dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Schody na poddasze do aranżacji w domu parterowym.

    Witam,

    Czy jest możliwa aranżacja takiego poddasza w przyszłości na 2 pokoje? Jak widzicie budowę schodów loftowych w przyszłości w ten sposób? Czy słupki podpierające dach mogą być na wys. 1,2 tak aby w przyszłości były częścią konstrukcji "ściany kolankowej"? Nie jestem pewien czy będę aranżował poddasze ale nie chciałbym zablokować sobie takiej możliwości na etapie wyboru projektu.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam3333 Zobacz post
    Witam,

    Czy jest możliwa aranżacja takiego poddasza w przyszłości na 2 pokoje? Jak widzicie budowę schodów loftowych w przyszłości w ten sposób? Czy słupki podpierające dach mogą być na wys. 1,2 tak aby w przyszłości były częścią konstrukcji "ściany kolankowej"? Nie jestem pewien czy będę aranżował poddasze ale nie chciałbym zablokować sobie takiej możliwości na etapie wyboru projektu.
    Ja kompletnie nie rozumiem co narysowałeś. Te schody zaczynają w drzwiach do pokoju.

    Jaką ściankę kolankową planujesz w przyszłości budować ? Przecież na ścianie kolankowej dach sie opiera od początku.
    Sprecyzuj swoje wizje

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o możliwość zrobienia schodów na górę w ty projekcie w miejsce szafy. Tutaj inna propozycja architekta. Ja nie mam doświadczenia ani wyobraźni dlatego tutaj pytam. Projekt domu to Elka 2.

    Co do tych słupków już to wyjaśniłem.

    Dach zostanie podniesiony na 2 cegłach aby zwiększyć powierzchnię na strychu.

    Problem jest tutaj tylko w tym drogim dachu kopertowym.

    Poniżej plan mojej działki. Położona jest pod poziomem drogi lokalnej z której będzie zjazd. Lepsza byłaby parterówka z dwoma pokojami + salon i z możliwością adaptacji strychu na 2 pokoje w przyszłości. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego układu aby od północy było wejście, od wschodu brak okien(budynek przytulony do skarpy), od południa albo zachodu taras. Elka 2 spełnia wszystko oprócz dachu.




  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ten bohomaz to propozycja architekta? Niech to co proponuje rozrysuje w skali bo wg mnie schody tam sie nie zmieszczą. Otwór jaki jest zaznaczony to pod takie drabinowe strychowe moze wystarczy ale nie pod schody które ktoś będzie używał na co dzień. Brak okien od wschodu to zly pomysł na dom.
    Każdy dach jest drogi, jak masz dwuspad to masz dodatkowe ściany szczytowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda, jakbyś miał wychodząc z sypialni zahaczać głową o spód schodów. Przesunałbym całość o metr w lewo. Otwór w stropie też deko mały, powinien się zaczynać niewiele za samym początkiem schodów, żeby nie uderzać głową w strop przy wchodzeniu. No, chyba, że masz bardzo wysoki ten parter.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał loziniak Zobacz post
    No, chyba, że masz bardzo wysoki ten parter.
    W tym przypadku bieg będzie stanowczo za krótki.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, to nie jest rysunek architekta, mój szkic z dwiema lokalizacjami do skonsultowania tutaj jak to widzicie. Architekt tylko wstępnie zapewnił, że można by poprowadzić schody jak na 2 rysunku. Ja uważam, że pierwsza propozycja tj. nad wejściem do sypialni 14m2 sprawiłaby mniej problemów przy zabudowie schodów w przyszłości.




    Niestety działka ze spadkiem wschód - zachód została już zniwelowana. Dom trzeba by dosunąć do skarpy aby fundamenty kopać w gruncie rodzimym.

    Najlepszy byłby projekt parterówki z dachem dwuspadowym z poddaszem do aranżacji w przyszłości(jedynie na 2 pokoje), bez odrębnej klatki schodowej, z salonem jak tutaj czyli kanapa w miejsce TV we wnęce gdzie można odpocząć na uboczu i kuchni we wnęce. Komunikacja nie przed kanapą. Dwie sypialnie na dole. Bez osobnego WC. Pod tym względem Elka 2 najbardziej mi odpowiada.

    No i wejście od pn bo też od pn będzie wjazd na działkę, od wschodu brak okien? Chyba nie ma wyjścia przy takiej działce.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    żeby dobrze zaplanować trzba schody rozrysować w rzucie i w przekroju. Takie szkice mogą się kiedyś skończyć tym że schody nie wejdą lub jak wejdą będą mega niewygodne.
    Określenie schody loftowe też jest bardzo szerokie.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak się rozwiązuje zaślepienie na lata przez które mieszkam jedynie na parterze ten otwór? Na górę deski wkrętami do płyty, do nich stelaż i wełna i regipsy do poziomu sufitu + wyłaz.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Zastanów sie dobrze nad takim budowaniem jest to najdroższe rozwiązanie.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Zasubskrybowałem sobie ten temat.
    Ubaw po pachy.
    Nie wiem kto tu robi z kogo swira? Sam autor, doradcy, czy architekt.

    Moje zdanie jest takie.
    Jesli chcesz zagospodarować poddasze w przyszłosci to, aby dom był funkcjonalny to nie wstawiasz schodów gdzie popadnie. Na pewno nie naprzeciwko wejscia bokiem.
    Jedyne sensowne rozwiązanie przy tym projekcie to wstawienie schodów na miejsce łazienki, a tą przeniesć od razu na poddasze. Łazienkę na parterze zrobić pod schodami bądz wydzielić z "kotłowni", zalezy czym się ogrzewa.
    Takie pseudo loftowe schody po srodku domu zaden architekt nie zaprojektuje.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	457015

    Pod schodami można zorganizować miejsce na buty i wieszaki.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	457015

    Pod schodami można zorganizować miejsce na buty i wieszaki.
    Albo i tak, z tymze przy takich stromych schodach trzeba uwazać, zeby nie schodzić tyłem jak po drabinie.

  15. #15

    Domyślnie

    Można wykonać schody zabiegowe, rozciągnęły by trochę powierzchnie.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Można wykonać schody zabiegowe, rozciągnęły by trochę powierzchnie.
    Tak, tak mam takie w domu. Kosć ogonowa boli.

  17. #17

    Domyślnie

    Też uważam że zabić się na tym można Czasem nie ma wyboru.

  18. #18

    Domyślnie

    Najlepszym podejściem do budowy taniego domu mającego wszystko co niezbędne wydawało mi się:
    - parterówka z dachem dwuspadowym
    - 2 sypialnie + salon z kuchnią + jedna łazienka na cały dom + aranżacja poddasza na jedynie 2 pokoje w przyszłości w miarę potrzeb
    - brak klatki schodowej

    Tylko tutaj dochodzi jeszcze ta nietypowa działka gdzie od wschodu trzeba by dom przytulić do skarpy

    Może ktoś tutaj spotkał się z takim projektem?

    Tutaj jakieś przykładowe schody, które znów tak wiele miejsca nie zajmują
    https://www.facebook.com/Elektroda-2...58673500866580

  19. #19
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Zasubskrybowałem sobie ten temat.
    Ubaw po pachy.
    Nie wiem kto tu robi z kogo swira? Sam autor, doradcy, czy architekt.

    Moje zdanie jest takie.
    Jesli chcesz zagospodarować poddasze w przyszłosci to, aby dom był funkcjonalny to nie wstawiasz schodów gdzie popadnie. Na pewno nie naprzeciwko wejscia bokiem.
    Jedyne sensowne rozwiązanie przy tym projekcie to wstawienie schodów na miejsce łazienki, a tą przeniesć od razu na poddasze. Łazienkę na parterze zrobić pod schodami bądz wydzielić z "kotłowni", zalezy czym się ogrzewa.
    Takie pseudo loftowe schody po srodku domu zaden architekt nie zaprojektuje.
    To się śmiej i mniej ubaw po pachy,masz narazie takie prawo chociaż minister zero myśli jakby to ukrucic...

    Osobiście sam dałem sobie szansę na wykorzystanie poddasza w parterówce,na saunę tudzież na moją aquafobie,dlatego przy kładzeniu belek stropowych,nad holem, w środkowej części domu, belki stropu zostały rozłożone co 1m.
    Miało mi to umożliwić wpakowanie tam schodów kręconych o takiej mniej więcej średnicy czyli 1m.
    Z holu o powierzchni 14m2 zabranie 1m2 byłoby niezauważalne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony