dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    10 lat temu, jak nie 12
    Równo 10 lat temu

    Dlatego dzisiaj za projekt indywidualny to koszt pow.10tys.zl a bliżej 20tys.zl nie jest tak bardzo dziwny.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Za projekt indywidualny 10 tysi? Jak szukalem architekta, to najtańsza oferta to 45 netto za m2. Mój znajomy architekt wziął ode mnie 15 brutto. Za 10 tysi to moze domek 65m2
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #43
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Za projekt indywidualny 10 tysi? Jak szukalem architekta, to najtańsza oferta to 45 netto za m2. Mój znajomy architekt wziął ode mnie 15 brutto. Za 10 tysi to moze domek 65m2
    Zgodzę się jak najbardziej z tym.
    I dziwię się zdziwieniu
    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Jako aktualizacja; dostałem kolejną ofertę na projekt indywidualny. Tym razem rekordowe 19 500 PLN netto plus 23% VAT
    Zapytałem się na jakiej podstawie projekt tak prostego domu jest tak wysoko wyceniany. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi. Szukamy dalej.
    Szczerze, jest tyle tysięcy projektów gotowych, że trafi się w końcu na odpowiedni a to 50% kosztów projektu indywidualnego i to już z adaptacją pod MPZP I wszelkimi zmianami żeby sobie dogodzić
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-07-2021 o 19:52

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Zgodzę się jak najbardziej z tym.
    I dziwię się zdziwieniu


    Szczerze, jest tyle tysięcy projektów gotowych, że trafi się w końcu na odpowiedni a to 50% kosztów projektu indywidualnego i to już z adaptacją pod MPZP I wszelkimi zmianami żeby sobie dogodzić
    Też tak myślałem. Ma szczęście życie w miarę szybko wszytko zweryfikowało i nie marnowałem czasu na ten tok myślenia

    Skończyliśmy poszukiwania projektanta, wszystkim Wam dziękuję za porady.
    Kwota na jakiej kończymy to 16 300 PLN brutto.

  5. #45

    Domyślnie

    Koszmar ta cena. Bylem dwa lata temu u projektanta z kolega który zamówił projekt domku indywidualny tzw stodoła czy kurnik jak co niektórzy w gwarze pozywają. Cena wyniosła go 4,5 tys zł za domek o p.u. 140 m2. Przecież po pierwsze, nikt dzisiaj nie kreśli projektu ręcznie na desce kreślarskiej, są od tego programy, po drugie dom tupu kurnik nie jest jakimś skomplikowanym cudem architektury aby wymagał miesięcy obliczeń i wyliczeń.
    Wizyta dotyczyła kilku poprawek w projekcie i na naszych oczach projektant odpalił kompa i poprzenosił kilka kresek tu, kilka tam i wydruk z drukarki i poprawka była gotowa.
    Tak więc na mój gust ci się cenią co nie mają roboty a są leniami bo lepiej brać mniej ale za to nadrobić ilością niż robić jeden projekt na miesiąc nie nadwyrężając sowich sił i brać 20 tys za projekt kiedy taki tani projektant może zrobić kilka i zarobić o wiele więcej.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Koszmar ta cena. Bylem dwa lata temu u projektanta z kolega który zamówił projekt domku indywidualny tzw stodoła czy kurnik jak co niektórzy w gwarze pozywają. Cena wyniosła go 4,5 tys zł za domek o p.u. 140 m2. Przecież po pierwsze, nikt dzisiaj nie kreśli projektu ręcznie na desce kreślarskiej, są od tego programy, po drugie dom tupu kurnik nie jest jakimś skomplikowanym cudem architektury aby wymagał miesięcy obliczeń i wyliczeń.
    Wizyta dotyczyła kilku poprawek w projekcie i na naszych oczach projektant odpalił kompa i poprzenosił kilka kresek tu, kilka tam i wydruk z drukarki i poprawka była gotowa.
    Tak więc na mój gust ci się cenią co nie mają roboty a są leniami bo lepiej brać mniej ale za to nadrobić ilością niż robić jeden projekt na miesiąc nie nadwyrężając sowich sił i brać 20 tys za projekt kiedy taki tani projektant może zrobić kilka i zarobić o wiele więcej.

    Tak jak pisałem; możemy sobie tu pisać bajki pod tytułem " a parę lat temu to było" tylko co to wnosi?
    Mam na @ łącznie 13 ofert na projekt indywidualny. Najniższa kwota to 13 000 PLN brutto. Najwyższa to 24 000 PLN brutto.

    Dla porównania najniższa kwota za adaptację projektu gotowego to 7 380 PLN brutto plus 3 800 PLN koszt projektu.
    Z resztą popatrz jak wzrosły ceny projektów gotowych.

    Najważniejszą kwestią jednak jest to, że główną rolę w tej całej opowieści gra działka, dom musi być tylko dopełnieniem terenów, na których chcemy się osiedlić.
    Ciężko uzyskać taki efekt z gotowcem.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Tak jak pisałem; możemy sobie tu pisać bajki pod tytułem " a parę lat temu to było" tylko co to wnosi?
    Mam na @ łącznie 13 ofert na projekt indywidualny. Najniższa kwota to 13 000 PLN brutto. Najwyższa to 24 000 PLN brutto.

    Dla porównania najniższa kwota za adaptację projektu gotowego to 7 380 PLN brutto plus 3 800 PLN koszt projektu.
    Z resztą popatrz jak wzrosły ceny projektów gotowych.

    Najważniejszą kwestią jednak jest to, że główną rolę w tej całej opowieści gra działka, dom musi być tylko dopełnieniem terenów, na których chcemy się osiedlić.
    Ciężko uzyskać taki efekt z gotowcem.
    Podobno statystycznie tylko 5% projektow gotowych pasuje do działki. A gdzie własne upodobania, hobby, widzimisie? Dobrze, że podchodzicie do tego w taki sposób.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #48

    Domyślnie

    16300 zł za ile m2?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    16300 zł za ile m2?
    Jakieś 134-140m2 zabudowy.
    W tym PF, POŚ, WM i cała reszta. No i przede wszystkim teren, który łatwy nie jest.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Podobno statystycznie tylko 5% projektow gotowych pasuje do działki. A gdzie własne upodobania, hobby, widzimisie? Dobrze, że podchodzicie do tego w taki sposób.
    Widziałem ostatnio taki zrealizowany budynek wg " projektu gotowego " gdzie duże przeszklenia pokoju dziennego są od strony PN, zacienionej budynku.
    I tak się zastanawiam ( ? ) : zabrakło wyobraźni ? dobrego projektanta ? może sensownych kosztów przewidzianych na projekt / czy adaptację ? ... a może wszystkiego na raz lub po trochu ? na pewno zostały podjęte jakieś błędne decyzje, chyba że użytkownicy mają uczulenie na słońce lub wrócili z Australii i zapomnieli, że mamy ciut inny klimat. Dodam, że od tej strony PN nie ma jakiegoś oszałamiającego widoku, który mógłby w jakiś cudowny sposób rekompensować braki w doświetleniu pomieszczeń.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    W Australii nasłoneczniona jest strona północna, odwrotnie niż u nas
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    ... No i przede wszystkim teren, który łatwy nie jest.
    pamiętam taki ciekawy wątek z FM, gdzie Inwestor usilnie chciał płytę fundamentową przy terenie z spadkiem +/- 50% ( 50cm na 1m ) ... zastanawiał się nad realizacją " piwnic ", bo dostał projekt z płytą około 2,5m nad terenem. Tu ewidentnie zabrakło wyobraźni i projektanta a może to był taki projektant, który projektował pod 100% " modłę " Inwestora na zasadzie : chcesz to masz - niestety z bezkrytycznym podejściem i w oderwaniu od rzeczywistości.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    W Australii nasłoneczniona jest strona północna, odwrotnie niż u nas
    OK - może to zły przykład, niemniej przeszklenia od strony PN w polskich warunkach uważam za nieporozumienie.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    OK - może to zły przykład, niemniej przeszklenia od strony PN w polskich warunkach uważam za nieporozumienie.
    Niekoniecznie. Moi znajomi mają takie przeszklenia tarasowe, wiec taras od północy. Ciągle mogą tam siedzieć, bo jest fajnie chłodno. Oczywiście mają też wiele przeszkleń od innych kierunków.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Podbiję temat żeby nie zakładać nowego. Jesteśmy już po ustaleniach odnośnie ukształtowania terenu. Obecnie staję przed wyborem fundamentu.
    Byłem zdecydowany na PF, ale mam wątpliwości czy przy takim terenie pf ma w ogóle sens? Wrzucam link do albumu:
    https://photos.app.goo.gl/byXRtek36oNJivHn8

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Podbiję temat żeby nie zakładać nowego. Jesteśmy już po ustaleniach odnośnie ukształtowania terenu. Obecnie staję przed wyborem fundamentu.
    Byłem zdecydowany na PF, ale mam wątpliwości czy przy takim terenie pf ma w ogóle sens? Wrzucam link do albumu:
    https://photos.app.goo.gl/byXRtek36oNJivHn8
    Czy płyta ma sens musisz pytać projektanta bo to on decyduje o tym na etapie adaptacji projektu.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czy płyta ma sens musisz pytać projektanta bo to on decyduje o tym na etapie adaptacji projektu.
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Temat zamknięty.

    A tak poważnie; warunki pozwalają zarówno za ławy jak i pf. Patrzę bardziej od strony nakład środków/czas/zyski/straty.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Temat zamknięty.

    A tak poważnie; warunki pozwalają zarówno za ławy jak i pf. Patrzę bardziej od strony nakład środków/czas/zyski/straty.
    Dokładnie, trzeba przeanalizować wszystko "za" i "sprzeciw" z tym że przy płycie odpadają Ci ściany fundamentowe i chudziak a nawet i wylewka podłogowa.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    ... warunki pozwalają zarówno za ławy jak i pf. Patrzę bardziej od strony nakład środków/czas/zyski/straty.
    szybciej wykonuje się płytę niż ławy, a " czas to pieniądz "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    szybciej wykonuje się płytę niż ławy, a " czas to pieniądz "
    To jest właśnie główny argument "za".

    "Za" ławami przemawia możliwość wbicia się w teren więc bądź tu człowieku mądry.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony