dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Usunięcie chwastów ze świeżo nawiezionej ziemi przed wysianiem trawnika

    Hej,
    trochę chyba pospieszyliśmy się z nawiezieniem ziemi. Glebę jaką mieliśmy przekopaliśmy, odchwaściliśmy na ile się dało i na to nawieźliśmy czarnoziem przesiany z torfem. W miarę wyrównaliśmy i po trzech tygodniach od tego zabiegu zaczęło się pięknie zielenić. Niestety nie trawką, a chwastami. Jest tego multum, nawet nie chcę myśleć o ręcznym wyrywaniu tego (może przyjechało z ziemią, może przywiało - dookoła pola i sąsiedzi z hodowlą chwastów, nieważne). Trawnik niestety najwcześniej będziemy siać za ok 2 tygodnie, lecz bardziej realne jest 5-6 tygodni. Tak wiec nie ma co się dziwić że skoro teren wolny to chwasty korzystają
    Pytanie co i kiedy z tym zrobić. Mamy już posadzone tuje, więc chciałbym uniknąć herbicydów, zawieje podczas oprysku i będzie problem. Myślałem tak więc o starane, nie wiem czy firma ma znaczenie? Ten z dużej marki na T dałby radę? Wstępny plan miałbym aby spryskać starane, zostawić na 2 tygodnie, przejechać aeratorem, zgrabić i siać trawę? Głównie chodzi mi o to co zastosować i jaki okres karencji aby zniszczyć w miarę chwasty i nie zaszkodzić trawie. Domyślam się że starane żadnej karencji nie wymaga, ale chyba dobrze poczekać aż zadziała w pełni?

    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2

    Domyślnie

    Błąd z Twojej strony że nie posiałeś od razu trawy. Teraz to ja bym tylko całość skosił, wygrabił, przejechał po całości glebogryzarką no chyba że zielska nie porosło całości tylko przebija gdzieniegdzie to aeratorem i posiać trawę. Chwasty i inne ziele zawsze będzie wychodzić na świeżej ziemi.
    Co co za firma o której piszesz na T?

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem że błąd, nie wziąłem tego pod uwagę że tak będzie, ale stało się. Porosło prawie że po całości :/ Ogródek mały, jakieś 60m2, więc aeratorem spokojnie mógłbym to zjechać przed sianiem trawy jeśli to wystarczy i obejdzie się bez żadnych środków. O Target mi chodziło, nie chciałem tylko być posądzony o robienie reklamy.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, spoko nie przesadzaj z ta reklamą
    Użyj do tego aeratora, wygrab, wyrównaj, posiej trawę i powalcuj całość. Szkoda że tego nie zrobiłeś na wiosnę nie musiałbyś dużo podlewać bo wiosna to najlepsza pora na wegetację a teraz w takie upały to nawet "stara" trawa nie podlewana usycha.
    Trawa jak wzejdzie to sama "zadusi" chwasty, żadnych oprysków bym nie stosował, nie widzę uzasadnienia aby używać jakiego kolwiek oprysku.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki, tak zrobię! Na wiosnę nie było czasu i funduszy, w zeszłą zimę się wprowadzaliśmy, więc i tak dobrze że coś się uda ugarnąć jeszcze w tym sezonie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony