiu jest tak zbudowanie i nikt się nie wyprowadza.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony