dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Banned
    Mawerix

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    3

    Domyślnie Ściana szczytowa na drewnianej podłodze.

    Czy można murować ścianę szczytową na drewnianym stropie (powale) tak jak na załączonym obrazku ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekrój ściany.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	457086  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Wyjasnij dlaczego nie mozesz wybudować sciany bezposrednio na scianie nosnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Bo to pewnie stary bliźniak i wspólny strych, i sąsiad upierdliwy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    nie można.
    Z ciekawości dlaczego po obu stronach szczytu są stropy ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak poniżej wybudujesz ścianę nośną i trwale połączysz z ta ścianą szczytową

  6. #6
    Banned
    Mawerix

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za wasze odpowiedzi.

    Możecie wyjaśnić dla czego nie można ??

    Tak jak już ktoś wyżej napisał to "bliźniak" powstały z podziału domu dlatego po obu stronach muru są powały.

    A ten upierdliwy sąsiad to JA....

    Sąsiad wywalił mi taki mur jak na obrazku twierdząc je postawił go w granicy, moim zdaniem to niedorzeczne żeby tak postawić "ciężką" ścianę. Ja z kolei zrobiłem projekt poddasza na który mam pozwolenie na budowę, muszę usunąć deski i boje się że ściana zawali mi się na głowę prosiłem sąsiada żeby przesunął ścianę na swoje miejsce bo koliduje z projektem i zagraża bezpieczeństwu.. twierdzi że nadzór budowlany pozwala wykonać taka partyzantkę..

    Nie wiem czym mogę sie podeprzeć żeby go przekonać... nie chcę zgłaszać tej samowoli do nadzoru ale nie wiem jak przekonać sąsiada że tak nie można.

  7. #7

    Domyślnie

    Uzmysłów sąsiadowi ciężar ściany, teraz drewno jeszcze zdrowe to wytrzyma. Ale kiedy z czasem wytrzymałość straci.........

  8. #8
    Banned
    Mawerix

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Uzmysłów sąsiadowi ciężar ściany, teraz drewno jeszcze zdrowe to wytrzyma. Ale kiedy z czasem wytrzymałość straci.........
    Sąsiad nie da się jąć nie interesuje go zagrożenie twierdzi że postawił na swoim i może stać... nie docierają do niego żadne argumenty, już nie chcę mi się z nim polemizować bo to strata nerwów i czasu... ja mu mówię że mi się ściana na głowę zawali a on że musiał by ciąć panele i instalację przerabiać a poza tym ja sobie zrobię ładnie a on będzie miał dziadostwo... ot jego miara myśli że będę z nim rywalizował kto ma lepiej zrobione, do takiego typu człowieka ciężko dotrzeć z argumentami.

    Co masz na myśli "teraz jeszcze drewno zdrowe" ?? .... jak powała ma może nawet 50 lat

    Dzwoniłem do nadzoru budowlanego nie bardzo chcą opiniować przez telefon musieli by widzieć projekt (którego raczej nie ma) otrzymałem odpowiedź że jeśli ściana nie ma podparcia to jest do rozbiórki, aż prosili żeby opisać sytuację i złożyć na dziennik podawczy chętnie się tym zajmą.

    Nie mam zamiaru budować ściany nośnej żeby podeprzeć to co on spieprzył, musiał bym w piwnicy robić fundamenty i przez parter murować aż na poddasze, druga sprawa czy fundamenty obecnej ściany wytrzymają kiedy bym nawet zaczął wybierać na nowe i obecna ściana się nie zawali.
    Ostatnio edytowane przez Mawerix ; 14-06-2021 o 19:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony