dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie osuszenie terenu pod plaze

    zrobiłem pomost na jeziorze i mam z budowy obok do wykorzystania górę piasku - pomysł plaży jest oczywisty.

    w pasie 2m od krawędzi jeziora jest czarna bardzo wilgotna ziemia torfowa. Zacząłem zwozić na próbę taczka ten piasek - usypałem luźno leżąca kupkę tak na 60cm i widzę ze bardzo wysoko podciąga wilgoć - tak do 30-40cm, nawet teraz w upały piasek jest mokry. Trochę się boje, ze jak ten piasek rozprowadzę na tej plaży to będę miał błoto piaskowe a nie plaże, nawet w suche dni.

    Widzę takie rozwiązania:
    * podłożyć na całej powierzchni plaży jakąś gruba folie. Zalety: woda od dołu nie podejdzie, przyhamuje chwasty. Wady: materiał nienaturalny, jak gdzieś z boku kiedyś wyjdzie albo się zacznie rozkładać to będzie niefajnie.
    * wysypać pod piaskiem jakiś żwir. Zalety: naturalny, wady: nie wiem na ile skutecznie zahamuje podciąganie, trudny w realizacji bo do plaży nie dojedzie koparka (torf). Z budowy będę miał jeszcze gruz, ale tu tez z transportem problem.

    co o tym myślicie? jaki materiał najlepszy?

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-06-2021 o 23:32

  3. #3

    Domyślnie

    Masz pozwolenie na takie budowy? Jak tak to w żadną folię się nie baw - najlepiej wybrać trochę tego torfu i wtedy żwir i piasek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony