dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wymiana okien w kamienicy

    Witam,
    zakupiłem mieszkanie w 100. letniej kamienicy, objęta jest jedynkę gminną ewidencją zabytków. W spółdzielni zostałem poinformowany że okna muszą mieć zachowany wzór, mają być drewniane i poza tym mam ustalić resztę z konserwatorem. O ile ze wzorem się zgadzam, o tyle z drewnem niekoniecznie. Każde mieszkanie poza moim ma już wymienione okna i wszyscy mają plastikowe, w dodatku nie każdy ma zachowany wzór. W dodatku na klatkach schodowych też jest plastik. Sąsiedzi nie kontaktowali się z konserwatorem wymieniając okna. A na dodatek na parterze sklep wymienił okno na o wiele większe niż było i w dodatku w kolorze brązowym gdzie reszta jest biała. Po rozmowie we współdzieli rozmawiałem raz jeszcze z kimś innym od nich przez telefon i ta osoba z kolei mi przekazała żebym zachował tylko wzór okien a resztą się nie przejmować. Lecz teraz nie wiem jak to rozwiązać żeby nie narobić sobie problemów ? Najchętniej wymieniłbym nie informując nikogo o tym ale nie wiem jakie mogą być konsekwencje.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " ... nie wiem jakie mogą być konsekwencje "
    - przywrócenie do stanu pierwotnego ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatecznie zdanie w tej kwestii należy do konserwatora. Pozostali lokatorzy skoro maja zachowany wzór a materiał plastik to ktoś musiał wyrazić im na to zgodę.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie daj się zwariować wal plastikowe z takim samym wzorem. Jak się konserwatorzy rozzuchwalą to z mieszkań będa płyty kuchenne wywalać na rzecz kuchenek na węgiel z fajerkami. Identycznymi jakie były w kuchniach sto lat temu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony