dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A jeszcze pytanie bo do wniosku potrzebuje "plan zabudowy lub szkic sytuacyjny" to ten szkic, to co na mapie zasadniczej ze starostwa zaznaczyć im po prostu gdzie ta przyczepa niby zazwyczaj stoi? Bo to chyba nie jest potrzebne do tego gdzie mają skrzynkę postawić tylko tak chcą mieć podkładkę że coś stoi na działce?
    Wpadł mi aktualny temat o PGE, możesz sobie poczytać, może coś tamta dyskusja wyjaśni, a na pewno dowiesz czegoś więcej.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...85d-na-budowie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kazien, to załatw dla @asaledr przyłącze z taryfą C na pustą działkę, czy to będzie takie chop siup jak piszesz..
    U siebie załatwiłem. Bez odbioru. Nie czytałem żadnej pisemnej odpowiedzi negatywnej na oficjalny wniosek o przyłącze docelowe do pustej działki.

  3. #23

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa z puszczeniem pod ziemią kabla od skrzynki ZKP do mojej ezbetki? Jeśli chciałbym 3kw to jest taki sam kabel pod ziemią jak np do 15kw?
    Bo skoro teraz mam kopać na działce pod ziemią kabel od skrzynki ZKP do ezbetki to postawie ezbetke w okolicach mieksca gdzie kiedyś będzie dom a skoro już kopie w działce to bym puścił taki kabel który już sie nada np. Do prądu 15kw jakbym miał już dom. Żeby 2x nie kopać działki

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A jak wygląda sprawa z puszczeniem pod ziemią kabla od skrzynki ZKP do mojej ezbetki?
    Nie wiem, co to ezbetka, ale minimalna grubość WLZ to 10mm2 miedzi (16mm2 aluminium). Obciążalność wystarczy do każdego domu jednorodzinnego - problemem może być spadek napięcia a to zależy nie tylko od grubości, ale również od długości kabla.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U siebie załatwiłem. Bez odbioru. Nie czytałem żadnej pisemnej odpowiedzi negatywnej na oficjalny wniosek o przyłącze docelowe do pustej działki.
    Bo masz ZE Tauron a u nich jest takie coś możliwe, wiem bo koledzy którzy się budowali tak sobie załatwili. W Enei nie da rady, w PGE tez nie wiadomo ale różowo nie jest. Każdy ZE rządzi się swoimi prawami.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Bo masz ZE Tauron a u nich jest takie coś możliwe, wiem bo koledzy którzy się budowali tak sobie załatwili. W Enei nie da rady, w PGE tez nie wiadomo ale różowo nie jest. Każdy ZE rządzi się swoimi prawami.
    Mam PGE. Prawo jest to samo - nie ma podstaw do odmowy G - ale jak ktoś wnioskuje o przyłącze tymczasowe i/lub sam prosi o C, to dostaje C.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam PGE. Prawo jest to samo - nie ma podstaw do odmowy G - ale jak ktoś wnioskuje o przyłącze tymczasowe i/lub sam prosi o C, to dostaje C.
    Pogadaj z kimś kto ma Enea za operatora bo ja Ci nie przetłumaczę. Z innego tematu zacytuje tu kolegę @kemot-a który też ma PGE i borykał się aby dostać G a nie C
    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja też mam prąd z PGE i żeby dostać taryfę G znajomy pracownik PGE doradził, żeby na działce zbudować blaszaka na zgłoszenie (https://forum.muratordom.pl/showthre...-quot-blaszaka).
    Jeśli na działce nie byłoby budynku to we wniosku o wydanie warunków musiałbym zaznaczyć plac budowy i wtedy automatycznie taryfa C.
    Ale jak ktoś chce poświadczyć nieprawdę wpisując we wniosku do gołej działki że to teren zabudowany to jego broszka.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale jak ktoś chce poświadczyć nieprawdę wpisując we wniosku do gołej działki że to teren zabudowany to jego broszka.
    Razem z kilkoma sąsiadami zakładamy prąd do działek leśnych. Ciągnie się długo, ale nie dlatego, ze są tam tylko drzewa a dlatego, że wszystkie drogi prywatne.

    Nie tłumacz mi - pokaż mi pismo odmowne na wniosek o G przy łączu docelowym. Na gębę to każdy operator twierdzi, że się da - ale nie widziałem pisma, żeby komuś na pisemny wniosek odmówił.

  9. #29

    Domyślnie

    A słyszeliście o czymś takim jak prąd na kartę od PGE? Że można doładować ile się chce prądu i tyle się ma do wykorzystania?
    Ma to sens? Czy to wymaga czegoś specjalnego czy po prostu inny licznik w tej skrzynce przed płotem montują?

  10. #30

    Domyślnie

    A orientujecie się ile kosztuje opłata za sam licznik w skrzynce ZKP? Czyli zerowe zużycie bo jeszcze nie podłącze nigdzie prądu przez jakiś czas.

    A druga sprawa czy do siły jest ten sam kabel? Jakby kiedyś przyszło podłączać siłe a kabel trzeba inny to i taki bym nz działce wkopał od razu

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A słyszeliście o czymś takim jak prąd na kartę od PGE? Że można doładować ile się chce prądu i tyle się ma do wykorzystania?
    Ma to sens? Czy to wymaga czegoś specjalnego czy po prostu inny licznik w tej skrzynce przed płotem montują?
    O takim czymś słyszałem już dawno i to nie tylko w PGE ale to dotyczyło mieszkań i z tego co pamiętam chyba tylko komunalnych.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A orientujecie się ile kosztuje opłata za sam licznik w skrzynce ZKP? Czyli zerowe zużycie bo jeszcze nie podłącze nigdzie prądu przez jakiś czas.

    A druga sprawa czy do siły jest ten sam kabel? Jakby kiedyś przyszło podłączać siłe a kabel trzeba inny to i taki bym nz działce wkopał od razu
    Jeżeli w ZK nie zamontują Ci licznika nie będziesz płacił, po zamontowaniu licznika już będą opłaty i to zależy od posiadanej taryfy.

    Jeżeli będziesz wnioskował o przyłącze trzy fazowe to tak, ten sam przewód a jeżeli chcesz jednofazowe to możesz położyć pięciożyłowy taki jak na siłę ale wykorzystasz tylko dwie żyły do podłączenia 230V z tego przewodu. To nie przeszkadza w niczym że dasz od razu pięciożyłowy.

  13. #33

    Domyślnie

    Chciałem wiedzieć ile w takiej taryfie G kosztuje samo utrzymanie przesyłu przy zerowym zużyciu, mnie więcej. Coś kiedyś za garaż w innym miejscu płaciłem koło 25 zł na 2 czy 3 miesiące, ale to już dawno było więc nie wiem jak to obecnie jest.

    A jeszcze sprawa czy są jakieś ograniczenia w długości kabla od skrzynki ZP do docelowego miejsca? I czy można potem przedłużać kabel jakby się zmieniało miejsce docelowe? Czy już trzeba nowy?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post

    A jeszcze sprawa czy są jakieś ograniczenia w długości kabla od skrzynki ZP do docelowego miejsca? I czy można potem przedłużać kabel jakby się zmieniało miejsce docelowe? Czy już trzeba nowy?
    Im dłuższy kabel tym większy spadek napięcia może występować. Jak długi może być? Nie wiem, przy domkach jednorodzinnych średnio to 20-30 m.
    Co do sztukowania kabla to lepiej aby był w całości ale można, stosuje się do tego celu specjalne mufy.

  15. #35

    Domyślnie

    Hmm to jak rozwiązać sytuacje, że skrzynkę elektryczną zamontują mi pod płotem a np. Miejsce docelowe gdzie jest dom będzie 100 metrów w linii prostej?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Hmm to jak rozwiązać sytuacje, że skrzynkę elektryczną zamontują mi pod płotem a np. Miejsce docelowe gdzie jest dom będzie 100 metrów w linii prostej?
    A widziałeś ile kilometrów może ciągnąć się sieć energetyczna?
    Spoko, weżniesz, zapytasz elektryka to on Ci już podpowie i wyliczy aby było dobrze, bo zapewne sam nie będziesz tego podłączał.
    Tak na marginesie, drgnęło już coś w sprawie Twojego przyłącza? jakieś ko krety?

  17. #37

    Domyślnie

    Muszę poczekać na mapkę bo jest potrzebna do wniosku. Zastanawiam się czy zasadnicza (sytuacyjno-wysokościowa) wystarczy.
    A tak to postawie blaszaka niebawem i wtedy złoże wniosek, bo w sumie blaszak i tak się przyda żeby składować różne rzeczy to i pewnie wtedy z taryfą G będzie prościej.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Muszę poczekać na mapkę bo jest potrzebna do wniosku. Zastanawiam się czy zasadnicza (sytuacyjno-wysokościowa) wystarczy.
    A tak to postawie blaszaka niebawem i wtedy złoże wniosek, bo w sumie blaszak i tak się przyda żeby składować różne rzeczy to i pewnie wtedy z taryfą G będzie prościej.
    Ja dostarczyłem do celów projektowych a w zasadzie jej ksero bo taka miałem do projektu. Mapka jest w zasadzie potrzebna do zlokalizowania Twojej działki.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Muszę poczekać na mapkę bo jest potrzebna do wniosku. Zastanawiam się czy zasadnicza (sytuacyjno-wysokościowa) wystarczy.
    Ja do PGE wysłałem zgłoszenie ze zrzutem ekranu z geoportalu, w GIMPie zaznaczyłem na czerwono miejsce podłączenia prądu. Przeszło.

  20. #40

    Domyślnie

    A tak właściwie to po co im gdzie jest budynek czy tam ten garaż skoro oni i tak nie podłączają do tego budynku tylko stawiają skrzynkę pod płotem i do widzenia. Czy chodzi tylko o określenie taryfy

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony