dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78

Temat: Moda ? ;)

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Samochód elektryczny? Czyli coś takiego ala Melex?
    Sądzę, że żaden facet z jajami nigdy nie kupi auta elektrycznego. (...)
    Męskości nie mierzy się ilością cylindrów czy pojemnością silnika. Jeśli ktoś to robi to faktycznie ma problem.

    Jeżdżę hybrydowym suvem 222 KM, 8,1 s do 100km/h. Mało męski bo hybryda?
    Marzy mi się rav4 plug-in 300 KM, 6,5 s do 100/KM (na razie zaporowa cena). Nawet do 90 km w mieście tylko na silniku elektrycznym.
    Na elektrycznym napędzie nawet do 135 km/h. Potem włącza się spalinowy.
    Ładowanie z PV takiego samochodu to praktycznie darmowa jazda miejska.

    Na niektórych ekologia działa jak płachta na byka. Nie umiem zrozumieć tego "fenomenu".
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Jeżdżę hybrydowym suvem 222 KM, 8,1 s do 100km/h. Mało męski bo hybryda?
    Zmierzyłeś?

    Ekologia to rower (nie elektryczny) a nie auto o napędzie węglowym.

    Hybryda to antyekologia - sposób na mnożenie kucykow gdy nie udaje się zrobić silnika spalinowego o odpowiedniej mocy, żeby zmieścił się w normie emisji spalin.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Męskości nie mierzy się ilością cylindrów czy pojemnością silnika. Jeśli ktoś to robi to faktycznie ma problem.

    Jeżdżę hybrydowym suvem 222 KM, 8,1 s do 100km/h. Mało męski bo hybryda?
    Marzy mi się rav4 plug-in 300 KM, 6,5 s do 100/KM (na razie zaporowa cena). Nawet do 90 km w mieście tylko na silniku elektrycznym.
    Na elektrycznym napędzie nawet do 135 km/h. Potem włącza się spalinowy.
    Ładowanie z PV takiego samochodu to praktycznie darmowa jazda miejska.

    Na niektórych ekologia działa jak płachta na byka. Nie umiem zrozumieć tego "fenomenu".
    Ha ha. I Ty uwierzyłeś w ekologię kupując hybrydę?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmierzyłeś?

    Ekologia t......
    Obchodzi to kogoś jeśli trzeba do tego dopłacać
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Ha ha. I Ty uwierzyłeś w ekologię kupując hybrydę?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmierzyłeś? (...)
    Przyspieszenie 8,1 sek do 100 widzę przy ruszaniu ze świateł, 95% spaliniaków zostaje w tyle, przy czym większość momentu idzie wtedy z silników elektrycznych.
    Hybryda to ekologia, bo odzyskuje energię z hamowania i rusza właśnie z użyciem silników elektrycznych. Nie zostawia tego syfu co spaliniaki, a przede wszystkim zdychające, kopcące, śmierdzące diesle.

    Hybryda to etap przejściowy, Za kilka lat będą dominować pluginy, a potem elektryczne. Taki jest nieuchronny cykl postępu.
    Tym samym instalacje pv pomogą w zmniejszeniu emisji co2 pochodzącej z transportu 100 lat temu ludzie też nie wyobrażali sobie, że z miast zniknie transport konny

    Odpowiedź dotyczyła poczucia męskości posiadaczy spaliniaków.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Przyspieszenie 8,1 sek do 100 widzę przy ruszaniu ze świateł, 95% spaliniaków zostaje w tyle,
    Tego bajeru nie znałem. Przeskakuje 95% samochodów. Biorę
    A te 5% to ciężarówki i za wysokie, żeby przeskoczyć?

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Hybryda to etap przejściowy, Za kilka lat będą dominować pluginy, a potem elektryczne. Taki jest nieuchronny cykl postępu.
    Tym samym instalacje pv pomogą w zmniejszeniu emisji co2 pochodzącej z transportu 100 lat temu ludzie też nie wyobrażali sobie, że z miast zniknie transport konny
    Ściema. Pluginy jak PV produkuje stoją na ulicach i pod biurowcami gdzie nie ma jak ładować. A ładują się w domu nocą - prądem z wegla.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tego bajeru nie znałem. Przeskakuje 95% samochodów. Biorę
    A te 5% to ciężarówki i za wysokie, żeby przeskoczyć?
    Ściema. Pluginy jak PV produkuje stoją na ulicach i pod biurowcami gdzie nie ma jak ładować. A ładują się w domu nocą - prądem z wegla.
    U mnie w mieście jest dużo dróg dwupasmowych, a na skrzyżowaniach światła, ciężarówek raczej mało. Czasem specjalnie się tak ustawiam, by utrzeć nosa wątpiącym. Ja mam pracę częściowo zdalną, poza tym są jeszcze weekendy.

    Hybrydy i pluginy mniej emitują zanieczyszczeń oraz mniej spalają na 100 km.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Czasem specjalnie się tak ustawiam, by utrzeć nosa wątpiącym. Ja mam pracę częściowo zdalną, poza tym są jeszcze weekendy.
    Co za pechowiec. Zawsze pierwszy na światłach.
    I jaki mały - musi nosa ucierać.... Chociaż ci, co im nosy ucierasz wiedzą, że się ściagają? Chcą tego?

    Pewnie w stwierdzeniu "Męskości nie mierzy się ilością cylindrów czy pojemnością silnika. Jeśli ktoś to robi to faktycznie ma problem." jest racja. Ale problem maja tez ci, co męskość mierzą czasem dojazdu do następnych świateł.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    (...)Ale problem maja tez ci, co męskość mierzą czasem dojazdu do następnych świateł.
    ~
    Ja męskość potwierdzam sobie prądem. Dziadersi spaliniakami.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    ~
    Ja męskość potwierdzam sobie prądem. Dziadersi spaliniakami.
    Kondolencje, że masz jakieś wątpliwości i musisz potwierdzać.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kondolencje, że masz jakieś wątpliwości i musisz potwierdzać.
    Akurat nie mam, i dlatego mam hybrydę, którą "prawdziwi" faceci uważają za niemęską. Wcale nie jesteś taki bystrzacha, tylko mentalnie zostałeś w poprzednim wieku.. Świat się zmienia, będzie coraz więcej instalacji pv, hybryd, pluginów i elektryków.

    I dlatego lubię ucierać nosa na skrzyżowaniach wątpiącym w zmiany.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    I dlatego lubię ucierać nosa na skrzyżowaniach wątpiącym w zmiany.
    Ja tam nie mam potrzeby ucierać - jadę czosnkiem, pociągiem, tramwajem, metrem...
    Jak musze to mułowatym kombi.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja tam nie mam potrzeby ucierać - jadę czosnkiem, pociągiem, tramwajem, metrem...
    Jak musze to mułowatym kombi.
    No i ok. Bez sensu sobie nawzajem nawtykać z tak błahych powodów, jak my to właśnie zrobiliśmy. Pzdrw Bez urazy, poleciałem jak ci za przeproszeniem ekoterroryści, których nie cierpię.
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 06-06-2021 o 21:04
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Hybryda to ekologia, bo odzyskuje energię z hamowania i rusza właśnie z użyciem silników elektrycznych. Nie zostawia tego syfu co spaliniaki, a przede wszystkim zdychające, kopcące, śmierdzące diesle..
    Użytkowanie nie składa się ty;ko na ekologię bo nie wiem czy czytałeś jak kiedyś wyczytałem w jakimś magazynie auto podawali że produkcja elektryków (hybryd też) i późniejsza utylizacja kosztuje więcej niż spalinowe auta i więcej tam anty eko niż eko.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Użytkowanie nie składa się ty;ko na ekologię bo nie wiem czy czytałeś jak kiedyś wyczytałem w jakimś magazynie auto podawali że produkcja elektryków (hybryd też) i późniejsza utylizacja kosztuje więcej niż spalinowe auta i więcej tam anty eko niż eko.
    Też gdzieś o tym czytałem, do tego dochodzi pozyskanie litu do baterii. Różnica w utylizacji to właśnie te baterie, w przyszłości to będzie ważne źródło litu - recykling Jednak pamiętajmy o zyskach, mniejsze zużycie paliw płynnych, miasta bez spalin i wreszcie energia z OZE, w tym z pv, , czyli mniejsza emisja co2. Bilans będzie dodatni.

    Mnie ten kierunek przekonuje, szczególnie gdy jadę za kopcącym starym dieslem, który nie powinien być dopuszczony do ruchu. A ile samochodów ma wycięte katalizatory, zatkane filtry cząstek itd. pamiętajmy też, że przemysł petrochemiczny broni się jak może. Dla nich ekologia się nie liczy.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Męskości nie mierzy się ilością cylindrów czy pojemnością silnika. Jeśli ktoś to robi to faktycznie ma problem.

    Jeżdżę hybrydowym suvem 222 KM, 8,1 s do 100km/h. Mało męski bo hybryda?
    Marzy mi się rav4 plug-in 300 KM, 6,5 s do 100/KM (na razie zaporowa cena). Nawet do 90 km w mieście tylko na silniku elektrycznym.
    Na elektrycznym napędzie nawet do 135 km/h. Potem włącza się spalinowy.
    Ładowanie z PV takiego samochodu to praktycznie darmowa jazda miejska.

    Na niektórych ekologia działa jak płachta na byka. Nie umiem zrozumieć tego "fenomenu".
    Co Tobie daje to przyspieszenie 8,1 s do 100 km/h skoro Vmax w mieście to 50 km/h?
    A wymarzone 300 KM z przyspieszeniem 6,5 s do 100 km/h ...
    Ile kosztuje hybrydowa wersja 222 KM w porównaniu do zwykłej wersji nie hybrydowej?

    Nie masz hybrydy plug-in więc z ten suv (Toyota RAV ?) nie jest aż tak ekologiczny jak to się usiłuje w reklamach lansować.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co Tobie daje to przyspieszenie 8,1 s do 100 km/h skoro Vmax w mieście to 50 km/h?
    Ile kosztuje hybrydowa wersja 222 KM w porównaniu do zwykłej wersji nie hybrydowej?(..).
    Do 50 km/h przyspiesza jeszcze szybciej Na dwupasmowych jest zazwyczaj 70 km/h w mieście.
    Cena: chyba +12k w porównaniu do wersji z automatem. Ale 50 KM więcej. Łączy zalety diesla i benzynowego (duży, stały moment obrotowy).

    Ale nie w tym rzecz. Mniej zanieczyszczeń, ciszej w mieście. A pluginy pozwolą na ewolucyjne przejście do napędu EV. Za kilkanaście lat samochody spalinowe pasjonaci motoryzacji będą mieć tylko dla niedzielnej rozrywki na torze.

    Przy czym nie mam wątpliwości, że w pewnym momencie państwo położy łapę też na energii elektrycznej z pv, którą zechcemy ładować elektryki. Założą zdalne liczniki i dowalą akcyzę.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post

    I dlatego lubię ucierać nosa na skrzyżowaniach wątpiącym w zmiany.
    Musiałbym być niezłym młotem aby opierać zakup samochodu na przyspieszeniu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Do 50 km/h przyspiesza jeszcze szybciej Na dwupasmowych jest zazwyczaj 70 km/h w mieście.
    Cena: chyba +12k w porównaniu do wersji z automatem. Ale 50 KM więcej. Łączy zalety diesla i benzynowego (duży, stały moment obrotowy).

    Ale nie w tym rzecz. Mniej zanieczyszczeń, ciszej w mieście. A pluginy pozwolą na ewolucyjne przejście do napędu EV. Za kilkanaście lat samochody spalinowe pasjonaci motoryzacji będą mieć tylko dla niedzielnej rozrywki na torze.

    Przy czym nie mam wątpliwości, że w pewnym momencie państwo położy łapę też na energii elektrycznej z pv, którą zechcemy ładować elektryki. Założą zdalne liczniki i dowalą akcyzę.
    Zrób anlize ekonomiczną kiedy zakup nowego EV zrówna się z Nowym LPG. Czy EV ma szanse dogonić niższymi kosztami eksploatacji LPG.
    LPG Vs EV tania taryfa
    LPG vs EV plus ekstra PV
    Kiedy to na siebie zarobi? Tak to popierasz to chyba wiesz
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Też gdzieś o tym czytałem, do tego dochodzi pozyskanie litu do baterii. Różnica w utylizacji to właśnie te baterie, w przyszłości to będzie ważne źródło litu - recykling Jednak pamiętajmy o zyskach, mniejsze zużycie paliw płynnych, miasta bez spalin i wreszcie energia z OZE, w tym z pv, , czyli mniejsza emisja co2. Bilans będzie dodatni.

    Mnie ten kierunek przekonuje, szczególnie gdy jadę za kopcącym starym dieslem, który nie powinien być dopuszczony do ruchu. A ile samochodów ma wycięte katalizatory, zatkane filtry cząstek itd. pamiętajmy też, że przemysł petrochemiczny broni się jak może. Dla nich ekologia się nie liczy.
    Właśnie chodzi o te zyski wobec wydatków, wydatków podobno jest więcej niż zysków, ale to było jakiś chyba rok czy dwa temu. Wiadomo że z dna na dzień technologia jest ulepszana.
    Fakt jeszcze jest taki że te baterie liony muszą posiadać dobre chłodzenie bo w razie czego lubią zrobić buuuum. Wiadomo że nie jest to co w drugim aucie ale ryzyko pozostaje.
    A z drugiej strony to cena, kto jak kogoś nie stać będzie kupował coś co jest eko jak może kupić coś tańszego.
    Pamiętam początek gdy wchodziły auta z katalizatorami tez niektóre nosiły przydomek "eko" i zamiast być tańsze od zwykłych były droższe, dzisiaj katalizator to już standard.
    Skoro ma być samochód eko to dlaczego nie dopuszcza do produkcji aut a raczej silników na wodór??

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony