dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fdski

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    6

    Domyślnie Pilarka stołowa do glazury i drewna ? Czy istnieje takie cudo ?

    Cześć,

    kupiłem dom i niektóre prace chcę wykonać sam. Do łazienek ( glazura ) wezmę ekipę która będzie miała profi sprzęt - ale do garażu, kotłowni czy paneli/deski w warsztatach zamierzam przymierzyć się sam.
    Będę potrzebował coś czym potnę glazurę i gres ( garaż, kotłownia ) jak i deski na podłogę, może w przyszłości jakieś drewno - bo mam ambicję zrobić stół jednego dnia.

    Są dostępne tanie narzędzia za 300zł, ale nie budzą one mojego zaufania.
    Z tego co rozumiem to piły do drewna generalnie mają wyższą szybkość i moc ( chodź spodziewałem się że będzie odwrotnie ... )
    czy to znaczy że jak kupię dobrą piłę stołową do drewna to mogą nią również obrabiać kamień ? Chodź brak będzie chłodzenia wodnego...

    prośba o radę, nie chcę inwestować w 2 maszyny jeżeli nie jest to niezbędne. Dziękuję.

    B

  2. #2

    Domyślnie

    Do glazury pomijając że ma chłodzenie na wodę to pozwala precyzyjnie dociąć pod różnym kątem płytkę. Są tarcze to cięcia na sucho ale czy średnica mocowania (otwór) będzie pasował do piły tarczowej do drewna?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobry sprzęt do glazury będzie kosztował kupę kasy, kiepski się nie sprawdza. Sam kupiłem taką tanią przecinarkę do płytek i szału nie robi.

    Tak naprawdę pytanie czy przecinarka do płytek ma w ogóle sens. Do cięcia w linii prostej lepiej używać ręcznej maszynki, jak coś potrzebujesz wyciąć bardziej skomplikowanego to spokojnie zrobisz to kątówką.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony