dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szczelina wentylacyjna na stropie drewnanym między pomieszczeniami ogrzewanymi

    Ile majstrów tyle opinii...
    Dom poniemiecki, remontuje pokoje na piętrze.
    Parter i piętro grzane. Strop drewniany, polepa, deski.

    Na stare deski, co były kiedyś podłogą przymocowałem legary celem wyrownania poziomu podlogi między pomieszczeniami.

    Między legary chce dać wełnę a na to OSB.

    Pytanie o szczelinę wentylacyjną - spotkałem się z dwiema opiniami.

    1. Welna musi wystawać nad legar 1 cm, potem przyduszasz płytą - wtedy welna jest zwarta i masz bardzo dobre wyciszenie stropu.

    2. Zostawiasz 1 cm szczeliny wentylacyjnej między wełną a osb - welna musi mieć powietrze, żeby w razie jakiejkolwiek wilgoci nic tam nie gniło.

    Panowie, Majstrowie, Kierownicy - kto ma rację?

  2. #2

    Domyślnie

    Stawiam na pkt 2
    Majstrem nie jestem ale wielu majstrów tak robi.Mam podobny dylemat i konstrukcję.Chcę to wykonać sam i z tego co pytałem majstrów i firm od ociepleń to wełna nie powinna się stykać z płytą OSB.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    polecąłbym opcje ze szczeliną. co do wilgoci to jeżeli strop oddziela dwa pomiezczenia ogrzewane to nie masz co się obawiac o wykraplanie bo osb będzie w strefie dodatnich temperatur.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anom Zobacz post
    Ile majstrów tyle opinii...
    To może nie słuchać majstrów tylko fizyki?
    Jak pisali przedmówcy, jeśli przegroda oddziela dwa pomieszczenia ogrzewane, zakłądamy, że o zbliżonej temperaturze i wilgotności, a skoro tak to nie występuje różnica ciśnień, więc para wodna nie będzie dyfundować przez przegrodę, nie będzie różnicy temp. więc nie wystąpi punkt rosy, na którym ta migrująca para wodna mogłaby się skondensować.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony