dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A kija wbije i też posłuży jako podpora
    No i jeszcze daszek do tego

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiście. I już mu nie napada Wietrzyk przewieje, osuszy resztki rosy, słonko ogrzeje, będzie cacy i IP 88.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #23

    Domyślnie

    Żeby nieco zobrazować sytuację, to jest ta studzienka. Średnica ok. 40 cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3395a.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	457129

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Odległość studni od budynku chyba minimum 5 m z tego co kojarzę...

  5. #25

    Domyślnie

    Po czym tak wnioskujesz? Po odległości bednarki od muru? Niestety bednarka jest za blisko. Pewnie około 1 metr.
    Studzienka jest około 2 metry od muru.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Mam na myśli że taka powinna minimalna być odległość

  7. #27

    Domyślnie

    To nie jest studnia do czerpania wody.
    Należy to traktować jako studzienka rewizyjna drenażowa.
    Jednak zamiast do drenażu woda będzie odprowadzana pompą do kanalizacji burzowej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jaką tam będziesz miał wilgoć jak masz IP54. W życiu pewno tego co proponowałem w rękach nie miałeś a się mądrzysz. Oczywiście jak zamontojesz zwykłe gniazdko z klapką i do tego włożysz wtyczkę od pompy to wtedy będzie źle. Wy myślicie że studnie do pomp głębinowych to takie abisynki jak kiedyś... a teraz masz 2 kręgi + dekiel i zlicowane z gruntem. Gdzie ty tam Sebiksie skrzynkę chcesz zamontować??? W powietrzu?
    Hej ja ci tylko napisałem jak to fachowo powinno się to wykonać. Nie odkryłem Ameryki bo rozwiązanie to jest powszechnie stosowane nie tylko do pomp ale i do podajników, wentylatorów ect. Ty i tak zrobisz jak będziesz chciał, ale może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i skorzysta z naszych rad i uwag. Ja u siebie mam zbiornik z deszczówką. Pompa jest tam zainstalowana na stałe. Obok zbiornika mam zainstalowaną taką skrzynkę z przyciskami. Kiedy chcę podlewać otwieram kran włączam pompę i jazda. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Skrzynkę zamocowałem do dwóch kątowników, a same kątowniki zabetonowałem w ziemi. Od skrzynki do studni wypuściłem też peszel na przewód od pompy. Teraz przewód jest ładnie schowany i przy demontażu pompy przewód ten z łatwością wyciągnę i zamontuje w razie konieczności z powrotem. Lokalizacja skrzynki nie musi znajdować się przy samej studni . Jeżeli starczy ci przewodu możesz ja odsunąć do miejsca, w którym jej lokalizacja nie będzie ci przeszkadzać.
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 14-06-2021 o 07:27

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Oczywiście można zastosować dodatkową rozdzielnicę na ogrodzie do podłączenia pompy...
    Jednak ilu ludzi tak zrobi? Gwarantuje , że 90% zamontują zwykłe gniazdo z klapką i do tego podłączy tą oryginalną wtyczkę od pompy Pozostali MOŻE wymienią to na coś lepszego dedykowanego do warunków panujących w studniach.
    Rozmowa w ogóle zatraciła sens bo jak się okazuje jest to studnia rewizyjna do drenażu. Przy takiej "zabudowie" faktycznie może i lepiej wyprowadzić przewód od pompy z tej rury na zewnątrz .

  10. #30

    Domyślnie

    Czyli gdyby przypadkiem kabel dosięgnął do elewacji, to lepiej po prostu włożyć wtyczkę do gniazdka na elewacji?
    Niestety obawiam się, że nie dostanie, a nie chciałbym majstrować przy oryginalnym kablu, dlatego szukam sensownego rozwiązania z połączeniem tej wtyczki gdzieś w studzience lub między studzienką a elewacją, ale tuż pod ziemią, żeby nic nie wystawało. Nawet gdyby w ziemi trzeba było zakopać jakąś skrzyneczkę.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Niestety, każda "skrzyneczka" zakopana w ziemi z dużym prawdopodobieństwem nie będzie 100% sucha, a montaż gniazda w studni drenażowej to bardzo zły pomysł. W tym wypadku najlepiej wykonać gniazdo/skrzynkę na elewacji

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli gdyby przypadkiem kabel dosięgnął do elewacji, to lepiej po prostu włożyć wtyczkę do gniazdka na elewacji?
    Wydaje mi się że spokojnie wystarczy ale gdyby nie to w tej sytuacji spokojnie możesz zrobić gniazdko na elewacji a pod studzienkę poprowadzić kabel (nawet zakopany w ziemi) zakończony pod studzienka hermetycznym gniazdkiem ogrodowym coś jak z linku https://allegro.pl/oferta/przedluzac...xoCRk4QAvD_BwE
    Możesz dosztukować nawet daszek np z rury pcv 110 czy 160 aby bardziej zabezpieczyć przed deszczem.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jaką tam będziesz miał wilgoć jak masz IP54. W życiu pewno tego co proponowałem w rękach nie miałeś a się mądrzysz. Oczywiście jak zamontojesz zwykłe gniazdko z klapką i do tego włożysz wtyczkę od pompy to wtedy będzie źle. Wy myślicie że studnie do pomp głębinowych to takie abisynki jak kiedyś... a teraz masz 2 kręgi + dekiel i zlicowane z gruntem. Gdzie ty tam Sebiksie skrzynkę chcesz zamontować??? W powietrzu?
    Mi studnię podłączał elektryk z uprawnieniami (ten sam, który wykonywał całą instalację w domu i robił pomiary dla PINB-u) - połączenie kabla ze studni z kablem ziemnym biegnącym do rozdzieli mam wykonane w studni.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mi studnię podłączał elektryk z uprawnieniami (ten sam, który wykonywał całą instalację w domu i robił pomiary dla PINB-u) - połączenie kabla ze studni z kablem ziemnym biegnącym do rozdzieli mam wykonane w studni.
    Wiesz, znajdzie się jeden wichrzyciel i cały temat leci na pysk ale to tylko teoretycy. Tak jak napisane było na początku tematu o tej puszcze i gniazdach hermetycznych na tym powinien skończyć się temat, ale przecież nie byłby sobą gość od norm gdyby nie zaczął swoich teoretycznych mądrości.
    Czekałem aż ktoś napisze poparte swoją praktyką takie słowa jak zrobiłeś to Ty aby nie było że jestem stronniczy. Ja też mam podobnie zrobione i jest ok.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Hermentyczna wtyczka, hermetyczne gniazdo i na dodatek to wszytsko zamknięte w hermetycznej puszce - nie wiem do czego się tutaj można przyczepić.
    U mnie dekiel studni docelowo będzie przykryty sztuczną trawą, więc nawet nie będzie go widać - nie wiem po co miałbym stawiać słupek z daszkiem na gniazdko - chyba żeby się dzieciaki miały o co przewracać grając w piłkę.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 14-06-2021 o 14:28

  16. #36

    Domyślnie

    henrykow - już zgłosiłem. Żebyś za bardzo nie był szczęśliwy.

    Do pozostałych dyskutantów - życie pokaże i zweyfikuje, kto miał rację.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    henrykow - już zgłosiłem. Żebyś za bardzo nie był szczęśliwy.

    Do pozostałych dyskutantów - życie pokaże i zweyfikuje, kto miał rację.
    Co zgłosiłeś? To że napisałem prawdę o Tobie?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hermentyczna wtyczka, hermetyczne gniazdo i na dodatek to wszytsko zamknięte w hermetycznej puszce - nie wiem do czego się tutaj można przyczepić.
    U mnie dekiel studni docelowo będzie przykryty sztuczną trawą, więc nawet nie będzie go widać - nie wiem po co miałbym stawiać słupek z daszkiem na gniazdko - chyba żeby się dzieciaki miały o co przewracać grając w piłkę.
    Jak zauważyłeś, uderz w stół a nożyce się odezwą, no i odezwały się

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hermentyczna wtyczka, hermetyczne gniazdo i na dodatek to wszytsko zamknięte w hermetycznej puszce - nie wiem do czego się tutaj można przyczepić.
    .
    Jak widać powyżej można
    I to jeszcze mają ochronę IP44 czy 55, może gdyby to pływało w wodzie to coś by się stało.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 14-06-2021 o 20:54 Powód: zdublowało posta

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hermentyczna wtyczka, hermetyczne gniazdo i na dodatek to wszytsko zamknięte w hermetycznej puszce - nie wiem do czego się tutaj można przyczepić.
    Możesz podać użytych u Ciebie hermetycznych elementów?
    Co masz na myśli, pisząc "hermetyczna wtyczka"? Standardowa wtyczka z pompą chyba nie jest u mnie hermetyczna. Moja pompa to Unilift KP AV.

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    W tym wypadku najlepiej wykonać gniazdo/skrzynkę na elewacji
    To jeszcze takie pytanie.
    Czy gniazdko na elewacji montuje się do styropianu? Chyba nie? A może na długich wkrętach przebijamy się do muru przez warstwę 20-25 cm styropianu?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony