dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Tylko że ja o worku cementu, ot małe niedopatrzenie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kolega pytał o potrzebną ilość worków gotowego betonu i dostał odpowiedź, jaką objętość z jednego takiego worka dostanie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kolega pytał o potrzebną ilość worków gotowego betonu i dostał odpowiedź, jaką objętość z jednego takiego worka dostanie.
    Przecież wyjaśniłem że się pomyliłem. Moim zmęczonym oczom wydawało się że chodzi o worek cementu.

  4. #24

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A zerknijcie na te słupki https://www.leroymerlin.pl/ogrodzeni...425,l3024.html Warte zakupu?
    Nie, ścianka 1,1 toż to papier.

  6. #26

    Domyślnie

    A ile powinno tej ścianki co najmniej być?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A ile powinno tej ścianki co najmniej być?
    Oj, nie czyta się uważnie swojego tematu
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Słupki znajdziesz bez problemu - jeśli kupisz ocynkowane też będą niezłe ale ścianka to minimum 2mm, a jak ma 3,2 to już super. Jeśli masz spawarkę do przyspawaj sobie daszki na rurę.
    Dobrym rozwiązaniem jest jeśli osadzisz słupki, a od góry jest otwarta rura - to wiadomo, że w środku może zbierać się woda - warto jest wlać np 0,5l przepracowanego oleju do wnętrza słupka przed zadekowaniem go od góry.

  8. #28

    Domyślnie

    A przeoczyłem
    Czyli pewnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/slupek-ogr...-2m-6008673046
    Bo ma 2 metry, ma 2mm ścianki a średnica 45

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A przeoczyłem
    Czyli pewnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/slupek-ogr...-2m-6008673046
    Bo ma 2 metry, ma 2mm ścianki a średnica 45
    Może być, potem dobra farbą i na wiele lat spokój.

  10. #30

    Domyślnie

    Co do malowania to ja już w te farby bezpośrednio na rdze czy na ocynk nie wierzę, naciąłem się dwa razy i o dwa razy za dużo. Jak chcesz dobrze pomalować to farba podkładowa miniowa i potem na to farba kolor.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dobrym rozwiązaniem jest jeśli osadzisz słupki, a od góry jest otwarta rura - to wiadomo, że w środku może zbierać się woda - warto jest wlać np 0,5l przepracowanego oleju do wnętrza słupka przed zadekowaniem go od góry.
    Z ciekawości - jak niby działa ten olej i co daje? Nie ucieknie dołem słupka zanieczyszczając glebę?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony