dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Prośba o radę - jak usunąć z wylewki rysy po zacieraniu

    Szanowni Forumowicze. Mam do Was prośbę o poradę.
    Po zacieraniu wylewki zostały dość głębokie rysy (takie łuki). Wylewka była zacierana przedwczoraj. Chciałem tą wylewkę pokryć za miesiąc żywicą epoksydową na gładko (im gładziej tym lepiej), jednak chyba takie rysy będą przeszkadzać w gładkim pokryciu.

    Czy da się coś z tym zrobić? Użyć jakiejś metody teraz albo po całkowitym zaschnięciu? Bardzo proszę o poradę.
    Ostatnio edytowane przez baxx ; 09-06-2021 o 21:11

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Lej Janusz, lej..żywicą

  3. #3

    Domyślnie

    Oj ktoś chciał zaoszczędzić na posadzce z miksokreta a na posadzkę z żywicy się rzucił.
    Gdzie ta posadzka jest, w domu czy w gospodarczym?

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Oj ktoś chciał zaoszczędzić na posadzce z miksokreta a na posadzkę z żywicy się rzucił.
    Gdzie ta posadzka jest, w domu czy w gospodarczym?
    W tym bym akurat nie upatrywal żadnych przeciwskazan bo żywica to typowe lepiszcze, tak jak smola na dachu garażu przykrywająca papę.
    Jak ktoś lubi takie zboczone tematy u siebie w domu to jego wybór

  5. #5

    Domyślnie

    O czym Wy mówicie? To jest garaż.

  6. #6
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał baxx Zobacz post
    To jest garaż.
    A po czym,po jakich wypowiedziach autora postu to wnosisz ?

    Na przyszłość,jak się o coś pytasz to konkretnie a nie w stylu "czy na Marsie jest życie".

  7. #7

    Domyślnie

    Ja jestem autorem postu
    I pytałem o czym mówicie bo nie rozumiem kierunku w jakim zmierzacie. Ja pytałem jak usunąc rysy a Wy piszecie o jakichs innych rzeczach, których nie rozumiem.
    Nie wydaje mi się też istotne w kontekście usuwania rys to czy to jest garaż czy nie.
    Ostatnio edytowane przez baxx ; 10-06-2021 o 00:25

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał baxx Zobacz post
    O czym Wy mówicie? To jest garaż.
    Dlatego właśnie zapytałem gdzie ona jest.
    Spokojnie możesz lać na to żywicę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A po czym,po jakich wypowiedziach autora postu to wnosisz ?

    .
    Oj, czyżby objawy NOP? przecież odpowiadasz autorowi tematu.


    Cytat Napisał baxx Zobacz post
    .
    Nie wydaje mi się też istotne w kontekście usuwania rys to czy to jest garaż czy nie.
    Jest istotne bo w domu chyba nie chciałbyś oglądać rys na podłodze poprzez warstwę żywicy.

  10. #10

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to w garażu tez nie chciałbym za bardzo widzieć tych rys
    Posadzka ma 30m2, żeby przykryć te rysy to by trzeba dać warstwe ze 2mm, wtedy pójdzie aż 60 litrów żywicy, przy milimetrze to jest 30 litrów.
    I się tak właśnie zastanawiam czy jest możliwość jakiegoś szlifowania albo szpachlowania.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przed żywicą musisz posadzkę wyszlifować żeby pozbyć się mleczka cementowego. Druga operacja to gruntowanie gruntem epoksydowym. Po utwardzeniu gruntu bierzesz wylewkę i ściągasz ją na zero za pomocą blachy (tzw motylka) Po utwardzeniu wylewasz właściwą grubość (1,6 - 2 kg na m2)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje. A czym szlifować? Czy jest opcja jakiegoś ręcznego narzędzia? Nie chciałbym szlifierką bo boję się, że zepsuję, wolałbym parę godzić poślęczeć nad tym ręcznie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ręcznie nie wyjdzie. Taka tarcza (lub podobna) : https://bme24.eu/tarcze/4384-tarcza-...y-gephard.html
    Szlifierki tego typu: https://www.makita.sklep.pl/szlifier...c-124_143.html

    do tego odkurzacz bo nie dożyjesz aplikacji żywicy

    Jak nie chcesz kupować to wypożycz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14

    Domyślnie

    Ok, wypożyczę taką z kółkami bo widzę, że to koszt 100zł za dobę. https://www.wsb5.pl/szlifierki-do-betonu.html
    Dzięki za rady

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    absolutnie nie bierz tej z kółkami!!! Jak nie robiłeś to jej nie ogarniesz, przy brzegach i tak musisz robić małą. Przy źle dobranych narzędziach pójdzie ich sporo (płacisz za mm zużycia) narobisz bruzd i zapłacisz krocie. Mała szlifierka , 50 m2 pójdzie ci w dwie godziny.

    Edit, za 100 zł to masz tam Columbusa - on się nie nadaje do takich rzeczy wcale (standardowo zakłada się do niego papier ścierny) Moje uwagi powyzej dotyczyły szlifierki planetarnej czyli tej ostatniej.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 13-06-2021 o 20:19
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony