dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie ściany

    Witam,
    mam ścianę murowaną z cegły na stojąco, co czwartą warstwę jest przewiązana z drugą taką samą ścianą (między ścianami jest pustka o szerkości jednej cegły). Spoiny zresztą też są kruche. Na tej ścianie miały zawisnąć meble kuchenne, lecz nie wzbudza ona mojego zaufania i chciałbym ją jakoś wzmocnić. Myślałem żeby ją otynkować i w tynku zatopić siatkę a później jeszcze przykręcić do tej ściany płytę osb i dopiero meble. Co myślicie o takim rozwiązaniu, będzie wystarczająco stabilnie ?

    Ostatnio edytowane przez matix1505 ; 03-06-2021 o 10:00

  2. #2

    Domyślnie

    Otynkuj całość tynkiem cementowo-wapiennym i to wystarczy. Do mocowania półek zastosuj odpowiednie kołki i mocowania do bk, jakie? znajdziesz to w necie bez problemu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Otynkuj całość tynkiem cementowo-wapiennym i to wystarczy. Do mocowania półek zastosuj odpowiednie kołki i mocowania do bk, jakie? znajdziesz to w necie bez problemu.
    Czemu do bk ? ta ściana raczej jest z silikatów.

    Co do tego czy wytrzyma to dobrze rozumiem że to ściana 6 cegła-12 pustka -6cegła?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czemu do bk ? ta ściana raczej jest z silikatów.

    Co do tego czy wytrzyma to dobrze rozumiem że to ściana 6 cegła-12 pustka -6cegła?
    Dokładnie, cegła 6 przerwa 12 i kolejna cegła 6. A cegły stare, to poniemiecki budynek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czemu do bk ? ta ściana raczej jest z silikatów.

    Co do tego czy wytrzyma to dobrze rozumiem że to ściana 6 cegła-12 pustka -6cegła?
    To jest raczej bk produkowany za czasów PRL-u, obstawiam na 99% że to bk.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Zastosuj szynę montażową do wiszących szafek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matix1505 Zobacz post
    Dokładnie, cegła 6 przerwa 12 i kolejna cegła 6. A cegły stare, to poniemiecki budynek.
    A między cegłami to co to jest? przecież pustaki widać.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A między cegłami to co to jest? przecież pustaki widać.
    Nie ma pustaków, cała ściana jest z cegły i ma grubość tylko 6 cm. Wszystko rozchodzi się o to czy taka ściana po wzmocnieniu nada się do powieszenia mebli.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Gdzie widzisz pustaki?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Gdzie widzisz pustaki?
    A to na tych zdjęciach to co to jest?? Jak to są cegły to chyba pochodzą one z Czarnobyla bo bardzo zmutowały.

    Cytat Napisał matix1505 Zobacz post


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał matix1505 Zobacz post
    Nie ma pustaków, cała ściana jest z cegły i ma grubość tylko 6 cm. Wszystko rozchodzi się o to czy taka ściana po wzmocnieniu nada się do powieszenia mebli.
    Mam wrażenie że rozmawiamy o innej ścianie niż ta która pokazałeś na fotkach.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mam wrażenie że rozmawiamy o innej ścianie niż ta która pokazałeś na fotkach.
    https://zapodaj.net/8971891b3d12e.jpg.html
    Zerknij proszę

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał matix1505 Zobacz post
    Ok, masz rację i przepraszam kolegę @d7d teraz porównałem skale otworów na puszki do wysokości tych pustaków/cegieł, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi a sugerowałem się tylko ogólnym widokiem nie zwracając na skalę odniesienia jaką są otwory na puszki elektryczne.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Spox, pozdrawiam
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Mam wrażenie że rozmawiamy o innej ścianie niż ta która pokazałeś na fotkach.
    Idź do marketu i zobacz cegłę. Poobracaj ją i spróbuj uzyskać grubość ściany 6cm "murowaną z cegły na stojąco" skoro wyobraźni Ci brakuje.

    A co do meritum - jak cegły się nie ruszają i nie ma ryzyka, że wypadną, to szafki się utrzymają. Szafka opiera się dołem o ścianę, więc obciążenie jest prawie pionowo w dół. A przy szynie montażowej to jak jedna cegła się obluzuje, nawet ta z kołkiem, to nie będzie problem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-06-2021 o 22:37

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Idź do marketu i zobacz cegłę. Poobracaj ją i spróbuj uzyskać grubość ściany 6cm "murowaną z cegły na stojąco" skoro wyobraźni Ci brakuje..
    Czytałeś pozostałe posty moje? Bo widzę że czytasz wybiórczo i to do czego można się doczepić.
    Brakuje umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czytałeś pozostałe posty moje? Bo widzę że czytasz wybiórczo i to do czego można się doczepić.
    Kilka razy o tym pisałeś. Czytam chronologicznie i kolejno odpowiadam, jak mam ochotę.

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Brakuje umiejętności czytania ze zrozumieniem.
    Pochwalam samokrytycyzm.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kilka razy o tym pisałeś. Czytam chronologicznie i kolejno odpowiadam, jak mam ochotę.


    .
    Dziwne, naprawdę wszystko czytałeś, a to czytałeś?
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ok, masz rację i przepraszam kolegę @d7d teraz porównałem skale otworów na puszki do wysokości tych pustaków/cegieł, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi a sugerowałem się tylko ogólnym widokiem nie zwracając na skalę odniesienia jaką są otwory na puszki elektryczne.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Pochwalam samokrytycyzm.
    Tylko jakbyś nie zauważył potrafię przyznać się do popełnionego błędu bez obawy że moje ego ucierpi, co w powyższym poście napisałem.
    Więc?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dziwne, naprawdę wszystko czytałeś, a to czytałeś?
    To napisałeś po poście, na którynodpowiadałem

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To napisałeś po poście, na którynodpowiadałem
    Z całym szacunkiem ale coś Ci się pokiełbasiło z tym czytaniem ze zrozumiem . Chłopie, ogarnij się i nie wywołuj burzy w szklance wody. Napisałeś post pierwszy w tym temacie #15 a ja przyznałem racje i przeprosiłem kolegów w poście #13. Ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem to jednio ale żeby nie umieć liczyć???!!
    Zlituj się i nie ośmieszaj się bo bardziej się tu wygubiasz niż ja nie poznając że to cegła.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony