dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Zapach OSB na poddaszu?

    W imieniu sąsiada - co robić?
    Podłoga z OSB... Zapach jakby delikatnej stęchlizny. No i samo w sobie OSB też wydziela specyficzny zapach. OSB nie jest wilgotne. Było składowane przed montażem kilka miesięcy nad belkami stropowymi (pomieszczenie ocieplone, ogrzewane i wentylowane). Od montażu minęło półtorej roku. Nie widać na niej żadnych przebarwień, plam. Sąsiad chce kłaść panele na tym osb, ale mu śmierdzi. Mi też na mój tępy nos. Ozonowanie może pomóc? Albo położenie folii na te osb, żeby aż tak nie ciągnęło zapachu na poddasze?

  2. #2

    Domyślnie

    Płyty osb maja swój taki specyficzny zapach z lekka nutą drewna ale żeby śmierdziało? A co jest pod płytami? jakaś izolacja"

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Szczelina, wełną, folia

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Płyty osb maja swój taki specyficzny zapach z lekka nutą drewna ale żeby śmierdziało? A co jest pod płytami? jakaś izolacja"
    Jak się tam wchodzi aż czlowiekowi kręci w nosie. Pierwszy odruch: kichnięcie lub kaszel. U większości.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Położenie foli na niewiele się zda, w pewnym sensie ograniczy , a w innym skoncentruje i spowoduje obszary pozbawione naturalnej wentylacji.
    Trzeba to po prostu zabezpieczyć - jest w markecie Ca.....a taki niemiecki preparat, już nasi "sąsiedzi" zaczęli z tym walczyć i to dość skutecznie , tworzy kolejną warstwę na powierzchni i jest bardzo trwała przez co powoduje jak gdyby uszczelnienie powierzchni. Oczywiście na to można układać cokolwiek w tym panele podłogowe.
    Preparat jest wydajny i nie jest drogi nazywa się Flüssigfolie Spezial HLZ (nie trzeba od razu kupować - poczytać ) ale można spróbować bo na pewno zahamuje wydzielanie się zapachu żywicy z płyt.
    Napiszę tak, stosowana(przeze mnie) w nieużytkowym poddaszu - był bardzo intensywny zapach szczególnie w upalne dni - temperatura powodowała, że ten zapach był nie do zniesienia - obecnie czuć, ale drewnem nie ma tego chemicznego gryzącego smrodu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    CityMatic, z nieba mi spadłeś!

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Położenie foli na niewiele się zda, w pewnym sensie ograniczy , a w innym skoncentruje i spowoduje obszary pozbawione naturalnej wentylacji.
    Trzeba to po prostu zabezpieczyć - jest w markecie Ca.....a taki niemiecki preparat, już nasi "sąsiedzi" zaczęli z tym walczyć i to dość skutecznie , tworzy kolejną warstwę na powierzchni i jest bardzo trwała przez co powoduje jak gdyby uszczelnienie powierzchni. Oczywiście na to można układać cokolwiek w tym panele podłogowe.
    Preparat jest wydajny i nie jest drogi nazywa się Flüssigfolie Spezial HLZ (nie trzeba od razu kupować - poczytać ) ale można spróbować bo na pewno zahamuje wydzielanie się zapachu żywicy z płyt.
    Napiszę tak, stosowana(przeze mnie) w nieużytkowym poddaszu - był bardzo intensywny zapach szczególnie w upalne dni - temperatura powodowała, że ten zapach był nie do zniesienia - obecnie czuć, ale drewnem nie ma tego chemicznego gryzącego smrodu.
    Chodziło o Castora*ę? Nie znalazłem tam
    Ile warstw położyłeś tego specyfiku?
    Sądzisz, że można na to położyć bezpośrednio potem wykładzinę dywanową?

    Na Allegro 140zł za 12 kg przy wydajności 2kg/m2 +/-
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 21-06-2021 o 22:44

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Chodziło o Castora*ę? Nie znalazłem tam
    Ile warstw położyłeś tego specyfiku?
    Sądzisz, że można na to położyć bezpośrednio potem wykładzinę dywanową?

    Na Allegro 140zł za 12 kg przy wydajności 2kg/m2 +/-
    Tak,w tym sklepie, jedną warstwę. A dlaczego nie , to jest suche, powierzchnia jak po lakierowaniu więc wykładzina nie wejdzie w jakąś reakcję.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tak,w tym sklepie, jedną warstwę. A dlaczego nie , to jest suche, powierzchnia jak po lakierowaniu więc wykładzina nie wejdzie w jakąś reakcję.
    Cholera. W obsłudze tutejszej Casto o tym nie słyszeli. Może inna nazwa katalogowa? Cholera wie.
    No to mam z Allegro i jutro będę dziergać.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Cholera. W obsłudze tutejszej Casto o tym nie słyszeli. Może inna nazwa katalogowa? Cholera wie.
    No to mam z Allegro i jutro będę dziergać.
    Pamiętaj, aby odkurzyć i przetrzeć mokrym(wilgotnym) mopem. Jak przeschnie maluj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony