dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - bezprzewodowe/ przewodowe ( osprzęt )

    Hej,

    w nowym mieszkaniu robię ogrzewanie podłogowe, potrzebuje pomocy przy osprzęcie. Raczej chciałbym bezprzewodowo, nie chce mi się znów ciągnąć kabli w regipsach do regulatorów.
    Na pewno chce czterema sterować poprzez te regulatory w pomieszczeniach.
    Więc nie wiem, czy ma to sens bym robił na 4, czy od razu na 6 jak w załączniku.

    I czy to wszystko co potrzebuje?

    1x rozdzielnik
    6x siłownik
    6x regulator
    6x odbiornik

    ew. proszę o linki, bądź fachowe nazwy co potrzebuje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	456960  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Było już z 1000 razy - jeśli chcesz sterować np. na zasadzie w dzień cieplej, w nocy zimniej to sterowanie podłogówką jest bez sensu, wyrzucasz tylko pieniądze. A już w mieszkaniu (rozumiem, że w bloku), przy tak małych pomieszczeniach to podwójny bezsens.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Było już z 1000 razy - jeśli chcesz sterować np. na zasadzie w dzień cieplej, w nocy zimniej to sterowanie podłogówką jest bez sensu, wyrzucasz tylko pieniądze. A już w mieszkaniu (rozumiem, że w bloku), przy tak małych pomieszczeniach to podwójny bezsens.
    Czyli mam rozumieć, że powinienem olać te regulatory i sterować temperaturą podłogówki w danym sektorze poprzez siłownik w rozdzielniku ?
    Boję się, że będzie to trudne, by manipulować tym temperaturą. Co innego po prostu dany sektor wyłączyć.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid93 Zobacz post
    Czyli mam rozumieć, że powinienem olać te regulatory i sterować temperaturą podłogówki w danym sektorze poprzez siłownik w rozdzielniku ?
    Czy masz własny kocioł i Twoje ogrzewanie jest niezależne od reszty budynku?

    Jeżeli tak - to automatyka kotła załatwi dostarczenie potrzebnej mocy a projekt podłogówki z odpowiednimi przepływami i rozstawami podzieli odpowiednio moc miedzy pomieszczenia. Rotametrami dostroisz podział tej mocy między pomieszczenia (raz - ewentualnie w razie potrzeby jeszcze doregulujesz).

    Jeżeli masz wodę z centralnego blokowego, to po pierwsze nie możesz samowolnie niczego zmieniać w instalacji CO bo to część wspólna i co zrobisz u siebie - to wpływa na pozostałe mieszkania.

    Jak już będziesz miał zgodę wspólnoty, to potrzebujesz dobrego projektu, który pozwoli uzyskać potrzebne przepływy i temperaturę do zasilania podłogi. "Centralna" automatyka zastępująca automatykę kotła + projekt z rozstawami i przepływami + rotametry (czyli reszta jak przy własnym kotle) powinna załatwić sprawę.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam swój kocioł - piec dwufunkcyjny. Tzn. Będę miał. Rotametrami, czyli to co na rozdzielniku? A nie będzie dużo wygodniej, gdy zrobię te czujniki z regulatorami w każdym z sektorze?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid93 Zobacz post
    Mam swój kocioł - piec dwufunkcyjny. Tzn. Będę miał. Rotametrami, czyli to co na rozdzielniku? A nie będzie dużo wygodniej, gdy zrobię te czujniki z regulatorami w każdym z sektorze?
    Bezwładność podłogówki (klik w sygnaturke) jest taka, że będzie to sterowanie tankowcem skryptem pilota rajdu WRC - zanim wykona skręt to będzie trzy zakręty dalej.

    Dwufunkcyjny? To jaką ma minimalną modulację? Jakie masz maksymalne obciążenie cieplne?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-06-2021 o 11:43

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bezwładność podłogówki (klik w sygnaturke) jest taka, że będzie to sterowanie tankowcem skryptem pilota rajdu WRC - zanim wykona skręt to będzie trzy zakręty dalej.

    Dwufunkcyjny? To jaką ma minimalną modulację? Jakie masz maksymalne obciążenie cieplne?
    immergas victrix tera 24 plus - Aktualnie ten mam w dobrej cenie ~~ 2800 zł.
    Ja się na tym nie znam, hydraulik tylko powiedział mi, żebym kupił osprzęt i tyle.
    Wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe.
    Więc w lato zapewne prosta sprawa tylko łazienkę ew. salon może delikatnie.
    Ale w zimę pokoje np. mniejsza temperatura. Nie wiem nie miałem nigdy takiego ogrzewania chce po prostu żeby to było dobrze zrobione i nie sprawiało mi kłopotów.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid93 Zobacz post
    chce po prostu żeby to było dobrze zrobione i nie sprawiało mi kłopotów.
    To zacznij od OZC i projektu podłogówki - a nie od wyboru kotła i automatyki. Kotła dla tak małego nowego mieszkania nie znajdziesz i albo będzie taktował (szkodzi na sprawność i na trwałość), albo potrzebujesz zajmującego miejsce bufora.

  9. #9

    Domyślnie

    OZC obliczał hydraulik i będzie tak projektował podłogówkę. Nic nie mówił o jakimś konkretnym piecu. Tak naprawdę potrzebuje do ogrzania 60 m2, woda ciepła na umywalkę, zlew, wannę z prysznicem.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid93 Zobacz post
    OZC obliczał hydraulik
    I jakie wyszło obciążenie właściwe dla Twojej strefy klimatycznej?
    Ile kWh rocznie potrzebujesz na CO a ile na CWU?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jakie wyszło obciążenie właściwe dla Twojej strefy klimatycznej?
    Ile kWh rocznie potrzebujesz na CO a ile na CWU?
    A skąd ja mam wiedzieć, mi tylko kazano kupić osprzęt w postaci rozdzielacza i tych termostatów, regulatorów w ramach potrzeb. Więc pytam co potrzebuję, by czuć pełen komfort ( bezproblemowość ) i nie pluć sobie w mordę przez całe życie, że mogłem więcej zainwestować w podłogówkę.
    Kanaliza, orurowanie zajmuję się hydraulik. Mówił tylko, że wyliczył zapotrzebowanie i wie jak i ile ma puścić rur itp.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid93 Zobacz post
    Więc pytam co potrzebuję,
    Jak nie podasz danych, to pytaj na Wróża Macieja.
    Hydraulik co liczy OZC byłby pewnie jednym z bohaterów Krasickiego:
    Był hydraulik, co liczyć kilowatogodziny potrafił i projekty tworzył,
    Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził;
    Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził;
    Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał;
    Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał;
    Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał;
    Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał;
    Był minister rzetelny, o sobie nie myślał;
    Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał.
    — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!
    — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.


    Naprawdę tak ufasz wykonawcom? To czemu pytasz, skoro wszystko masz w projekcie?

    Napisz za dwa-trzy sezony jak na tym wyszedleś.

  13. #13

    Domyślnie

    Akurat w mieszkaniu regulatory będą potrzebne. Grzanie cienkiej wylewki przez większość doby, spore straty, niedbałość wykonania izolacji lub jej brak. To nie dom z 10cm wylewkami i styropianem klejonym indywidualnie przez właściciela.
    Miałem dwa mieszkania developerskie z 2015 roku i straty miały większe niż w wielkiej płycie. Styro na plackach załatwiły sprawę.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Akurat w mieszkaniu regulatory będą potrzebne. Grzanie cienkiej wylewki przez większość doby, spore straty, niedbałość wykonania izolacji lub jej brak. To nie dom z 10cm wylewkami i styropianem klejonym indywidualnie przez właściciela.
    Miałem dwa mieszkania developerskie z 2015 roku i straty miały większe niż w wielkiej płycie. Styro na plackach załatwiły sprawę.
    Wylewka estrich ma być na 5 cm. Podpiwniczenie pod mieszkaniem, poziom z metr nad gruntem. Elewacja nowo zrobiona ze styropianu.
    2 cm styropian pod ogrzewaniem.
    Wielowarstwowa rura PERT/EVOH/PERT 16x2 600mb

    Wysokość mieszkania 2,6 m. m2 są w załączniku na samej górze.

    Czyli według Ciebie regulatory bezpośrednio w każdym sektorze są dobrym pomysłem?

  15. #15

    Domyślnie

    W przypadku sterowania bezprzewodowego oferujemy kompletny system KAN-therm SMART.
    W jego skład wchodzi:
    - termostat naścienny z LCD (230V lub 24V, mogą tez być w wersji z czujnikiem temp. podłogi lub bez) w ilości 6 szt. (ze zdjęcia widać 6 oddzielnych pomieszczeń)
    - siłownik SMART (230V lub 24V) w ilości 6 szt. (jeśli zaprojektowano 6 pętli grzewczych = jedna pętla dla każdego z pomieszczeń?)
    - listwa sterująca z LAN dla 8 termostatów i 12 siłowników (230v lub 24V) w ilosci 1 szt.
    - jeśli termostaty miałyby być w wersji z czujnikiem temp. podłogi to należy dokupić oddzielnie czujnik temp. podłogi x 6 szt. (czujni temp. podłogi stosowany jest najczęściej przy wykładzinach które nie mogę być narażone na przekroczenie określonych temperatur lub w łazienkach do utrzymywania komfortowej temp. podłogi - te kwestie można też załatwić poprzez dobre zaprojektowanie pętli grzewczych, czujniki nie są wymagane potrzebne)

    Dodatkowo w ofercie posiadamy też rozdzielacze do ogrzewania podłogowego.
    Decydując się na markę KAN-therm może Pan zakupic kompletny system rur, rozdzielaczy, izolacji termicznych, szafek instalacyjnych oraz automatykę dla instalacji ogrzewania podłogowego.
    Zapraszam na naszą stronę www do zapoznania się z ofertą - katalog jest w sekcji "Do pobrania".

    Pozdrawiam.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony