dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Alternatywna apka do Froniusa

    Czy ma ktoś alternatywną apkę do Froniusa, gdyż na tej nic nie ma, chyba, że zakupi się konto PREMIUM, co jest zdzierstwem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietre Zobacz post
    Czy ma ktoś alternatywną apkę do Froniusa, gdyż na tej nic nie ma, chyba, że zakupi się konto PREMIUM, co jest zdzierstwem?
    Ja już dawno korzystam z PVMonitora..przynajmniej historia jest cała i dwa falowniki chodzą bez problemu , z licznikami i takie tam.
    Jak wiem to wiele osób z niej korzysta - zresztą można zobaczyć wchodząc na oficjalną stronę z instalacjami np z Twojego regionu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-06-06_132658.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	456968

    ps. zapomniałem napisać , że to też kosztuje bo trzeba kupić sprzęt
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    również korzystam z PVmonitor. Dużo lepsze statystyki i dużo łatwiej dostępne. Mając froniusa nie musisz nic dokupować. wystarczy w menu falownika dodać konto pvmonitora(instrukcja na stronie pvmonitor). Mając od nich dodatkowo sprzęt możesz mieć jeszcze więcej danych ale uznałem że na ten moment nie są mi potrzebne.
    Więc obecnie używam aplikacji Solarweb do bieżącej obserwacji mocy instalacji a do pozostałych statystyk PVmonitor.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    A który konkretnie PV monitor dla Froniusa 4.5.3s? No i jak to się podłącza?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A który konkretnie PV monitor dla Froniusa 4.5.3s? No i jak to się podłącza?
    Najtańszy - poczytać i wszystko będzie działać.
    https://sklep.pvmonitor.pl/monitorin...produkcja.html
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A który konkretnie PV monitor dla Froniusa 4.5.3s? No i jak to się podłącza?
    Ja mam zainstalowany na wejściu do domu dodatkowy licznik energii elektrycznej z protokołem komunikacyjnym. Falownik Fronius jest z nim podłączony, odczytuje przepływy i wyświetla mi zbiór danych w aplikacji (pc, smartfon). Koszt licznika ze skrzyneczką to ok. 180 zł.

    Te dane to: produkcja, pobór, zużycie własne, energia wysłana i dodatkowo oszczędności po uwzględnieniu 80% magazynu (cenę en el można wprowadzać na bieżąco).

    Dokładne wykresy dzienne (produkcja, pobór) tylko z ostatnich 3 dni. Opcja premium nie ma tego ograniczenia, można wracać do wykresów dziennych wstecz, ale niepotrzebne mi to.
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 08-06-2021 o 15:00
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony