dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie Połączenie rolet dachowych, rolet okiennych i alarmu?

    Witam wszystkich.

    Sprawa wygląda następująco. Kupiłem już rolety dachowe. Musiałem kupić systemowe bo innych chyba niema pasujących do okien dachowych. Okna dachowe Roofart kupione zostały więc sprzedawca mi do nich dołóżył rolety dachowe Roofart zewnętrzna SSR M8A (78X140) solarna.
    Pierwszy problem to obsługa jedynie radiowa drugi problem to że jest solarna a nie na 230V. Roleta jest na silnik 24V.
    Dopytywałem już po kupnie i z tego co mi powiedział sprzedawca niema możliwości technicznych żeby podłączyć do nich zwykły przycisk zwarciowy i tylko jedynie radiowa komunikacja. Powiedział mi że da się je obsługiwać za pomocą IO-HomeControl.
    Teraz jestem na etapie kupna rolet do okien i drzwi balkonowych. Chcę to połączyć wszystko w jedną całość żebym mógł bez problemu wszystkim sterować z jednego urządzenia które potem chciał bym też podłączyć pod centralkę alarmową.
    Z tego co wyczytałem to IO-HomeControl to jest oprogramowanie do silników radiowych "Somfy".
    Założenie jest moje takie że chciał bym wychodząc z domu i uzbrajając alarm z automatu żeby wszystkie rolety się zamykały a kiedy rozbrajam to żeby wszystkie rolety się podnosiły. Do tego na pewno jakieś grupowe działania rolet też bym chciał żeby były. Myślałem żeby kupić rolety do okien na silnikach somfy i do tego Tahomai w teorii by to wszystko zaczęło działać przynajmniej jak chodzi o rolety ale problem zaczyna się robić jak chodzi o alarm. Po pierwsze nie podoba mi się że wszystkie urządzenia alarmowe są radiowe, po drugie nie podoba mi się że wszystkie urządzenia alarmowe są na baterie. Dla mnie to jest beznadziejne rozwiązanie. Wszystko powinno być oparte o kabel a jedynie podtrzymanie centralki powinno być o baterię w razie zaniku prądu.

    Znacie jakieś alternatywy dla mnie? Jak dla mnie ja nie potrzebuje rolet okiennych na silnikach somfy pod warunkiem że da się w jakiś sposób połączyć rolety dachowe z całą resztą urządzeń w jedną całość.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest kilka sposobów integracji urządzeń IO-HomeControl. Wydaje mi się że Velux KLF200 spełniłby oczekiwania. Piszę o rozwiązaniach Veluxa bo sam takich używam, ale pewnie da się użyć odpowiednika innych producentów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony