dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Umocnienie skarpy ażurami

    Witam, mam skarpę którą chciałbym umocnić płytami ażurowymi 60x40.
    Na skarpie zwykła ziemia, trochę gliny. Jak to zrobić żeby było dobrze?
    Jakiś piasek, geowłóknina? Jakich ceny za 1m2 się spodziewać od wykonawcy?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A co chcesz, aby było na tej skarpie?
    Trawnik, beton, skarpa z widocznym ażurem czy zarośnięta. Jakieś rośliny krzewy drzewa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Witam, mam skarpę którą chciałbym umocnić płytami ażurowymi 60x40.
    Na skarpie zwykła ziemia, trochę gliny. Jak to zrobić żeby było dobrze?
    Jakiś piasek, geowłóknina? Jakich ceny za 1m2 się spodziewać od wykonawcy?
    Jaka duża ta skarpa? I czy od razu trzeba płyty ażurowe, co się z nią dzieje złego że musisz ją wzmocnić? Być może trzeba będzie jeszcze jakiś murek oporowy zrobić aby wszytko miało ręce i nogi.

  4. #4

    Domyślnie

    Na działce jest mur oporowy, i po obsypaniu muru wyszła skarpa. Na skarpie nie potrzebuję nic szczególnego bo ona jest od strony granicy działki (mur jest odsunięty 1,5m od granicy, tak miałem narzucone przez urząd). Teraz jest obsypane ziemią, pomyślałem o ażurach aby nie zjeżdżało.
    Wysokość to max 1,5m.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 13-06-2021 o 13:04
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Skoczkiem zagęścić, wyrównać, obsadzić czymkolwiek. Po czasie samo się ustabilizuje, nic nie popłynie. Zbyt nisko, a betonu lux cokolwiek innego nie warto tam pchać.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Na działce jest mur oporowy, i po obsypaniu muru wyszła skarpa. Na skarpie nie potrzebuję nic szczególnego bo ona jest od strony granicy działki (mur jest odsunięty 1,5m od granicy, tak miałem narzucone przez urząd). Teraz jest obsypane ziemią, pomyślałem o ażurach aby nie zjeżdżało.
    Wysokość to max 1,5m.
    Zastosuj kratkę plastykową którą zasypuje się ziemia i obsiewa trawa albo siatkę/kratownice rozciągającą która też służy do umacniania skarp, ja rozciągasz i zasypujesz ziemia po czym siejesz trawę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony