dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kosiarka na gwarancji

    Witam,temat może głupi ale trochę mnie nerwów kosztował.
    W tamte wakacje kupiłem kosiarkę do trawy,w tym sezonie pierwsze koszenie i pękła rączka co uniemożliwia koszenie. Oddałem do sklepu,który odesłał sprzęt do serwisu i niestety nie uznano wady.
    Czy to możliwe,że kupując sprzęt dostaję gwarancję tylko na jego niektóre części?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak , gwarancja to produkt producenta i umieszcza w nim wszystko tak aby to jemu pasowało, nie klientowi. Zrób mu na złość i nie kupuj jego rączki tylko dobierz z tych na rynku

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru nic od niego kupować ale czuję się zgwałcony- gwarancja,którą sobie można tyłek podetrzeć

  4. #4

    Domyślnie

    Zapewne przyczyną było uszkodzenie mechaniczne z winy klienta, tak?
    Z ciekawości o jaka rączkę chodzi od zapalania czy od mocowania do lawety kosiarki?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie było napisane czyja wina,po prostu odmowa naprawy gwarancyjnej. Pękła rurka w miejscu gdzie trzyma się kosiarkę podczas koszenia.(przy rękojeści-czy jak to zwał) Sprawa dosyć łatwa do naprawy bo jakoś to sobie połączę ale chciałem żeby jednak taki bubel mi naprawiono. Napisałem do producenta czy gwarancja na jego sprzęt obejmuje wszystkie podzespoły ale coś nie odpisuje i chyba zadzwonię się zapytać.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli jest to wada materiału i użytkownik nie miał na to wpływu aby uniknąć uszkodzenia.
    Gwarancji nie uznał sprzedający czy autoryzowany serwis firmowy? Bo może okazać się tak że serwis firmowy rzuca złe światło na producenta, a producent nie jest tego świadom.
    Skoro jest taka lipa to chyba możesz podać nazwę kosiarki.

  7. #7

    Domyślnie

    Kosiarka firmy Faworyt-duża elektryczna kosiarka,można powiedzieć że było kupić coś bardziej markowego ale do moich potrzeb ( pół godziny całego koszenia działki) w zupełności by wystarczyło. Jednak nie,to szmelc jakich mało i nie polecam nikomu. Wysłana byłą do serwisu producenta w Baranowie czyli do źródła. Trudno,sklecę sobie jakoś ten badziew i przełknę porażkę a do sklepu w którym to kupiłem już nie zamierzam wchodzić. Faworyt - odradzam.

  8. #8
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Polecam kupować sprzęt ogrodniczy a w tym kosiary w marketach budowlanych.
    Moja krwawa Merry była kupiona w LM, po sezonie padł silnik, pierwsza wizyta z gwarancją, z mety wymiana na nową kosiarkę.
    Po następnym sezonie padł włącznik, serwis w LM wymienił go na nowy.
    Od tego momentu krwawa Merry działa bez zarzutu.
    A od momentu kupna mija już 9 lat
    Sterwins od LM a dałem za nią z tego co pamiętam 280zl
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210612_010613_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	457060

    Ale nie tylko sprzęt ogrodniczy, w takich marketach nie pier... się. Wiertarkę, wkrętarkę też po pierwszej awarii miałem od razu wymienianą na nowy sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-06-2021 o 01:24

  9. #9

    Domyślnie

    Ja za ten szit dałem 570zł w tamtym roku w sklepie Agro Tech.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowiciusz79 Zobacz post
    Ja za ten szit dałem 570zł w tamtym roku w sklepie Agro Tech.
    Wiesz, sprzęt jak sprzęt tak naprawdę nie wiesz co kupujesz dopóki nie sprawdzisz a jeden negatywny przypadek nie świadczy o całości, ale już potraktowanie olewająco przez producenta woła o pomstę do nieba i w dzisiejszych czasach zamiast zabiegać o względy klienta to ta firma robi sobie anty reklamę.

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi, w moim przypadku tą mini awarię naprawię za przysłowiowe 5zł ale niesmak pozostanie i producent jak i sklep sprzedający jest u mnie skreślony. A na przyszłość będę bardziej przyglądał się warunkom gwarancji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony