dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Wwiewa zapach szamba przez odpływ liniowy

    Jak nie urok , to sraczka
    Sytuacja wygląda tak
    Szambo - nie ma odpowietrznika, po prostu pokrywa jest rozszczelniona (ok 5cm szpary)
    Dom ma odpowietrzenie kanalizacji wyprowadzone nad dach , ale przez ścianę na poddaszu i przez podbitkę pod ukosem (zastanawia mnie czy rura odpowietrzenia nie powinna mieć takiego samego przekroju jak cały pion - spec zrobił redukcję, żeby w dachówkę wentylacyjna trafić )

    W łazience okresowo czuć szambo. Z odpływu liniowego wwiewa powietrze do domu. W syfonie jest woda, ale być może nie zamyka szczelnie układu, jest jej za mało, skoro przewiewna...?

    Hydraulik radzi założyć przed szambem cos w stylu zaworu burzowego, żeby po przepuszczeniu ścieków się zamykał, co powinno pomóc.

    Cholera. Ale co tu może być skopane?

    Nie ma napowietrzaczy, jeśli to istotne

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczyny szukaj w odpływie liniowym, o ile pion odpowietrzający jest drożny i szczelny, szczególnie ten odcinek od redukcji do kominka w dachu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zawór burzowy na dopływie to bzdura, zawsze jakieś łajno się zatrzyma i smród spokojnie się cofnie. Spec był takim specem od hydrauliki jak z koziej doopy trąba.
    Pion powinien mieć stały przekrój 110 i tak powinien być wyprowadzony nad dach najkrótszą drogą. Redukcja jest błędem gdyż spuszczana dwójka (treść + srajtaśma) działa jak tłok a redukcja powyżej dławi dopływ powietrza znad dachu, skutkiem czego następuje zasysanie wody z odpływu liniowego (który z definicji czyli z przyczyn konstrukcyjnych jest płytki = słup wody w jego "syfonie" jest symboliczny). Gdy dwójka z pionowego odcinka ląduje w kolanku na dole, siła grawitacji powoduje że zajmuje dolną część przekroju rury a górną częścią przekroju zapachy unosza się teoretycznie do kominka na dachu, lecz po drodze część parfumy wydostaje się odwodnionym syfonem. Wykonaj prosty eksperyment. Po spuszczeniu wody w porcelanowym telefonie (szczególnie po dwójce), do odpływu liniowego wlej szklankę wody , może wystarczy połowa. Przypuszczalnie nie będzie brzydkiego zapachu.
    C.b.d.o.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zawór burzowy na dopływie to bzdura, zawsze jakieś łajno się zatrzyma i smród spokojnie się cofnie. Spec był takim specem od hydrauliki jak z koziej doopy trąba.
    Pion powinien mieć stały przekrój 110 i tak powinien być wyprowadzony nad dach najkrótszą drogą. Redukcja jest błędem gdyż spuszczana dwójka (treść + srajtaśma) działa jak tłok a redukcja powyżej dławi dopływ powietrza znad dachu, skutkiem czego następuje zasysanie wody z odpływu liniowego (który z definicji czyli z przyczyn konstrukcyjnych jest płytki = słup wody w jego "syfonie" jest symboliczny). .
    Masz mgliste pojęcie o tym o czym piszesz. Może być i jest to zgodne ze sztuka budowlaną że górny odcinek pionu nieodpowietrzającego ma redukcję i z 110 można zrobić końcowy odcinek z np 50. To o czym piszesz że wysysa wodę z syfonu jest wtedy gdy nie pionu odpowietrzającego lub gdy jest niedrożny lub zapchany. Przykład? Tysiące domów które mają podpięty pion do ko inka wentylacyjnego w dachówce poprzez redukcję w których problem omawiany nie występuje.
    Druga sprawa zasuwy burzowej, służy ona przedewszystkim jak jej nazwa wskazuje do zapobiegania cofnięciu się fekaliów w razie obfitych ulew czy powodzi a nie do zamykania aby zapachy nie weszły z powrotem do domu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Tak jest, mam mgliste pojęcie Herr General!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przyczyny szukaj w odpływie liniowym, o ile pion odpowietrzający jest drożny i szczelny, szczególnie ten odcinek od redukcji do kominka w dachu.
    Zdecydowanie coś z nim nie halo. Gdy go zalewam na maksa, zaraz poziom wody opada i jest przewiew. Chwilowo zatkałem otwór korkiem... Qrza twarz, to jest w wylewce, opłytkowane :/
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 13-06-2021 o 19:32

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zawór burzowy na dopływie to bzdura, zawsze jakieś łajno się zatrzyma i smród spokojnie się cofnie. Spec był takim specem od hydrauliki jak z koziej doopy trąba.
    Pion powinien mieć stały przekrój 110 i tak powinien być wyprowadzony nad dach najkrótszą drogą. Redukcja jest błędem gdyż spuszczana dwójka (treść + srajtaśma) działa jak tłok a redukcja powyżej dławi dopływ powietrza znad dachu, skutkiem czego następuje zasysanie wody z odpływu liniowego (który z definicji czyli z przyczyn konstrukcyjnych jest płytki = słup wody w jego "syfonie" jest symboliczny). Gdy dwójka z pionowego odcinka ląduje w kolanku na dole, siła grawitacji powoduje że zajmuje dolną część przekroju rury a górną częścią przekroju zapachy unosza się teoretycznie do kominka na dachu, lecz po drodze część parfumy wydostaje się odwodnionym syfonem. Wykonaj prosty eksperyment. Po spuszczeniu wody w porcelanowym telefonie (szczególnie po dwójce), do odpływu liniowego wlej szklankę wody , może wystarczy połowa. Przypuszczalnie nie będzie brzydkiego zapachu.
    C.b.d.o.
    Ok. Jakieś łajno może w rurach kanalizacyjnych śmierdzieć nawet i teraz. Natomiast aktualnie od strony szamba to ja mam tornado. Czy taka klapka końcowa na wlocie do szamba nie zmniejszy chociaż tego przewiewania?
    Gdy opróżniano ostatnio szambo, to z domu trzeba było się ewakuować, tak cisnęło smród - jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to z odpływu liniowego ciągnie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Wygląda to tak. Poziom wody jest za niski. Przykładam rękę - wieje. Wkładam palec - woda jest, ale moim zdaniem powinna być wyżej. Poproszę o poradę z fizyki. Czy jeśli wsadzę tutaj i uszczelnię dodatkową rurkę tak, żeby poziom wody domykał dopływ smrodu, a jednocześnie zostało miejsce na odpływ wody, to może zadziałać i pomóc?

    Załącznik 457125

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	syfon.jpg
Wyświetleń:	1023
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	457126

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	syfon.jpg
Wyświetleń:	1023
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	457126
    Wygląda mi na brak koszyczka:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	5577
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	457127  

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Zdecydowanie coś z nim nie halo. Gdy go zalewam na maksa, zaraz poziom wody opada i jest przewiew. Chwilowo zatkałem otwór korkiem... Qrza twarz, to jest w wylewce, opłytkowane :/
    Nieszczelność możesz sprawdzić za pomocą tabletek dymnych. W szybki sposób określisz gdzie występuje nieszczelność.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wygląda mi na brak koszyczka:
    Dzięki wszystkim. Kaizen, faktycznie, dobra podpowiedź. Otwór miał gwint... I znalazłem w kontenerze do wywozu odpadów elementy, które wyrzucił fachowiec <3 Skręciłem. Nie śmierdzi. Okazuje się, że brakowało takiej rurki, którą chciałem konstruować ))))))

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony