dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie Cegła barwiona czarna pytanie

    Witam,
    Panowie szukam pomocy i proszę bez smieszkow.
    Wykleilem ścianę z płytek, poleciałem z fuga i tutaj się zrobił mega problem, płytki brudne i nie mam pojęcia jak to wyczyścić. Na bieżąco nie szło tego za bardzo zmywać bo brudziła się fuga na czarno. A jak wyschło to piz... Nie wiem jak się za to zabrać. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić. Klatka schodowa mnie wykończy. Cegła była impregnowana wcześniej bo ponoć miało się ja miło i przyjemnie wyczyscic a tu nie idzie tego ruszyć. Pomóżcie jak uratować.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Do zamknięcia poradziłem sobię.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Do zamknięcia poradziłem sobię.
    To może napisz jak to zrobiłeś aby ktoś inny mógł skorzystać w razie potrzeby.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dobra żona, nożyk, litr farby która załatwił mi sklep w którym zakupił cegłę, sporo mile spędzonych godzin z żoną na rusztowaniu i cegła wygląda jak nowa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Dobra żona, nożyk, litr farby która załatwił mi sklep w którym zakupił cegłę, sporo mile spędzonych godzin z żoną na rusztowaniu i cegła wygląda jak nowa
    Tylko że cegła była barwiona w masie a Ty ja pomalowałeś, czy za jakiś czas nie odejdzie (nie będzie się łuszczyć) ta farba, No chyba ze to jakaś specjalna farba do klinkieru, ale zawsze to farba i dodatkowa powłoka.
    No cóż najwyżej za jakiś czas powtórzysz chwile mile spędzone z zona na rusztowaniu

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puzy

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    46

    Domyślnie

    Malowane były zabrudzenia nie cała cegła. I wypluje te słowa że odejdzie

  7. #7

    Domyślnie

    Oby trzymało jak najdłużej

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegłamaster

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Baranowo
    Kod pocztowy
    62-081
    Posty
    47

    Domyślnie

    Z opisu wnoszę, że chodziło o porowatą płytkę.
    Takich płytek nie fugujemy na mokro - tylko i wyłącznie na półsucho.

    W przypadku fugowania na półsucho nie mamy problemu z zabrudzeniem płytki - proszę poszukać sobie na YouTube.

    I jeszcze jedna rada - od momentu rozrobienia fugi na półsucho do momentu zakończenia fugowania nie używamy już ani kropli wody (jeśli fuga wysycha to trzeba ją zamieszać).
    Nie dodajemy wody do fugi i nie wycieramy na mokro płytki z ewentualnych zabrudzeń, bo tylko pogorszymy sprawę. Do usunięcia zabrudzeń od fugi stosujemy SUCHY pędzel lub szczotkę z miękkim włosiem.
    Nie rozrabiajmy też od razu całego 25kg worka, bo nie zdążymy zużyć takiej ilości fugi (chyba, że mamy wprawę w szybkim fugowaniu).
    Niebezpieczeństwo rozrabiania fugi na raty polega na tym, że druga rozrobiona połowa worka może mieć już trochę inny odcień, dlatego przed rozrobieniem trzeba dokładnie całość zważyć (dokładnie te same proporcje fugi i wody).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony