dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Osłona szkodzi, bo kabel nie jest otoczony gruntem który odbiera ciepło i obciążalność kabla spada.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post3355512
    Ty tak na serio? Jeszcze mu wylicz rezystywność cieplną gruntu, w którym będzie się ten kabel znajdował...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Ty tak na serio? Jeszcze mu wylicz rezystywność cieplną gruntu, w którym będzie się ten kabel znajdował...
    Ja mam liczyć? Masz to gotowe w PN-HD 60364-5-52 w tab. 52.16.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Widze nie załapałeś metafory. To instalacja domowa, a nie przemysłówka. Umieszczenie tego w arocie będzie ok więc nie przesadzajmy z jakimiś dużymi spadkami...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Widze nie załapałeś metafory. To instalacja domowa, a nie przemysłówka. Umieszczenie tego w arocie będzie ok więc nie przesadzajmy z jakimiś dużymi spadkami...
    Myślisz, że w instalacjach domowych działa inna fizyka niż w przemysłowych?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Dobrze , że autor już tu nie zagląda

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Myślisz, że w instalacjach domowych działa inna fizyka niż w przemysłowych?
    Czytać Twoje posty to lepsza rozrywka niż komedie na netflixie. Ja wiem, że Ty się nudzisz i przesiadujesz 24h na kompie pisząc swoje wypociny, popierając to wiedzą zaczerpniętą od wujka G byle tylko być liderem spamu forum , ale skoro nie masz doświadczenia i wiedzy zdobytej wieloletnią pracą i nauką to powodzenia . Później przychodzi taki jeden z drugim do byle hurtowni elektrycznej i chcą magiczne kable bo im Kaizen napisał, że się grzeje . Materiały, przekroje, części używane w energetyce od strony dostawcy, wlz i aż pod rozdzielnię domową są naprawde różne, więc kawalek kabla będzie miało znikomy wpływ, już nie wspominając o przesunięciach fazowych itd... i wiem co mówię bo wiele urządzeń przeszło przez moje ręce, wiem jak się zachowują przewody i kable przez które płyną setki amper prądów roboczych, gdzie dochodzą kA rozruchowe, zmiany Hz i cos fi znacząco odbiegajace od norm, ale Ty będziesz dalej gadać takie bzdety o sieciach domowych gdzie lecą pojedyncze cyferki A

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Czytać Twoje posty to lepsza rozrywka niż komedie na netflixie. Ja wiem, że Ty się nudzisz i przesiadujesz 24h na kompie pisząc swoje wypociny, popierając to wiedzą zaczerpniętą od wujka G byle tylko być liderem spamu forum
    Widać nieźle się nudzisz, że tak rozpisujesz się nie na temat. Chcesz atakiem personalnym przykryć swoją indolencję?


    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    chcą magiczne kable bo im Kaizen napisał, że się grzeje
    Zwykłe. Odpowiednio dobrane. Oczywiście, że się grzeją. Wszystkie obciążone. Chodzi o to, żeby nie grzały się za bardzo. I nie warto obniżać ich obciążalności pakując w rurę, zamiast otaczając gruntem - nie tylko dodajesz sobie kosztów ale i tracisz możliwość obciążenia takiego, jak w gruncie czy to przy ciągnięciu prądu z sieci, czy pakując z PV do niej.




    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    aż pod rozdzielnię domową są naprawde różne, więc kawalek kabla będzie miało znikomy wpływ, już nie wspominając o przesunięciach fazowych itd... i wiem co mówię bo wiele urządzeń przeszło przez moje ręce, wiem jak się zachowują przewody i kable przez które płyną setki amper prądów roboczych, gdzie dochodzą kA rozruchowe, zmiany Hz i cos fi znacząco odbiegajace od norm, ale Ty będziesz dalej gadać takie bzdety o sieciach domowych gdzie lecą pojedyncze cyferki
    Niby taki ekspert, a nie wie co to rozdzielnia i sieć. W domu nie masz ani rozdzielni, ani sieci domorosły pseudoekspercie. Od przepuszczania urządzeń przez ręce wiedzy nie przybywa jak widać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FlirKabelki02.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	457112   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FlirKabelki03.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	457113  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-06-2021 o 17:48

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Stosując słowa proste do zrozumienia dla byle Kowalskiego . A odcinki przechodzące przez mur do punktu rozdzielenia umieszczone w popularnych zwykłych peszlach to już Ci problemu nie zrobią? I te zdjęcia termowizji gdzie różnica z otoczeniem 2°... Wystawiam łapkę w górę i powodzenia w dalszym nauczaniu ludzi. Dobrze, że to nie forum konstrukcji mostowych

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Stosując słowa proste do zrozumienia dla byle Kowalskiego .
    Że niby "rozdzielnica" i "instalacja" są niezrozumiałe dla laika? Jak ktoś się zna, to mu nie przychodzi do głowy zastepowanie ich rozdzielnią i siecią.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Lekko ego podskoczyło przez moje posty , wiesz, u mnie rozdzielnica to urządzenie przesyłowo rozdzielcze, a rozdzielnia to miejsce/punkt rozdziału energii elektrycznej więc pojęcia jak najbardziej poprawne. A te "twoje" nazwy to popularnie przyjęte. pzdro

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony