dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Uzbrojenie działki rolnej w prąd

    Witam,

    Chciałbym uzbroić działkę rolną w prąd, żeby mieć skrzynkę w środku z gniazdkiem. Traktuje tą działkę jako taką rekreacyjną więc czasem się przyda prąd.
    Jak się za to zabrać jakie formalności trzeba załatwić? Jakie to są koszta? Rachunki to rozumiem jedynie opłata stała za licznik + to co zużyje?

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki ZE działa u Ciebie?
    Opłaty za prąd może być różne w zależności jaka taryfę dostaniesz.
    Musisz wystąpić z wnioskiem do ZE o wykonanie przyłącza.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie PGE działa w rejonie.
    A można do nich złożyć wniosek oni dopiero powiedzą ile będzie kosztować podłaczenie i jakie moge mieć taryfy i dopiero potem podejme decyzje czy wchodzę w to? Czy już jak złoże wniosek to w to wchodze

  4. #4

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie bo się kompletnie na tym nie znam. Czy można zwiększyć potem liczbę kw bez przeróbki tej skrzynki czy kabli pod ziemią?
    Bo może kiedyś za pare lat coś bym na tej działce postawił

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, składasz wniosek o wykonanie przyłącza z podana mocą przyłączeniowa w kW.
    Dla działki rekreacyjnej 3 kW spokojnie wystarczy. we wniosku nie zaznaczaj ze to plac budowy tylko działka zabudowana wtedy możesz dostać taryfę G. w PGE może przejdzie ten numer i nie będziesz musiała płacić drogiego prądu w taryfie C.
    Po akceptacji dostaniesz umowę o wykonanie przyłącza wraz z podana kwotą.
    Moc przyłączeniową możesz zawsze zwiększyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak no ja na tej działce to nic wielkiego nie będę na ten moment podłączać. Czasem kosiarkę, czasem jakąś wiertarkę, radio sobie podłączyć żeby grało podczas pracy. I to i tak będzie używane latem tylko, więc szkoda płacić większą taryfę. Mam nadzieje, że uda się tą G. Ale to co bez obaw pisać że zabudowana mimo że tam nic nie stoi?

    I tam we wniosku jest do wyboru rodzaj przylącza: plac budowy i zasilanie docelowe, zasilanie docelowe, plac budowy. To brać to docelowe? Chodzi mi też o to że jak postawią mi tą skrzynkę to w środku chce mieć chociaż z 1 gniazdko, bo nie mam budynku ani nic żeby robić gniazdka w domu. Chce w tej skrzynce mieć gniazdko i skrzynka na kłódkę zamykana.

  7. #7

    Domyślnie

    We wniosku zaznacz "zasilanie docelowe" bo jak zaznaczysz "plac budowy i zasilanie docelowe" to wcisną Ci taryfę C.
    Postaw blaszaka albo jakiś domek drewniany i będzie coś stało na działce.
    Kupisz sobie gotową tzw erbetkę taką jaka Ci będzie odpowiadała, jest mnóstwo opcji, z jednym albo z kilkoma gniazdkami na 230V i gniazdem na siłę albo bez niego.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli oni postawią skrzynkę przyłączeniową na działce a ja po prostu obok sobie taką erbetkę też w skrzynce i będzie ok?

    A co do tego zwiększenia liczby kw to to się robi bez już jakichś interwencji w kablach na działce? Chodzi mi o to że planuje zrobić płot od przodu działki więc chciałem najpierw zrobić doprowadzenie prądu żeby nie musieli zdejmować potem płotu z przodu działki żeby kopać pod spodem. Dlatego pomyślałem o uzbrojeniu działki w prąd, a potem zrobię już sobie bez problemu płot od przodu.

  9. #9

    Domyślnie

    Gdzie [ostawisz erbetke to już jak uważasz. ja polecałbym ja umieścić w jakim budynku np blaszaku czy domku narzędziowym tak aby postronni ludzie nie widzieli, inaczej aby innych w oko nie kułoprzy zwiększaniu mocy przyłączeniowej przewodów nie wymieniają tylko zmieniają zabezpieczenie główne w skrzynce, w ZKP.
    Skrzynkę - ZKP nie możesz zabudować płotem, ona musi stać przed ogrodzeniem aby pracownik PGE miał do niej dostęp bez wchodzenia na posesję..

  10. #10

    Domyślnie

    A w ten sposób, trochę mi teraz rozjaśniłeś.
    Czylo oni montują tylko skrzynkę ZKP i tyle z nich. A ewentualne podłaczenie ezbetki to już zakup i podłączenie tego po mojej stronie.
    A jeszcze pytanie gdzie znajduje się taki licznik który będzie mierzył zużycie prądu? W ZKP?
    I Jeżeli z map widzę, że kabel energetyczny biegnie za ulicą na przeciwko mojej działki to oni to pewnie pod ulicą poprowadzą do mojej działki? Tak w linii prostej to by może 10 metrów kabla było. Chyba że to muszą ciągnąć skądś indziej

  11. #11

    Domyślnie

    Od skrzynki to już Twoja sprawa, czyli bierzesz elektryka i on Ci wszystko podłączy.
    Licznik energii znajduje się ZKP dlatego skrzynka musi stać w miejscu dostępnym dla pracownika PGE.
    Skąd i jak poprowadzą przewód do Twojego przyłącza to już broszka PGE, oby to przyłącze nie było dłuższe niż 200 m bo wtedy płacisz dodatkowo za każdy metr [przewodu, do 200 m opłata jest stała za kW mocy przyłączeniowej.

  12. #12

    Domyślnie

    To za te 3kw nie powinno chyha dużo wyjść?
    Policzą pewnie za te 3kw+robocizna+skrzynka nie? Da radę za 1tys czy 2 trzeba liczyć?

  13. #13

    Domyślnie

    Ja płaciłem tyle za przyłącze ile kosztował kW, czyli wielokrotność ceny 1 kW ale ja mam innego operatora i było to dość dawno. Cenę za kW mocy przyłączeniowej powinnaś znaleźć na stronie PGE albo uzyskasz taka informację w rozmowie z konsultantem na infolinii.

  14. #14

    Domyślnie

    Spróbuje na zasadzie biwaku przyczepy kempingowej taryfe G . Ale oni to jakoś sprawdzają co jakiś czas, czy ktoś rzeczywiście korzysta jak powinien?

  15. #15

    Domyślnie

    I pytanie czy jak przyślą mi te warunki przyłaczenia to podadzą już tam taryfe? Bo chciałbym to wiedzieć przed. Jak G to bym robił a jak C to chyba bym się z tym wstrzymał

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    I pytanie czy jak przyślą mi te warunki przyłaczenia to podadzą już tam taryfe? Bo chciałbym to wiedzieć przed. Jak G to bym robił a jak C to chyba bym się z tym wstrzymał
    Może ten przykład z przyczepą przejdzie. Czy sprawdzają? Nie wiem.
    Jaką taryfę będziesz miał to w umowie będzie pisać, i puki umowy nie podpiszesz i im nie odeślesz nie będzie realizacji przyłącza.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Może ten przykład z przyczepą przejdzie. Czy sprawdzają?
    Co mają sprawdzać? Czy raz na rok na weekend jest przyczepa czy namiot? To o niczym nie świadczy. Ważne, że przyłącze jest docelowe a prąd jest używany do zaspokajania potrzeb gospodarstwa domowego (i konia z rzędem temu, co udowodni że budowa domu dla siebie to nie jest zaspokajanie potrzeb własnego gospodarstwa domowego).
    A kryteria klasyfikacji do grup taryfowych od tego zależą:
    § 6. 1. Podział odbiorców na grupy taryfowe jest dokonywany w zależności od poziomu kosztów uzasadnionych, ponoszonych przez przedsiębiorstwo energetyczne za dostarczanie energii elektrycznej do tych odbiorców, na podstawie następujących kryteriów:
    1) poziomu napięcia sieci w miejscu dostarczania energii elektrycznej;
    2) wartości mocy umownej;
    3) systemu rozliczeń;
    4) liczby rozliczeniowych stref czasowych;
    5) zużycia energii elektrycznej na potrzeby gospodarstw domowych.


    +
    ) grupa VI — podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;

  18. #18

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie bo do wniosku potrzebuje "plan zabudowy lub szkic sytuacyjny" to ten szkic, to co na mapie zasadniczej ze starostwa zaznaczyć im po prostu gdzie ta przyczepa niby zazwyczaj stoi? Bo to chyba nie jest potrzebne do tego gdzie mają skrzynkę postawić tylko tak chcą mieć podkładkę że coś stoi na działce?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co mają sprawdzać? Czy raz na rok na weekend jest przyczepa czy namiot? To o niczym nie świadczy. Ważne, że przyłącze jest docelowe a prąd jest używany do zaspokajania potrzeb gospodarstwa domowego (i konia z rzędem temu, co udowodni że budowa domu dla siebie to nie jest zaspokajanie potrzeb własnego gospodarstwa domowego).
    A kryteria klasyfikacji do grup taryfowych od tego zależą:
    § 6. 1. Podział odbiorców na grupy taryfowe jest dokonywany w zależności od poziomu kosztów uzasadnionych, ponoszonych przez przedsiębiorstwo energetyczne za dostarczanie energii elektrycznej do tych odbiorców, na podstawie następujących kryteriów:
    1) poziomu napięcia sieci w miejscu dostarczania energii elektrycznej;
    2) wartości mocy umownej;
    3) systemu rozliczeń;
    4) liczby rozliczeniowych stref czasowych;
    5) zużycia energii elektrycznej na potrzeby gospodarstw domowych.


    +
    ) grupa VI — podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;
    Kazien, to załatw dla @asaledr przyłącze z taryfą C na pustą działkę, czy to będzie takie chop siup jak piszesz.. Już tu niejedni pisali a i sam mam doświadczenie tyle że z Enea że gdy nie ma odbioru nie ma taryfy G. Najpierw dowiedz się u źródła bo wklejanie takich zapisków na niewiele się zda.
    W Tauronie wiem że jest taka możliwość, natomiast w Enei nie ma, jak jest w PGE nie wiem.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A jeszcze pytanie bo do wniosku potrzebuje "plan zabudowy lub szkic sytuacyjny" to ten szkic, to co na mapie zasadniczej ze starostwa zaznaczyć im po prostu gdzie ta przyczepa niby zazwyczaj stoi? Bo to chyba nie jest potrzebne do tego gdzie mają skrzynkę postawić tylko tak chcą mieć podkładkę że coś stoi na działce?
    Skrzynkę - ZKP postawią Ci przed działką. Na mapce zaznacz gdzie chcesz że coś tam stoi.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony