dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy można podpisać umowę on-grid w trakcie budowy?

    Cześć,

    Jak wiadomo, jeszcze do końca roku opłacalność PV może być wysoka, a potem przez nowe zasady może nawet spaść o połowę.

    Mniej więcej do października mam mieć gotowy stan surowy zamknięty. Niestety, nie będzie jeszcze łącza docelowego. Będzie pewnie budowlane, albo nawet prąd od sumsiada.

    Czy przy łączu budowlanym (tj. przyłącze placu budowy: prowizorka ze słupa i erbetka) mogę starać się przyłączyć PV w systemie on-grid i podpisać umowę z PGE?

    (wzór dokumentu: https://pgedystrybucja.pl/content/do...2018-05-24.pdf)

    W ten sposób być może jeszcze zdążyłbym się załapać na korzystne, obecne warunki.

    Z góry dzięki za rady.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Trzeba też wziąć pod uwagę, że na razie to tylko projekt ustawy, który musi przejść przez szereg konsultacji. Zgodnie z dyrektywą wskazaną w projekcie opusty muszą zostać zlikwidowane do końca 2022 roku, więc branża będzie apelowała o przesunięcie okresu przejściowego o dwa lata
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 11-06-2021 o 14:18
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to można zostać prosumentem z taryfą C. Mam podobną sytuację, z tym że zaczynam budowę w sierpniu i nie wiem czy zdążę z dachem w tym roku. Najwyżej panele zamontuję na gruncie.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety jest potwierdzenie, że opusty zostaną zlikwidowane już na koniec tego roku.

    U mnie jest mały dom 100m^2, powinienem na luzie wyrobić się z dachem, czas budowy do SSZ to zaledwie 3 miesiące. Pytanie, jak szybko PGE (które słynie z tragicznych terminów) podpisze taką umowę, gdy do nich wystapię... bo byłoby strasznie smutno, gdybym wystąpił np. o przyłaczenie w listopadzie i został uwalony bo PGE nie podejmie decyzji do końca roku...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony