dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie Koszt okablowania pod instalację alarmową

    Chciałbym zapytać jaki jest średni koszt położenia okablowania pod instalację alarmową w nowym domu. Materiał + robocizna.
    Firma, która robi mi elektrykę zaproponowała mi ułożenie przewodów i się zastanawiam czy to dobra cena czy chcą mnie ostrzyc.
    Kwota 2000 zł netto i w tym 18 punktów do czujek.
    Wyliczyłem, że pójdzie nie więcej jak 300m przewodu YDTY 6x0,5
    Do każdego punktu oddzielny przewód.
    Pytam bo nie wiem co takiego w tym wszystkim robi taką cenę z racji, że sam przewód to 1zł/mb.
    Wiem, że za wiedzę i pracę płaci się ale nawet instalator nie potrafił mi powiedzieć co robi taką cenę
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko mi powiedzieć, czy to dobra cena, niby można to też samemu zrobić ale też chwile czasu schodzi, często trzeba te przewody jakos przymocować do ściany/sufitu jakiś klej na gorąco itd więc troche roboty jest, ale myślę, że w dniówkę do zrobienia więc patrząc w ten sposób to sporo. Ja przewody pod alarm kładłem sobie sam w mieszkaniu, weszło z 70m kabla 6x0,5.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Najprostszy sposób na sprawdzenie czy fachowiec chce Cie ostrzyc to policz ile to godzin może zając. Pomnóż przez stawkę godzinową.
    Zanim to zrobisz odejmij koszt materiału i amortyzację sprzętu. Czas/koszt dojazdu.
    I jeśli wyjdzie Ci, że i tak prawie połowa kwoty zostaje to zrób to sam. Ale zapewne zdziwisz i dowiesz co robi taką cene.
    Bo są jeszcze sytuacje nieprzewidziane podczas każdej roboty, trzeba je wkalkulować jeśli robisz dla kogoś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony