dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja przeciwwilgociowa fundamentu z kamienia.

    Witam,
    Przymierzam się do izolacji fundamentów. Dom jest z lat 70, fundament z kamienia, połowa domu podpiwniczona.
    Chciałbym przedstawić mój plan działania jednocześnie prosząc o wskazówki czy zamysł jest dobry.

    1.Odkopuje fundamenty na jednej ścianie (na jaką głębokość mogę to zrobić?Czy należy odkopać cały fundament?- częściowo dom jest podpiwniczony)
    2.Wyrównanie ścian fundamentów zaprawą cementową.
    3.Izolacja przeciwwilgociowa + ewentualnie izolacja termiczna na wysokości przymarzania.
    4.Zasypanie fundamentów piaskiem.
    Ostatnio edytowane przez Loczeski ; 07-06-2021 o 20:17

  2. #2

    Domyślnie

    OK, ale pkt 3 musi być zrobiony solidnie
    Izolacje proponuję zrobić dwuskładnikową przeciw wodną a nie przeciw wilgociową, na to XPS i folia kubełkowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy folia kubełkowa pod naporem ziemi nie zniszczy swoimi wypustkami izolacji termicznej?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loczeski Zobacz post
    Czy folia kubełkowa pod naporem ziemi nie zniszczy swoimi wypustkami izolacji termicznej?
    Powiem tak: "My kule uważamy, że:" prędzej ziemia pod naporem zniszczy folię kubełkową niż folia zniszczy XPSa.
    Nie myl XPS ze styropianem EPS !!

  5. #5

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam nad sensem mojego pomysłu.
    Izolacji poziomej nie ma, nie da się jej z robić w starym domu. Od zewnątrz jak zaizoluje i tak przecież nie uniknę podciągania wody (brak izolacji poziomej). Dodatkowo od wewnętrznej strony częściowo też występuję grunt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony