dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wentylację grawitacyjną - kominy też pozostawisz? Pomieszczenia zyskują wiele po zlikwidowaniu tych klocków.
    Co do posadowienia, nie kombinuj, tylko zrób jak projektant radzi. Wykonawca powinien zrobić wg projektu, a nie jak musi się widzi.
    Mi także ciężko w to uwierzyć, ale projektant chce zrzucić projekt PF i reku na wykonawców
    Dostając odpowiedzi na @ czasami nie wierzę w to co czytam.

  2. #22
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Mi także ciężko w to uwierzyć, ale projektant chce zrzucić projekt PF i reku na wykonawców
    Dostając odpowiedzi na @ czasami nie wierzę w to co czytam.
    Z projektem wentylacji ciężko ale poniekąd rozumiem projektanta, mój mi powiedział, żebym sobie rozrysował i naniósł na rzut domu nitki,wywiewy i nawiewy a on to klepnie i podłączy pod PnB jako zmiana wentylacji z grawitacyjnej na WM.
    Jako,że byłem w temacie kumaty to i tak zrobiłem
    Projektant wykreślił mi przy okazji z projektu komin.
    Co do płyty, ciężki temat i tutaj bym optował od razu przy zmianie fundamentów z law na płytę,przed PnB,mój projaktant tak zrobił ale był konstruktorem z uprawnieniami a Twój widać albo się boi albo nie może.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Z projektem wentylacji ciężko ale poniekąd rozumiem projektanta, mój mi powiedział, żebym sobie rozrysował i naniósł na rzut domu nitki,wywiewy i nawiewy a on to klepnie i podłączy pod PnB jako zmiana wentylacji z grawitacyjnej na WM.
    Jako,że byłem w temacie kumaty to i tak zrobiłem
    Projektant wykreślił mi przy okazji z projektu komin.
    Co do płyty, ciężki temat i tutaj bym optował od razu przy zmianie fundamentów z law na płytę,przed PnB,mój projaktant tak zrobił ale był konstruktorem z uprawnieniami a Twój widać albo się boi albo nie może.
    Jestem po rozmowie z Panią. Przez przypadek się wygadał, że musi to skonsultować bo ona nie robi, ale wstępnie musimy liczyć jakieś +1200-1500 PLN netto.
    Adaptacja i tak już była na granicy opłacalności więc Pani podziękowałem i szukam dalej, ale raczej w kierunku indywidualnego.

  4. #24
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Jestem po rozmowie z Panią. Przez przypadek się wygadał, że musi to skonsultować bo ona nie robi, ale wstępnie musimy liczyć jakieś +1200-1500 PLN netto.
    Adaptacja i tak już była na granicy opłacalności więc Pani podziękowałem i szukam dalej, ale raczej w kierunku indywidualnego.
    No tak jak myślałem, adaptację robi się nie u architekta tylko u konstruktora,który nie tylko wygumuje otwory okienne czy ścianę działową ale i obliczy wszystko od A do Z.
    Na takiego właśnie trafiłem przy swojej adaptacji i jak wyżej pisałem, z projektu gotowego został tylko rzut a wszystko inne zostało zmienione
    Koszt tego to 4tys.zl.
    Myślę, że z takimi zmianami, projekt indywidualny będzie Cię kosztował znacznie pow.10tys.zl.

    A za przeprojektowanie ław fundamentowych na płytę fundamentową 1200-1500zl to jak za darmo

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Z projektem wentylacji ciężko ale poniekąd rozumiem projektanta, mój mi powiedział, żebym sobie rozrysował i naniósł na rzut domu nitki,wywiewy i nawiewy a on to klepnie i podłączy pod PnB jako zmiana wentylacji z grawitacyjnej na WM.
    Jako,że byłem w temacie kumaty to i tak zrobiłem
    Projektant wykreślił mi przy okazji z projektu komin.
    Co do płyty, ciężki temat i tutaj bym optował od razu przy zmianie fundamentów z law na płytę,przed PnB,mój projaktant tak zrobił ale był konstruktorem z uprawnieniami a Twój widać albo się boi albo nie może.
    Mi architekt pozostawił jako wentylację... Z-ki, czyli takie otwory pod oknami, jak były chyba z 50 lat temu I to by przeszło w UM
    Wolałem jednak przewidzieć miejsce w suficie podwieszanym na izolowane rury do WM i dzięki Bogu dziś nie mam z tym problemu i mogę sobie robić wentylację jaką chcę i na jakie chcę wymiany powietrza. Radzę w projekcie do PnB zrobić jak najwięcej - potem nie ma kombinowania typu "jak tu dam grubszą rurę, to sufit zejdzie na 2,45m". Moi koledzy olali temat i teraz mają albo za nisko sufit albo za mało termoizolacji na poddaszu (piekiełko!) albo rurę kanalizacyjną w ścianie w salonie albo inne cuda.

    Posadowienie to bardzo ważna rzecz i nigdy przenigdy nie należy wykonawcy pozostawić decyzji konstrukcyjnych tej wagi. Jak architekt nie umie zaprojektować płyty, to niech spada, to nie architekt. I tak, niektórzy się boją zaprojektować taki odwrócony strop. I moze być tak, że projektant czegoś nie mówi. Jedno jest pewne: nie wolno od tak zmieniać posadowienia! Pod tym musi być podpis uprawionego projektanta, który bazuje na badaniu geologicznym.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #26

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu, bo moje pytanie poniekąd wiąże się z z głównym tematem wątku.
    Mam na oku projekt gotowy. Kiedyś tu o nim pisałem, ale mniejsza o to. Pytanie jest takie: czy warto od razu do gotowca zakupić dedykowany projekt rekuperacji i klimatyzacji czy sobie odpuścić i niech projekt robi np. wykonawca reku i klimy?

  7. #27
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu, bo moje pytanie poniekąd wiąże się z z głównym tematem wątku.
    Mam na oku projekt gotowy. Kiedyś tu o nim pisałem, ale mniejsza o to. Pytanie jest takie: czy warto od razu do gotowca zakupić dedykowany projekt rekuperacji i klimatyzacji czy sobie odpuścić i niech projekt robi np. wykonawca reku i klimy?
    Warto mieć już to w gotowcu.
    Tam jak wyżej pisał Ratpaw ,nie będziesz musiał później kombinować z niskimi sufitami czy skromniejsze wylewką czy mniejszą izolacją, tylko po to by zmieścić kanały WM.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mi architekt pozostawił jako wentylację... Z-ki, czyli takie otwory pod oknami, jak były chyba z 50 lat temu I to by przeszło w UM
    Wolałem jednak przewidzieć miejsce w suficie podwieszanym na izolowane rury do WM i dzięki Bogu dziś nie mam z tym problemu i mogę sobie robić wentylację jaką chcę i na jakie chcę wymiany powietrza. Radzę w projekcie do PnB zrobić jak najwięcej - potem nie ma kombinowania typu "jak tu dam grubszą rurę, to sufit zejdzie na 2,45m". Moi koledzy olali temat i teraz mają albo za nisko sufit albo za mało termoizolacji na poddaszu (piekiełko!) albo rurę kanalizacyjną w ścianie w salonie albo inne cuda.

    Posadowienie to bardzo ważna rzecz i nigdy przenigdy nie należy wykonawcy pozostawić decyzji konstrukcyjnych tej wagi. Jak architekt nie umie zaprojektować płyty, to niech spada, to nie architekt. I tak, niektórzy się boją zaprojektować taki odwrócony strop. I moze być tak, że projektant czegoś nie mówi. Jedno jest pewne: nie wolno od tak zmieniać posadowienia! Pod tym musi być podpis uprawionego projektanta, który bazuje na badaniu geologicznym.
    Tak właśnie zacząłem podchodzić do tematu, nawet kosztem przeciągnięcia rozpoczęcia budowy. Trafiłem na Panią, która chciała szybką robótką zarobić kasę i tyle.
    Powiedziałem jej, że chcę jak najwięcej mieć ujęte w projekcie żeby póżniej nie być skazanym na pastwę wykonawców. Więźbę mogę zostawić bo to temat do dyskusji, ale PF do dla mnie podstawa, podobnie wentylacja. Mamy 6 miesięcy żeby złożyć dokumentację do PnB więc wierzę, że ktoś się znajdzie Na całe szczęście wstrzymaliśmy konie z zakupem gotowca i rozpytaliśmy o koszty adaptacji tego konkretnego projektu.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu, bo moje pytanie poniekąd wiąże się z z głównym tematem wątku.
    Mam na oku projekt gotowy. Kiedyś tu o nim pisałem, ale mniejsza o to. Pytanie jest takie: czy warto od razu do gotowca zakupić dedykowany projekt rekuperacji i klimatyzacji czy sobie odpuścić i niech projekt robi np. wykonawca reku i klimy?
    Projekt WM zawiera również położenie czerpni i wyrzutni, które nie mogę, a przynamniej nie powinny być w niektórych miejscach i na niektórych wysokościach. Np nie chciałbyś mieć czerpni od strony sąsiada palącego kotłem węglowym. Tego gotowiec nie przewidzi. Podobnie wyrzutnia ma ograniczenia. Projekt wewnętrzny powinien przewidywać umiejscowienie wszystkich elementów instalacji - np niby da się wszędzie odprowadzać skropliny z rekuperatora, ale lepiej robić to grawitacyjnie niż pompką. Jeżeli budynek nie będzie miał odpowiedniego zacienienia, to być może trzeba będzie w nim zainstalować klimatyzator (albo kilka takich jednostek). Niby wszystko da się zrobic na każdym etapie, ale moim zdaniem warto przynajmniej zgrubnie umiejscowić instalację WM. Taki projekt kosztuje kilkaset złotych, BTW.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - gdyby nazywać " projekt gotowy " - gotowym " projektem koncepcyjnym ", a tzw." adaptację " jako " opracowanie projektu budowlanego na podstawie gotowego projektu koncepcyjnego " ( z dostosowaniem do potrzeb Inwestora, Warunków Zabudowy, działki budowlanej, obowiązujących na chwilę obecną przepisów budowlanych, geotechniki ... itd ) świat pewnie byłby bardziej zrozumiały !
    - jak by nie było, efektem finalnym tzw. " adaptacji " jest / ma być kompletne opracowanie projektowe zgodne z
    Rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
    https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20200001609
    - i tak można sobie przyjąć z Rozporządzenia minimalny, obowiązujący zakres projektu, " podpiąć " pracę projektową projektanta architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych, elektrycznych, audytora energetycznego , ... pewnie wyjdzie realny, adekwatny do zakresu koszt netto projektu ( nie licząc wydruków i czasu wymaganego dla opracowania jw )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Jako aktualizacja; dostałem kolejną ofertę na projekt indywidualny. Tym razem rekordowe 19 500 PLN netto plus 23% VAT
    Zapytałem się na jakiej podstawie projekt tak prostego domu jest tak wysoko wyceniany. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi. Szukamy dalej.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Jako aktualizacja; dostałem kolejną ofertę na projekt indywidualny. Tym razem rekordowe 19 500 PLN netto plus 23% VAT
    Zapytałem się na jakiej podstawie projekt tak prostego domu jest tak wysoko wyceniany. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi. Szukamy dalej.
    Jeśli chodzi o projekty indywidualny, to warto spotkać się osobiście i poprosić o wcześniejsze projekty domów jednorodzinnych z portfolio studia. Może się okazać, że domów to oni wcale nie robią, tylko wiaty przystankowe czy muzea Są oczywiście architekci uniwersalni co mogą "wszystko" zaprojektować, ale generalnie mają swój styl. Mi np kompletnie nie pasują projekty pewnego studia z Wrocławia, bo domy ich kreski wyglądają jak chatka Gargamela. Trudno się spodziewać, żeby zaprojektowali dom bez tego średniowiecznego polotu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jeśli chodzi o projekty indywidualny, to warto spotkać się osobiście i poprosić o wcześniejsze projekty domów jednorodzinnych z portfolio studia. Może się okazać, że domów to oni wcale nie robią, tylko wiaty przystankowe czy muzea Są oczywiście architekci uniwersalni co mogą "wszystko" zaprojektować, ale generalnie mają swój styl. Mi np kompletnie nie pasują projekty pewnego studia z Wrocławia, bo domy ich kreski wyglądają jak chatka Gargamela. Trudno się spodziewać, żeby zaprojektowali dom bez tego średniowiecznego polotu.
    Z tym spotykaniem to bywa różnie. Mam obecnie na tapecie gościa, który na samym początku powiedział, że woli się spotkać i wszystko omówić ponieważ tak działa.
    Pani "rekordowa" o spotkaniu mówiła, ale dopiero po podpisaniu umowy
    Co do samego portfolio; staram się sprawdzać takie rzeczy w zasobach internetu jeszcze przed telefonem i wysłaniem info odnośnie inwestycji. W tym tygodniu spotykam się z kolejnymi dwoma ananasami. Jeden rzucił szacunkowo 8-13k PLN, drugi nie zajął jeszcze stanowiska.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Z tym spotykaniem to bywa różnie. Mam obecnie na tapecie gościa, który na samym początku powiedział, że woli się spotkać i wszystko omówić ponieważ tak działa.
    Pani "rekordowa" o spotkaniu mówiła, ale dopiero po podpisaniu umowy
    Co do samego portfolio; staram się sprawdzać takie rzeczy w zasobach internetu jeszcze przed telefonem i wysłaniem info odnośnie inwestycji. W tym tygodniu spotykam się z kolejnymi dwoma ananasami. Jeden rzucił szacunkowo 8-13k PLN, drugi nie zajął jeszcze stanowiska.
    Teraz jeszcze pytanie, czy to 8-13 za sam projekt architektoniczny, czy razem z branżówką, bo coś wątpię, aby za 8 koła oddać projekt elektryki, wodkan, wentylacji i architektoniczny z wyliczeniem konstrukcji i co tam jeszcze obecnie się wymaga przez urzędasów. Dowiedz się.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #35

    Domyślnie

    Jak sobie czytam te "ceny" to jestem w szoku ...

    Kika lat temu robiłem adaptację naszej "stodoły" , zmieniałem fundament z ław na płytę fundamentową to płaciłem łącznie poniżej 2500zł ...

    Tyle że u nas zmian było mało (poza wywaleniem gazu na rzecz pompy ciepła.

    Osobiscie uważam że jak trzeba dużo zmieniać , to oznacza że wybraliśmy zły projekt.

    Płacenie za adaptacji tak duzych pieniędzy jak podajecie to zwykłe zdzierstwo , ale teraz ludzie którzy się budują nie patrzą na cenę , więc i zapewne projektanci to także wykorzystują ...

    Jak są chętni płacić za adaptację nawet 10tys to czemu nie brać , pieniądz nie śmierdzi
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak sobie czytam te "ceny" to jestem w szoku ...

    Kika lat temu robiłem adaptację naszej "stodoły" , zmieniałem fundament z ław na płytę fundamentową to płaciłem łącznie poniżej 2500zł ...

    Tyle że u nas zmian było mało (poza wywaleniem gazu na rzecz pompy ciepła.

    Osobiscie uważam że jak trzeba dużo zmieniać , to oznacza że wybraliśmy zły projekt.

    Płacenie za adaptacji tak duzych pieniędzy jak podajecie to zwykłe zdzierstwo , ale teraz ludzie którzy się budują nie patrzą na cenę , więc i zapewne projektanci to także wykorzystują ...

    Jak są chętni płacić za adaptację nawet 10tys to czemu nie brać , pieniądz nie śmierdzi

    Projektanci wycwanili się na tyle, że za 6k netto wygumkują ścianki i tyle. Przy pierwszych wycenach też byłem w szoku. Teraz już mnie to nie rusza. Zmieniłem sposób działania i nie tracę czasu na pierdolety i koncepcje. Krótka rozmowa, przesłanie wytycznych i cena. Jak gra to gadamy dalej. Jak nie gra to "dziękuję, żegnam".
    Niestety, Ci w miarę konkretni i przystępni cenowo mają terminy mocno odległe. Założyliśmy 6 miesięcy na projekt i złożenie dokumentów o PnB i może być ciężko się wyrobić.

    Co do wyboru projektu i zmian; projekt wybraliśmy dobry. Nie widzę jakiegoś dramatu w tym, że zmieniamy ławy na pf czy robimy sufit katedralny nad częścią dzienną. Zmiana wymiarów stolarki okiennej czy dodanie ścianki działowej chyba też nie jest wymagająca.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Zmiana wymiarów stolarki okiennej czy dodanie ścianki działowej chyba też nie jest wymagająca.
    Zależy od mendy w urzędzie, ale mogą się przyczepić. Mój kierbud zbladł, jak mu powiedziałem, że powiększyłem otwory okienne z 150x150 na 160x180 i powiedział, że o takich muszę mu mówić. To jest podobno kwestia wyglądu elewacji, podobnie jak np zmiana rozmiaru tarasu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    kaszpir007

    a możesz podać namiary na tego projektant, który " poniżej 2500zł " wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami
    - projekt zagospodarowania działki
    - projekt architektoniczno budowlany
    - projekt techniczny w zakresie : architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, elektryczne, charakterystyka energetyczna + inne wymagane analizy zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego.

    na pewno zainteresowani z FM mogliby skorzystać z takiej oferty " adaptacji " i zaoszczędzony pieniądze włożyć np. w realizację 5-u m2 realizowanego budynku
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #39
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    kaszpir007

    a możesz podać namiary na tego projektant, który " poniżej 2500zł " wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami
    - projekt zagospodarowania działki
    - projekt architektoniczno budowlany
    - projekt techniczny w zakresie : architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, elektryczne, charakterystyka energetyczna + inne wymagane analizy zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego.

    na pewno zainteresowani z FM mogliby skorzystać z takiej oferty " adaptacji " i zaoszczędzony pieniądze włożyć np. w realizację 5-u m2 realizowanego budynku
    A rozróżniasz adaptację projektu gotowego pod MPZP między projektem indywidualnym ?

    W moim przypadku adaptacja projektu gotowego pod MZPM, łącznie z przeprojektowaniem fundamentu lawowego na płytę fundamentową,zamianą ścian z BK na silikat, zwiększeniem i zamianą izolacji, małych zmian architektonicznych typu zamiana kuchni z pokojem, zamiana kotłowni na pralnio-suszarnie,zmiana otworu okiennego w sypialni na drzwi tarasowe,likwidacja komina, zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną,projektem zjazdu,kosztowała lekko pow.3tys.zl.

    Biuro konstrukcyjne to ppkonstruktor z Rudy Śląskiej....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-07-2021 o 18:00

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A rozróżniasz adaptację projektu gotowego pod MPZP między projektem indywidualnym ?

    W moim przypadku adaptacja projektu gotowego pod MZPM, łącznie z przeprojektowaniem fundamentu lawowego na płytę fundamentową,zamianą ścian z BK na silikat, zwiększeniem i zamianą izolacji, małych zmian architektonicznych typu zamiana kuchni z pokojem, zamiana kotłowni na pralnio-suszarnie,zmiana otworu okiennego w sypialni na drzwi tarasowe,likwidacja komina, zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną,projektem zjazdu,kosztowała lekko pow.3tys.zl.

    Biuro konstrukcyjne to ppkonstruktor z Rudy Śląskiej....
    10 lat temu, jak nie 12
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony