dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kiedy gmina zaczęła opracowywać MPZP nie wiem, ja budowy jeszcze nie skończyłem więc budynek nie jest ujawniony w EGiB.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie ważne czy budynek jest czy nie na działce. działka została wytyczona zgodnie z prawem i gmina nie ma prawa ot tak sobie zabrać 7 m działki bo jakiś urzędnik który chyba nawet nie był na wizji lokalnej narysował sobie drogę na mapce i być może na starej, niezaktualizowanej mapce gdzie nie ma zaznaczonych waszych działek.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Z tymi starymi nieaktualnymi mapkami to by się zgadzało. Kilka km stąd jest przejazd kolejowy który modernizowali dwa lata temu, nowe perony, przejazdy, rogatki i parkingi i itp. Sęk w tym że już dziś znów jest on niewydolny, przejeżdża przez niego cały ruch z południowych podwarszawskich miejscowości do stolicy. Ktoś dotarł do projektanta planującego przebudowę i okazało się, że dostał mapki z lat 90. A w tej okolicy rok czy dwa to jest ogromny przyrost zaludnienia.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie ważne czy budynek jest czy nie na działce. działka została wytyczona zgodnie z prawem i gmina nie ma prawa ot tak sobie zabrać 7 m działki bo jakiś urzędnik który chyba nawet nie był na wizji lokalnej narysował sobie drogę na mapce i być może na starej, niezaktualizowanej mapce gdzie nie ma zaznaczonych waszych działek.
    Ale jest MPZP ( jaki jest , ale jest ) oraz hasło pomocnicze - inwestycja celu publicznego. Pod pewnymi warunkami inwestor prawo ma. Inaczej nigdy nie zbudowano by autostrad, gazociągów w.c. ,liniii 220kV, 400kV, 750kV lub choćby sieci ciepłowniczych w mieście. Nieaktualna mapa to może być punkt zaczepienia dla łebskiego adwokata. Lecz jest to pochodna minimalizacji kosztów - najtańsza oferta, więc ciecie kosztów. Lata temu sprzedawałem mapy i wiem kto co kupował. Teoretycznie to powinny być na przeskalowanych arkuszach mapy zasadniczej lecz to są znaczne koszty. Więc kupowali jakies topograficzne aktualizowane lata wstecz a potem są efekty. Pod koniec lat 80' kupowano mapy z metryczką aktualizacji na średniego Gierka. Życie ...

  5. #25

    Domyślnie

    Wszystko można zrobić ale zgodnie z prawem i z sensem a najważniejsze z poszanowaniem człowieka.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony