dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Na czym postawić domek i jaki płot?

    Cześć wszystkim

    Mam pole i chcę tam postawić mały domek drewniany lub z blachy. Oczywiście musze całość ogrodzić. Koszty grają dużą rolę...

    1. Domek kupię już gotowy, albo taki, który przyjedzie w częściach i mi go poskładają. Pytanie jak najtaniej wykonać podłoże pod domek? Typowy fundament jest zbędny. Zrobić to na kotwach i do nich przymocować deski czy wykopać zagłębienie, wysypać piaskiem/cementem i dać na górę płyty te większe chodnikowe? A może zagłębienie wypełnić jakimś gruzem, ubić ubijaczką taką co na przyczepkę samochodu się zmieści i zalać betonem? Przypominam że koszta grają dużą rolę.

    2. Płot, jaki? Co proponujecie na słupki które będa trzymać siatkę? Jakieś które nie będą się bujać po pewnym czasie? Koszta..

    Czekam na propozycje, bo sie na tym nie znam. Dziekuję z góry za wszelką pomoc i podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Pogadaj z tymi co ci domek będa robili! A najlepiej punktowy. Jaki zależy od gabarytów domku jego ciężaru i planowanej podłogi. Jak planujesz betonową na gruncie to pogrub tą płyte betonową, wrzuć siatkę zbrojeniową, a z niej wyprowadź kotwy do mocowania twego planowanego domku. JAk będzie drewniana ponad gruntem to punktowy na słupach , bloczkach betonowych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony