dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie tymczasowe

    Witam chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na temat ogrodzenia tymczasowego od osób, które takie stosowały.

    Otóż chciałbym postawić na działce garaż blaszany i podłączyć wodę, ale takie instalacje bez zabezpieczenia w postaci ogrodzenia nie mają sensu, bo zaraz przyjdzie jakiś dzieciak coś urwie. A zawsze jak będzie ogrodzenie nawet "tymczasowe" to dwa razy pomyśli zanim tam wlezie. Myślałem nad ogrodzeniem panelowym na stałe, ale po obliczaniu wyjdzie mi około 15tyś. Szczerze wole te 15tyś włożyć w budowę, a przyznam, że zależy mi bardziej na budowie domu niż ogrodzeniu. Po budowie spokojnie odłożę te kilkanaście tysięcy na porządne ogrodzenie. Takie tymczasowe wyniesie mnie koło tysiąca, może trochę więcej.

    Przepraszam za długi wstęp, ale chciałem wyjaśnić sytuację żeby nie trafił się ktoś kto powie "panie nie rób tymczasowego bo...."

    Planuje zastosować stemple sosnowe i siatkę leśną

    Otóż ile takie ogrodzenie wytrzyma jeśli obkoruje je i zaimpregnuje po czym dam na 60cm w ziemię?

    Czym impregnować? Może ktoś ma jakiś sprawdzony specyfik.

    Czy 60cm w ziemię wystarczy czy dać więcej?

    Czy standardowy odstęp między słupkami 2,5m będzie dobry czy dać słupki gęsiej?

    Dobrze byłoby gdyby takie ogrodzenie wytrzymało mi przynajmniej 4lata

    Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    O Panie, 4 lata na ogrodzenie tymczasowe ?
    Siatka leśna i stemple są spoko, mi "wytrzymało" prawie do wprowadzenia się czyli 2 lata
    Aczkolwiek myślę, że mogłoby dłużej ale mieszkać przy takim ogrodzeniu to tak nie teges...
    Rozstaw miałem z tego co pamiętam co 2m,głębokość wkopania 40-50cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    O Panie, 4 lata na ogrodzenie tymczasowe ?
    Siatka leśna i stemple są spoko, mi "wytrzymało" prawie do wprowadzenia się czyli 2 lata
    Aczkolwiek myślę, że mogłoby dłużej ale mieszkać przy takim ogrodzeniu to tak nie teges...
    Rozstaw miałem z tego co pamiętam co 2m,głębokość wkopania 40-50cm.
    Nie no mieszkać to max rok czasu mieszkał bym z takim ogrodzeniem, potem odłożył bym na docelowe. Jak by dobrze zaimpregnować to może wytrzyma te 4lata?
    Myślałem żeby zrobić kompromis i wkopać(bez betonu) słupki betonowe i naciągnąć siatkę ogrodzeniową ocynk, mój ojciec ma w ten sposób ogrodzoną łąkę od 5lat i wszystko nadal stabilne. Ale potem byłby problem z pozbyciem się tych słupków. A i kilka razy drożej wyjdzie jak stemple i leśna

  4. #4

    Domyślnie

    Nie baw się w impregnację, wkop słupki tyle żeby były okorowane i naciągnij siatkę. W lesie takie ogrodzenia stoją o wiele dłużej i się trzymają bez żadnej impregnacji.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie nieimpregnowane słupki stoją trzeci rok, ale już wystarczy się o nie oprzeć i się łamią. W ziemi są przegniłe. Jakbym je opędzlował dysperbitem to pewnie postałyby dłużej. Koszt prawie żaden, roboty też nie ma dużo, jak zaimpregnuje to jest szansa że te 4 lata mu postoi.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  6. #6

    Domyślnie

    To zależy jakiego przekroju są te słupki. Powinny mieć około 10-15 cm średnicy. U mnie stemple sosnowe po budowie leżały kilka lat ale pod przykryciem takim prowizorycznym i jeszcze się nadawały do użycia (oczywiście nie jako stemple) ale były okorowane.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tyle mniej więcej mają. Pod przykryciem to wiadomo, że nic im nie będzie. U mnie cześć nad ziemią jest ok, gnije tylko w ziemi.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na tym, aby ogrodzenie stało minimum 4 lata i myślałeś nad ogrodzeniem panelowym, ale wolisz siatkę ze względu na koszty, to warto rozważyć ogrodzenie z siatki zgrzewanej. Opiszę to na przykładzie Pantanet Essential, siatka jest wytrzymała ze względu na ocynk i powłokę PVC. Jest elegancka, klasyczna i będzie się dobrze prezentować przez lata. Przy tym nie nadwyręży tak budżetu jak ogrodzenie panelowe. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

    Tu była reklama.

  9. #9

    Domyślnie

    Siatka zgrzewana na pewno będzie lepsza niż siatka leśna. Chociaż cena takiej siatki jest bardzo podobna do ocynkowej siatki ogrodzeniowej. Muszę przemyśleć ten temat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony