dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Medmex82

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Cedynia
    Kod pocztowy
    74-520
    Posty
    8

    Domyślnie Konserwacja i ubytki w starej cegle

    Witam. Mam pytanie a nawet kilka pytań ale najpierw nakresle temat. Dostałem od teścia garaż w budynku gospodarczym. Zbudowany jest z cegieł i otynkowany. Teraz jestem w trakcie ściągania tynku i chcę zostawić starą cegłę tylko ją odnowić, zabezpieczyć i pomalować oraz nałożyć nową fuge i teraz tak.
    1. W niektórych miejscach na cegłę są czarne plamy to pewnie wilgoć i czym te plamy zestrzec jeśli w ogóle można.
    2. W niektórych miejscach mam no może w 4 cegłach mam spore ubytki cegła była bardzo krucha i odpadła nawet 30% cegły odpadło i co ja mogę z tym zrobić??
    3. Podczas używania młota do kucia starego tynku pojawiają się niewielkie bruzdy i czym mogę te ubytki zakleić żeby to jakoś wyglądało?
    4. I najważniejsze pytanie jak wygląda sprawa z czyszczeniem starej cegły? Jak usunąć tynk który pozostał a dokładniej to takie delikatne przebarwienia.

  2. #2

    Domyślnie

    jaka cegła? w jakich latach był budowany budynek?

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrać podobną i te cegły z ubytkami wymienić na podobne. Wymaga cegieł i cierpliwości przy skrobaniu i wymianie. A ścianę pracowicie wyszorować ryżową szczotką . A jak wilgoć nie zniknie to i odciąć podciąganie od podłoża

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Medmex82

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Cedynia
    Kod pocztowy
    74-520
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cegła jak cegła czerwona jeśli chodzi o lata budowy to lata przedwojenne. A co do wymiany to tak można cegłę jedną wyciągnąć i włożyć nową?? A te małe ubytki które zrobiłem młotem pneumatycznym to czym zrobić?? Jest jakas masa ceglana aby te narożniki wypełnić?? No i co zrobić z czarnym nalotem na niektórych cegłach??

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zniszczone cegły usunąć i zamienić na takie same / podobne.
    Całość można wypiaskować, ten zabieg usunie zanieczyszczenia i wyrówna powierzchnię, zniweluje bruzdy od kucia. Sprawdzić jak piaskowanie wpłynie na starą cegłę. Na koniec może oczyszczony i odkurzony mur zaimpregnować.

    https://www.youtube.com/watch?v=aYYtMe_Z1SM
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 05-06-2021 o 10:43
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #6

    Domyślnie

    [QUOTE=Medmex82;8058310. A co do wymiany to tak można cegłę jedną wyciągnąć i włożyć nową?? [/QUOTE]

    Pracowicie wyskrobując zaprawę może być łyżka, widelec, szpachelka wyciągasz czyścisz z zaprawy powstała dziurę nakładasz nową zaprawę i wciskasz cegłę licując ją z murem

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Medmex82

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Cedynia
    Kod pocztowy
    74-520
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok dzieki za pomoc ale moje pytanie brzmi - jak już zdejmę stary tynk, wymienię cegły to co wtedy?? wszystkie cegły wyszlifować?? nie ma opcji na piaskowanie więc muszę to zrobić inną metodą bo chcę cały brud zmyć z każdej cegły i pozostałości po starym tynku.
    A co do fugi bo zrozumiałe że położę nową fugę ale moje pytanie brzmi jak głęboko muszę pozbyć się starej fugi tzn to chyba nie fuga tylko zwykły cement który zamienił się w piasek.

  8. #8

    Domyślnie

    Fleks z diamentem też starczy tylko ręka nie wezwyczajona szybko się męczy , a zdejmujesz minimalną warstwę to łątwo o nieodwracalne rysy. Ale dalej upieram się przy ryżowej szczocie .

    Piaskowanie czy starcie diamentem wierzchniej warstwy cegły odsłania jej "porowatość" po tym zabiegu o wiele szybciej się brudzi. Im bardziej się certolisz z pilniczkiem do paznokci nad fragmentami cegieł tym ostatecznie lepszy efekt osiągniesz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony